Kamery z podsłuchem w miejscu pracy.

Około 1,5 tygodnia temu zostałam zwolniona z pracy i wysłana na urlop. Tuż po moim wyjściu kierownik oznajmił pracownikom „po cichu”, ze są podsłuchy w kamerach. Pracownicy zweryfikowali to w biurze ochroniarza i słychać wszystko, nawet naprawdę ciche szepty. Ja pod kamerami rozmawiałam o swoich prywatnych sprawach z przyjacielem, nie chce żeby zostało to wykorzystane. Dodatkowo dyrektor firmy ma niewidzialny, zdalny podgląd monitorów pracowników. Oczywiście, nikt nie został o żadnej z tych kwestii poinformowany.
Firma z ogromnym kapitałem i duża ilością pracowników, pracująca pod nadzorem i na franczyzie (tak mi sie wydaje) dla światowej marki.
Gdzie mogę to zgłosić? Czy mogę ubiegać się o jakieś odszkodowanie?
anonim cytuj
02-02-2023
A jak im to udowodnisz?
W momencie kontroli, z kamer można wyłączyć mikrofon jednym kliknięciem lub dla potwierdzenia przedstawić kontroli DTRke typu kamery bez mikrofonu.
Co do zdalnego dostępu do komputerów, to aktualnie bezpieczne oprogramowania łącząc się informują użytkownika o połączeniu, reszta co tego nie robi jest oprogramowaniem tak dziurawym i niebezpiecznym a co za tym idzie bez wsparcia, że nie miałoby to sensu w przypadku dużej firmy.
Sprawdź sobie jeszcze raz umowę, regulamin - cokolwiek.
Duże firmy informują o takich rzeczach ze względu na bezpieczeństwo.
Na pewno w jakimś dokumencie zostałaś poinformowana o takich czynnościach.
Trzeba wziąć tez pod uwagę że jak są na franczyzie, to odgórnie mogą mieć narzuconą firmę monitorującą systemy IT / firmę serwisową.
Takie firmy działają wg europejskich standardów i żeby mieć klienta (nawet tego na franczyzie) muszą przestrzegać przepisów bezpieczeństwa, ochrony danych osobowych itp...
 
anonim cytuj
02-02-2023
Art 267.kk
 
anonim cytuj
02-02-2023
Nie w korporacji.
 
anonim cytuj
02-02-2023

Sugerowane Tematy

Jakie są konsekwencje porzucenia pracy? Jakie w razie czego można ponieść koszty?
Witam, pytanie. Pracodawca wypowiedział umowę z 3-miesiecznym okresem wypowiedzenia. Pracownik znalazł już prace, natomiast pracodawca nie chce zgodzić się na porozumienie stron, aby mógł odejść wcześniej. Jakie są konsekwencje porzucenia pracy? Jakie w razie czego może ponieść koszty pracownik? Są jakieś "widełki"? Zaznaczam, że na tym stanowisku pracuje jeszcze jedna osoba. Z góry dziękuję....
Stomatolog nas oszukał i naciągnął na dodatkowe koszty
Dzień dobry, W wczorajszym dniu męża rozbolał ząb, z racji weekendu i niestety brak pogotowia stomatologicznego, umówiłam go na wizytę prywatna. Pani rejestratorka dodała ze za wizytę z racji soboty dodatkowo 150 zł. Wizyta umówiona na 10 rano , o 9 pani dzwoni czy można wcześniej bo pacjent zrezygnował. Jak najszybciej pojechaliśmy, na miejscu w poczekalni okazało się wg cennika, ze za sobotę dodatkowo 150 zł, jednorazową wizytę 500 zł, plus ...
Nabycie spadku.
Otrzymałem postanowienie o ustawowym nabyciu spadku po rodzicach 1/3 udziału na mój wniosek. Brak testamentu. Niestety nie jestem w stanie porozumieć się z pozostałymi spadkobiercami.(rodzeństwo) Jakie powinny być dalsze kroki zachowek i wezwanie do zapłaty oraz zawarcia ugody czy dział spadku żeby sąd ustalił i podzielił spadek? Która z opcji jest prawidłowa i powinna być szybsza do zrobienia?...
Czy dzieci mają obowiązek płacić alimenty dla ojca z ograniczonymi prawami?
Proszę o poradę. Ojciec dzieci ma ograniczone prawa. Nie płacił alimentów, dostawałam z Funduszu Alimentacyjnego. Ma duże zaległości do dziś. Dzieci są już pełnoletnie i mają swoje rodziny. Czy dzieci mają obowiązek płacić dla niego alimenty?...

Wyszukiwarka