Jak odzyskać kaucję?

Witam, piszę tutaj z zapytaniem o mieszkanie, które wynajmujemy z chłopakiem.
Nasza sprawa wygląda tak:
-rok temu dostaliśmy mieszkanie w średnim stanie (stare sprzęty agd, ściany w słabym stanie, zasikane przez zwierzęta kanapy itp.)
-zgłaszaliśmy sprawę do pośrednika, bo z właścicielem nie było kontaktu o wymianę kanapy, bo najzwyczajniej w świecie śmierdziała, ale mimo kilku próśb nikt nic nie zrobił. Problemem była także spłuczka, którą wymieniono na początku naszego mieszkania, ale wytrzymała ona zaledwie parę dni (naprawę zlecił pośrednik, od którego wynajmowaliśmy mieszkanie).
-mieliśmy problem także z podpisaniem umów o gaz, bo poprzedni wynajmujący nie rozwiązali umowy, a biuro nieruchomości nie skontaktowało się z nami, gdy sprawa została rozwiązana i mogliśmy przejąć umowy na siebie. Po ok.4 miesiącach dostaliśmy pismo od biura o braku dostarczonych przez nas umów ,mimo tego, że nikt nas o tym nie poinformował
-w miedzy czasie zepsuła się też lodówka (z jej środka wydobywał się wstrętny metaliczny smród), najprawdopodobniej stało się tak ze starości
-około 3 miesięcy temu nasz szczurek obgryzł tapetę koło łóżka (ok.2cm) jemu także się chyba mieszkanie nie podobało.
Moje pytanie brzmi następująco : CZY ODZYSKAMY KAUCJĘ (900zł.)?
W umowie jest zawarte, że każdą szkodę naprawiamy na własny koszt ,ale nie wiem jak wygląda to w przypadku starego sprzętu, które prawdopodobnie było już zepsute? Proszę o pomoc!!
anonim cytuj
18-01-2024
A co macie zapisane w umowie?
 
anonim cytuj
18-01-2024
"W umowie jest zawarte, że każdą szkodę naprawiamy na własny koszt ,ale nie wiem jak wygląda to w przypadku starego sprzętu, które prawdopodobnie było już zepsute?"
 
anonim cytuj
18-01-2024
"Dla zabezpieczenia roszczeń Wynajmującego z tytułu ewentualnych szkód w lokalu, Najemca wpłaci Wynajmującemu kaucję"
"Kaucja podlega rozliczeniu w terminie miesiąca od dnia opuszczenia lokalu"
"Koszty związane z koniecznością naprawy powstałych szkód czy przywrócenia lokalu do stanu pierwotnego ustalane są na podstawie kosztorysu lub faktury przez zleceniobiorcę tych prac. Koszty takie obciążają Najemcę"
 
anonim cytuj
18-01-2024
Więc nie może nie zwrócić Wam kaucji.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Też jestem tego zdania, ale trochę się boję, ponieważ w Internecie dowiedziałam się o właścicielu ,ze to straszny oszust i nie dość, że nie oddawał ludziom kaucji to jeszcze kazał płacić za remonty całego mieszkania itp. Dostawaliśmy tez listy ,ze niepłacony był czynsz chociaż wszystko było uregulowane.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Macie potwierdzenia, tak?
 
anonim cytuj
18-01-2024
Oczywiście.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Czy w chwili zawierania umowy spisaliście (jako strony) protokół mówiący o stanie lokalu i znajdujących się w nim sprzętów i urządzeń?
 
anonim cytuj
18-01-2024
Podpisywaliśmy, ale w protokole zawarte jest tylko to, co było na stanie mieszkania, a o sprzętach AGD nic nie jest napisane.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Dlaczego podpisaliście coś, co można było ocenić na pierwszy rzut oka - śmierdząca kanapa obsikana przez zwierzęta, czy mocno stara lodówka?
 
anonim cytuj
18-01-2024

Sugerowane Tematy

L4 na wypowiedzeniu umowy o prace
Czy po dwutygodniowym wypowiedzeniu jeśli będę kontynuować L4, czy przysługuje mi 91 dni płatnego chorobowego? ...
Podwyższenie alimentów z zabezpieczenia alimentacyjnego.
Witam, dnia 26.01 sąd wydał rozwód i podwyższył alimenty z zabezpieczenia alimentacyjnego. Dziś dostałam przelew z alimentami ale z kwotą z zabezpieczenia. Domyślam się, że były mąż złożył apelacje. Stąd moje pytania: 1. Czy kwota na dzień dzisiejszy powinna być wysłana z zabezpieczenia czy już z wyroku sądu ? 2. Jeżeli złożył apelacje to ile (mniej więcej) trwa wydanie postanowienie sądu dotyczące alimentów ?...
O co pyta sąd na rozprawie rozwodowej bez orzekania o winie?
Witam, Żona i ja jesteśmy w trakcie rozwodu i zdecydowaliśmy się na rozwód bez orzekania o winie. Jesteśmy małżeństwem od 12 lat, a przez ostatnie 3 lata przeżywaliśmy poważne kryzysy, które doprowadziły do trwałego i zupełnego zepsucia naszego małżeństwa. Mamy dwójkę małoletnich dzieci i obawiamy się, jak sąd rozstrzygnie kwestię władzy rodzicielskiej, ponieważ nie możemy dojść do porozumienia co do tego, kto powinien sprawować pełną opiekę. Po...
Czy po upłynięciu jakiegoś czasu ewentualny spadek przepada?
Moja mama być może została ujęta w testamencie zmarłego krewnego. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, aby przekonać się czy zapisano jej coś w spadku najlepiej udać się do dowolnego notariusza. Pytanie: ile czasu moja mama ma na zajęcie się tym? Czy po upłynięciu jakiegoś czasu ewentualny spadek przepada?...

Wyszukiwarka