Zwrot kaucji za niewynajmowane mieszkanie.

Miałam wynająć mieszkanie, właściciel prosił o wpłacenie kaucji, ponieważ powiedziałam że chcę to mieszkanie wynająć. Kaucja miała wynosić 2500 zł, ale wpłaciłam 1800 zł z powodów prywatnych przelewem a w tytule było napisane kaucja. Wysłałam mu przez messenger swoje dane, bo miał sporządzić umowę, ale finalnie jej nie podpisałam ani nie widziałam na oczy. Z powodu spraw prywatnych postanowiłam jednak nie wynajmować tego mieszkania o czym powiadomiłam właściciela i zażądałam zwrotu tej kaucji skoro nie doszło do wynajmu mieszkania i podpisania umowy. Byłam tylko na obejrzeniu i rozmowie. Po powiadomieniu właściciela o rezygnacji stwierdził, że poniósł koszta większe niż to 1800 zł, bo zatrudnił pracowników, którzy malowali pomieszczenia i nie może mi zwrócić tej kaucji, bo nie została nawet wpłacona w całości. Poinformował mnie również, że on ma dużo załatwiania teraz, bo pozmieniał liczniki na mnie, a na rozmowie powiedział, że liczników nie będzie zmieniać tylko co miesiąc bym musiała robić zdjęcia stanu liczników i wysyłać mu wraz z pieniędzmi na konto.. Stwierdził, że ma teraz dwa dni załatwiania i że stracił przeze mnie innego najemcę. W wiadomościach z tym Panem jest napisane, że prosi o wpłatę KAUCJI nie żadnej zaliczki czy zadatku.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka