Dziedziczenie mieszkania.

Mieszkanie spółdzielcze, własnościowe. W akcie własności wpisani: matka i ojciec. Matka nie żyje. Czy żeby móc w przyszłości dziedziczyć to mieszkanie, muszę zostać wpisany w akt własności?
Pozdrawiam
anonim cytuj
14-01-2023
Poświadczenie dziedziczenia po matce masz mieć.
A co ojciec zrobi ze swoją połową to tego nikt nie wie.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Chce bym dziedziczył po nim.
 
anonim cytuj
14-01-2023
To nic nie musisz robić o ile jesteś jedynakiem a tato nie ma drugiej żony.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Jestem jedynym dzieckiem, ojciec nie ma drugiej żony. Dziękuje za odpowiedz.
 
anonim cytuj
14-01-2023
O ile tata nie spisze testamentu żeby było inaczej to tak jak wyżej, nic Pan nie musi robić. Jest kolejność dziedziczenia więc automatycznie uzyska Pan prawo dziedziczenia po rodzicach jako ich syn (tutaj w całości jako jedynak). W ciągu pół roku po śmierci danego rodzica można przyjąć lub odrzucić spadek. Sprawa u notariusza i akt notarialny poświadczający przyjęcie spadku. Po upływie tego terminu następuje automatyczne nabycie spadku (jeżeli się nie odrzuci).
 
anonim cytuj
14-01-2023
W zeszłym roku z bratem odziedziczyliśmy własnościowe mieszkanie spółdzielcze gdy mama zmarła, (tata wtedy niestety już nie żył). Ja i brat mamy dzieci ale one są w kolejce po nas. Pierwsze są dzieci po rodzicach później wnuki itp. Będzie Pan musiał zanieść akt notarialny i zgłosić nabycie spadku w skarbówce, sądzie, spółdzielni. Mam nadzieję że pomogłam.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Super, raz jeszcze dzięki za obszerne, merytoryczne objaśnienie.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Wszystkie informacje dotyczące dziedziczenia znajdziesz na www.Dziedziczymy.com
 
anonim cytuj
23-11-2023
W przypadku mieszkania spółdzielczego własnościowego, akty własności określają, kto jest właścicielem mieszkania. Jeśli matka i ojciec byli wspólnie wpisani w akt własności, to wspólnie posiadali to mieszkanie. Po śmierci matki, jej udział w nieruchomości może być dziedziczony zgodnie z przepisami prawa spadkowego.
 
anonim cytuj
29-12-2023

Sugerowane Tematy

Egzekucja świadczeń alimentacyjnych.
Witam, od jakiego czasu mam komornika w związku z opóźnieniem płatności za alimenty 2 miesiące, wszystko jest uregulowane już i opłacane są alimenty bieżące, co zrobić aby nie mieć komornika skoro na bieżąco place plus odsetki dla komornika za to że go w ogóle mam ?...
Czy umowa dożywocia wchodzi w skład masy spadkowej?
Dożywocie polegało na tym że dożywotnik mieszkał sobie w przekazanym mi umową dożywocia mieszkanku, i dowolnie nim dysponował, ja płaciłam mu dożywotnia rentę, zapewniłam opiekę w chorobie, oraz sprawiłam pochówek? ...
urlop macierzyński i wychowawczy
Jestem w 38tc, termin na 20 paź. Umowę mam na czas określony do końca roku. Po porodzie przechodzę na macierzyńskie, pracodawca nie musi mi przedłużać umowy tak słyszałam . Czyli do grudnia będę miała wynagrodzenie z pracy a później ZUS? Ile procent wypłaty jak to wygląda? Jeśli mi nie przedłuży umowy to urlop wychowawczy już mi nie przysługuje ?...
zniszczone rzeczy w wynajmowanym mieszkaniu
Witam, wynajmowałam mieszkanie i jak to jest, jak zniszczyły się rzeczy od normalnego użytkowania. Wynajmowałam ponad 5 lat i te rzeczy były stare zlat 80 i zużyły się. Czy muszę je odkupić? A poza tym kanapa była ze skai i popękała po roku użytkowania. Dwa, krzesła z lat 80 tych się połamały i wyrzuciłam oraz telewizor, kturego już dawno kupić nie można nawet używany też się zepsuł. Przez ponad 5 lat płaciłam za wynajem, odstępne dla właścicielk...

Wyszukiwarka