Ukrywanie grafiku / Ukrywanie premii uznaniowej

Witam pisze do was z porada pomocą gdyż
Pracuje jako kierowca w firmie produkcyjnej która ma swój transport.
Mamy grupę kierowców 10 osób i mieliśmy wspólny grafik gdzie każdy widział co ma dają osoba ewidentnie dało się dostrzec że pewni kierowcy otrzymują lepsze roboty jednodniowe roboty a Ci którzy mają własne zdanie i czasem coś zakwestionują dostają z gola inne roboty.
Po zgłoszeniu zauważonego problemu w postaci rozmowy gościowi który ustala grafik (były kierowca) i kierownikowi
Wspólny grafik został usunięty i jedynie co widzimy to swoje roboty.
Czy mogli zrobic coś takiego że ukryli grafik abyśmy nie widzieli że jedni są faworyzowani?

Druga kwestia istnieje u nas coś takiego jak premia uznaniowa
Czy informacje o tym kto otrzymał taka premie moze być ukryta? Gdyż tu tez jest podejrzenie że i w tej kwestii są osoby faworyzowane
Oraz czy warunki otrzymania tej premii tez mogą być ukrywane??

Mam nadzieję że opisałem to w sposób
Z góry dziękuję na odpowiedzi
anonim cytuj
06-02-2023
1. Kierownictwo firmy ma prawo decydować o organizacji pracy, w tym o usunięciu wspólnego grafiku. Jednak, jeśli podejrzewasz, że istnieje nieuczciwe traktowanie niektórych kierowców, to możesz zgłosić swoje obawy do właściwych władz, takich jak Inspektorat Pracy.

Jeśli udowodnisz szefowi, że w nieuczciwy sposób traktuje niektórych kierowców, grozi mu kilka konsekwencji prawnych. Mogą to być m.in.:

Odszkodowania dla poszkodowanych pracowników - jeśli kierowcy udowodnią, że zostali pokrzywdzeni przez pracodawcę, mogą ubiegać się o odszkodowania za szkodę.

Skarga na naruszenie praw pracowniczych - kierowcy mogą złożyć skargę do Inspektoratu Pracy lub Sądu Pracy w sprawie naruszenia ich praw pracowniczych.

Nakaz poprawy stosunków pracy - Inspektorat Pracy może nałożyć na pracodawcę obowiązek poprawy stosunków pracy i zakończenia nieuczciwego traktowania kierowców.

Grzywny - w razie nieprzestrzegania nakazu poprawy stosunków pracy pracodawca może zostać ukarany grzywną.

Straty reputacji - nieuczciwe traktowanie pracowników może negatywnie wpłynąć na reputację pracodawcy i jego biznesu.

Jest to tylko kilka z wielu możliwych konsekwencji, a konkretne konsekwencje zależą od konkretnych okoliczności każdego przypadku.

Informacje o otrzymanych premiach uznaniowych powinny być jawne i dostępne dla wszystkich pracowników. Jeśli podejrzewasz, że warunki uzyskania premii są ukrywane lub że niektórzy pracownicy są nieuczciwie traktowani, powinieneś zgłosić swoje obawy do właściwych władz, takich jak Inspektorat Pracy.

Wysokość odszkodowania dla pracowników zależy od kilku czynników, takich jak: stopień nieuczciwego traktowania, wpływ na pracownika, trudność związana z odzyskaniem dobrej reputacji i inne straty, które poniosła osoba. W wielu przypadkach, wysokość odszkodowania jest ustalana przez sąd na podstawie dowodów i argumentów przedstawionych przez strony. Nie jest możliwe dokładne określenie wysokości odszkodowania bez dokładnej analizy konkretnej sytuacji.
 
anonim cytuj
07-02-2023

Sugerowane Tematy

Czy mogę wnioskować o wykorzystanie urlopu zaległego + bieżącego z 2022r
Witam, Z racji tego, że przebywam na urlopie macierzyńskim posiadam sporo zaległego urlopu, mianowicie: 5 dni - 2019r, 20 dni -2020r, 20dni -2021r, I bieżący: 20 dni -2022r I teraz moje pytanie skierowane do Was, Urlop macierzyński kończy mi się 11.12.2022r czyli przełom roku. Czy mogę złożyć wniosek o wykorzystanie urlopu zaległego + bieżącego z 2022r skoro od stycznia naliczy mi się kolejne 20 dni ? Czy pracodawca ma prawo odmówić mi...
Brak ciągłości ubezpieczenia na samochód.
Mam problem. Przyszedł mi list z uiszczeniem kary za 1 dzień braku OC. Jeszcze przed końcem ubezpieczenia na auto, wykupiłem polisę na siebie w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wszystko podawałem zgodnie z danymi z dowodu rejestracyjnego. Okazuje się, że nowa polisa została zawarta nie następnego dnia po wygaśnięciu poprzedniej, tylko dnia kolejnego. Dzwoniłem na infolinię i konsultant nic nie może pomóc, oraz odmawia mi uzyskania dostępu d...
O co może pytać sąd?
Mam bardzo drobną sprawę o wykroczenie, ale trafiłem na wredną i upierdliwą sędzinę. Pytanie jest takie o co może pytać sąd i czy muszę na to odpowiedzieć? Jestem po pierwszej rozprawie i pojawiły się pytania m.in. takie (na które nie chcę odpowiadać): - czy leczył się Pan/Pani psychiatrynicze - jakie jest Pana/Pani wykształcenie - gdzie Pan/Pani pracuje - jaki jest Pan/Pani status majątkowy Sędzina twierdziła, że "muszę" na nie o...
Czy komornik może wciąć coś z macierzyńskiego?
Witam, czy komornik może wciąć coś z macierzyńskiego?...

Wyszukiwarka