Zwrot kaucji za niewynajmowane mieszkanie.

Miałam wynająć mieszkanie, właściciel prosił o wpłacenie kaucji, ponieważ powiedziałam że chcę to mieszkanie wynająć. Kaucja miała wynosić 2500 zł, ale wpłaciłam 1800 zł z powodów prywatnych przelewem a w tytule było napisane kaucja. Wysłałam mu przez messenger swoje dane, bo miał sporządzić umowę, ale finalnie jej nie podpisałam ani nie widziałam na oczy. Z powodu spraw prywatnych postanowiłam jednak nie wynajmować tego mieszkania o czym powiadomiłam właściciela i zażądałam zwrotu tej kaucji skoro nie doszło do wynajmu mieszkania i podpisania umowy. Byłam tylko na obejrzeniu i rozmowie. Po powiadomieniu właściciela o rezygnacji stwierdził, że poniósł koszta większe niż to 1800 zł, bo zatrudnił pracowników, którzy malowali pomieszczenia i nie może mi zwrócić tej kaucji, bo nie została nawet wpłacona w całości. Poinformował mnie również, że on ma dużo załatwiania teraz, bo pozmieniał liczniki na mnie, a na rozmowie powiedział, że liczników nie będzie zmieniać tylko co miesiąc bym musiała robić zdjęcia stanu liczników i wysyłać mu wraz z pieniędzmi na konto.. Stwierdził, że ma teraz dwa dni załatwiania i że stracił przeze mnie innego najemcę. W wiadomościach z tym Panem jest napisane, że prosi o wpłatę KAUCJI nie żadnej zaliczki czy zadatku.
anonim cytuj
12-02-2023
Kaucja jest zabezpieczeniem w razie ewentualnych uszkodzeń itp.
Nie ma podstaw aby ją zatrzymał, gdy nawet nie było rozpoczęcia najmu.
Tym bardziej, że takie prace są standardowymi działaniami. W momencie odstąpienia od umowy to co? Wydałby część albo stwierdził, że dojechał do Pani i paliwo go drogo wyszło?
Nie ma żadnych podstaw do zatrzymania kaucji.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Właśnie właściciel twierdzi, że muszę ponieść konsekwencje tego, że miałam wynająć a nie wynajęłam. Wpłaciłam 1800 zł pierwszą część KAUCJI tak jak mam z nim w wiadomościach, a reszty nie dopłaciłam, bo niestety z przyczyn prywatnych postanowiłam zrezygnować. On twierdzi, że wydał więcej niż to 1800 zł na pracowników, pozmieniał liczniki niby na mnie co miał nie zmieniać, i że ma teraz dwa dni zachodu przeze mnie po urzędach wszystko odwoływać.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Również stwierdził, że kolory ścian są pode mnie i przez to traci najemca, bo on takich kolorów nie chce tylko własną aranżacje.
 
anonim cytuj
12-02-2023
To są argumenty bezsensowne, nie można dać się zastraszyć. Najlepiej podać właścicielowi na czym polega kaucja, w jakim przypadku ją można zatrzymać i zachwiać zrzuty ekranu jako dowody, że nie było mowy o zaliczce.
Poinformować że ma się jego dane, zna się swoje prawa i jeśli nie zwróci kaucji to sprawa wkroczy na drogę sądową.
Tak już całkiem prywatnie to pewnie nawet w mieszkaniu nie było nic zrobione.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Mało tego właściciel twierdzi, że musi teraz wszystko odwoływać, ale umowa miała być najmu okazjonalnego podpisana u notariusza, a do tego nie doszło.
To jest wiadomość od niego :
"Jak ogarnięcie tego notariusza, umowę(z wplata czynszu żeby się zaksięgowała do pierwszego) i ubezpieczenie to tak, bo muszę mieć komplet dokumentów do końca miesiąca żebym mógł też zgłosić najem"
 
anonim cytuj
12-02-2023
Przesada
 
anonim cytuj
12-02-2023
To właśnie mnie zastanawia skoro nie miał kompletu dokumentów, brak umowy, brak reszty zaliczki to jak on mógł mnie zgłosić i niby zmienić na mnie liczniki.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Powiem tak to już plaga, podejrzewam oszustwo bo znam taka sama historie ale sprzed 5 mc.
 
anonim cytuj
12-02-2023

Sugerowane Tematy

Rozwiązanie umowy o pracę.
Witam mam pytanie odnoście wypowiedzenia umowy o pracę a mianowicie sytuacja wygląda tak: mam umowę na czas nieokreślony, postanowiłem się rozstać z obecnym pracodawcą (już mam nagraną nową pracę). Problem w tym jak mam rozwiązać z obecnym pracodawcą umowę o pracę jeśli ten nie zgodzi się na porozumienie stron. Mój nowy pracodawca został powiadomiony o takowej sytuacji że mogą być problemy a chce żebym jak najszybciej zaczął pracę u niego. Proszę...
Komornik zajął wynagrodzenie bez przesłania nakazu.
Komornik X na podstawie wystawionej grzywny przez Komornika Y (2000zł) przesłał do pracodawcy informację o zajęciu wynagrodzenia na poczet grzywny od Komornika Y Na jakiej podstawie komornik Y wystawił grzywnę tego dłużnik nie wie, bo nie otrzymał od niego ani jednego pisma. Również komornik X nie przesłał takiej informacji na adres dłużnika. W przypadku wystawienia nakazu można złożyć sprzeciw. Jednak takie pismo z sądu ZAWSZE dociera do dłuż...
Jak uzyskać adwokata z urzędu do rozwodu?
Witam, proszę o radę jak uzyskać adwokata z urzędu do rozwodu?...
Podwyższenie alimentów.
Zostałem wezwany w sprawie o podwyższenie alimentów. Jeśli w pełni zgadzam się z racją powódki i i chcę płacić dokładnie taką kwotę jak ona żąda na dziecko, to czy muszę poza wyrażeniem zgody na podwyższenie alimentów załączać zaświadczenie o zarobkach za ostatnie 6 miesięcy i składniki wynagrodzenia ? Zarabiam za granica i otrzymuję wypłaty tygodniowo, pracodawca nie umie wystawiać zaświadczeń lub nie chce. Ale skoro zgadzam się w 100% z powódk...

Wyszukiwarka