Jak odzyskać kaucję?

Witam, piszę tutaj z zapytaniem o mieszkanie, które wynajmujemy z chłopakiem.
Nasza sprawa wygląda tak:
-rok temu dostaliśmy mieszkanie w średnim stanie (stare sprzęty agd, ściany w słabym stanie, zasikane przez zwierzęta kanapy itp.)
-zgłaszaliśmy sprawę do pośrednika, bo z właścicielem nie było kontaktu o wymianę kanapy, bo najzwyczajniej w świecie śmierdziała, ale mimo kilku próśb nikt nic nie zrobił. Problemem była także spłuczka, którą wymieniono na początku naszego mieszkania, ale wytrzymała ona zaledwie parę dni (naprawę zlecił pośrednik, od którego wynajmowaliśmy mieszkanie).
-mieliśmy problem także z podpisaniem umów o gaz, bo poprzedni wynajmujący nie rozwiązali umowy, a biuro nieruchomości nie skontaktowało się z nami, gdy sprawa została rozwiązana i mogliśmy przejąć umowy na siebie. Po ok.4 miesiącach dostaliśmy pismo od biura o braku dostarczonych przez nas umów ,mimo tego, że nikt nas o tym nie poinformował
-w miedzy czasie zepsuła się też lodówka (z jej środka wydobywał się wstrętny metaliczny smród), najprawdopodobniej stało się tak ze starości
-około 3 miesięcy temu nasz szczurek obgryzł tapetę koło łóżka (ok.2cm) jemu także się chyba mieszkanie nie podobało.
Moje pytanie brzmi następująco : CZY ODZYSKAMY KAUCJĘ (900zł.)?
W umowie jest zawarte, że każdą szkodę naprawiamy na własny koszt ,ale nie wiem jak wygląda to w przypadku starego sprzętu, które prawdopodobnie było już zepsute? Proszę o pomoc!!
anonim cytuj
18-01-2024
A co macie zapisane w umowie?
 
anonim cytuj
18-01-2024
"W umowie jest zawarte, że każdą szkodę naprawiamy na własny koszt ,ale nie wiem jak wygląda to w przypadku starego sprzętu, które prawdopodobnie było już zepsute?"
 
anonim cytuj
18-01-2024
"Dla zabezpieczenia roszczeń Wynajmującego z tytułu ewentualnych szkód w lokalu, Najemca wpłaci Wynajmującemu kaucję"
"Kaucja podlega rozliczeniu w terminie miesiąca od dnia opuszczenia lokalu"
"Koszty związane z koniecznością naprawy powstałych szkód czy przywrócenia lokalu do stanu pierwotnego ustalane są na podstawie kosztorysu lub faktury przez zleceniobiorcę tych prac. Koszty takie obciążają Najemcę"
 
anonim cytuj
18-01-2024
Więc nie może nie zwrócić Wam kaucji.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Też jestem tego zdania, ale trochę się boję, ponieważ w Internecie dowiedziałam się o właścicielu ,ze to straszny oszust i nie dość, że nie oddawał ludziom kaucji to jeszcze kazał płacić za remonty całego mieszkania itp. Dostawaliśmy tez listy ,ze niepłacony był czynsz chociaż wszystko było uregulowane.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Macie potwierdzenia, tak?
 
anonim cytuj
18-01-2024
Oczywiście.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Czy w chwili zawierania umowy spisaliście (jako strony) protokół mówiący o stanie lokalu i znajdujących się w nim sprzętów i urządzeń?
 
anonim cytuj
18-01-2024
Podpisywaliśmy, ale w protokole zawarte jest tylko to, co było na stanie mieszkania, a o sprzętach AGD nic nie jest napisane.
 
anonim cytuj
18-01-2024
Dlaczego podpisaliście coś, co można było ocenić na pierwszy rzut oka - śmierdząca kanapa obsikana przez zwierzęta, czy mocno stara lodówka?
 
anonim cytuj
18-01-2024

Sugerowane Tematy

Chciałbym przywieźć do Polski większą ilość papierosów mentolowych na własny użytek, Jak mogę przewieść je legalnie?
Witam, chciałbym przywieźć do Polski większą ilość papierosów mentolowych na własny użytek ze względu na brak dostępu w krajach Unii Europejskiej. Ilość jaką chciałbym przywieść na pewno przekracza limity bezcłowe. Jak mogę przewieść je legalnie i jakie opłaty mogą zostać nałożone?...
Zajęcie i licytacja nieruchomości.
Temat jest taki ,odezwała się firma windykacyjna i z tego co wiem wystąpiła do sądu o nakaz zapłaty ,i teraz pytanie mam zaległość około 10 tys. z czego 8 to należność główna ,czy jest możliwe że komornik zajmie moje mieszkanie, w której moja własność to 25% ,mieszkanie warte około 320 tys. zł ,zaznaczam że od momentu wezwania przez firmę windykacyjną spłacam regularnie po 400 zł co miesiąc! Ile czasu ktoś się orientuje ile trwa taka procedura od...
czy mogę złożyć wypowiedzenie bez okresu dwutygodniowego?
Witam mam pytanie czy jeśli mam umowę do końca października na 3/4 etatu i mam dwu tygodniowe wypowiedzenie czy mogę złożyć wypowiedzenie bez okresu dwutygodniowego tylko zakonczyc pracę z w dniu gdy składam wypowiedzenie. ...
Świadek
Czy na świadka do sądu na rozprawę można sobie wziąć każdego, nie pytając danej osoby o zgodę?...

Wyszukiwarka