Opublikowałam zdjęcie twarzy mojego znajomego na aplikacji badoo z dopiskiem że jest oszustem. Straszy mnie policją i że mnie zgłosi i że będę miała duże problemy.

Opublikowałam zdjęcie twarzy mojego znajomego na aplikacji badoo z dopiskiem że jest oszustem. Zrobiłam to w złości bo nakryłam go na kłamstwie. Jednak to zdjęcie skasowałam po niecałych 5 minutach, a ten zescreenował to i straszy mnie policją i że mnie zgłosi i że będę miała duże problemy. Zaznaczam, że on tam miał profil i rozsyłał zdjęcia twarzy oraz przyrodzenia w rozmowach prywatnych , Zrobiłam to wszystko w nerwach i dużych emocjach i byłam po alkoholu, jednak zwracam uwagę że za chwile to zdjęcie zniknęło
Jestem przerażona, co mam robić jeśli policja będzie mnie za to ścigać...
anonim cytuj
02-12-2022
Może złożyc do sądu pozew o zniesławienie. Ale policja nie będzie Ciebie za to ścigać, bo to sprawa z oskarżenia prywatnego.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Nawet jeżeli przestępstwo jest z oskarżenia prywatnego to można zgłosić skargę na policję i oni to skierują do sądu lub od razu można wysłać prywatny akt oskarżenia do sądu.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Widzę że wypowiadają się tutaj osoby które myślą że jak usuniesz zdjęcie to nic się nie stało bo go nie widać. Oczywiście to błąd. Jak najbardziej może to zgłosić na policję i założyć Ci sprawę o zniesławienie z art. 212kk, to że post został usunięty niczego nie zmienia, na serwerach dalej on jest i na wniosek prokuratury dany portal społecznościowy ma obowiązek udostępnić na ten temat informacje. Czas trwania udostępnienia ma marginalne znaczenie, w istocie ważniejszy jest fakt że do tego udostępnienia w ogóle doszło.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Ważne że było. I ludzie to widzieli. Jak toś wprowadza Cię w błąd, iż może Cię tylko na kawę zaprosić, to powodzenia. Możesz mieć problemy.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Nic nie ginie w internecie wszystko daje się odzyskać
 
anonim cytuj
02-12-2022
Ja miałam problem odwrotny. Spotykałam się z kimś z portalu randkowego . Zrobił mi fotki jak spałam . Po miesiącu oznajmił mi delikatnie mówiąc że będę na bilbordach jeśli mu nie zapłacę 10 tys . Poszłam na policję. Powiedzieli że do puki tylko mi to pisze a nic nie robi tego typu nic nie zrobią. Przyjęli zgłoszenie na piśmie i na tym się skończyło. Mieli jego adres dane itd. Na stronie w necie umieścił mój nr tel. Napisał że biorę 100 za numerek . Policja dostała wszystkie wiadomości . Interwencja była tylko aby ogłoszenie dodane przez niego usunęła strona bo do nich pisali . I na tym się skończyło. Przykład z życia wzięty. A ile do mnie osób dzwonił z tekstem kiedy mam czas to głowa mała. Od tamtej pory nie korzystam z portali . Tyle mogę pomóc z doświadczenia
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jeśli złoży pozew cywilny wtedy sąd wymierzy karę a autorka posta będzie miała prawo obrony.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Nasuwa się jedno pytanie, skąd wiedział że to Ty założyłaś mu profil? Gdybyś się nie przyznała, wątpię żeby po screenach doszedł do tego kto to zrobił
-1  
anonim cytuj
02-12-2022
Nie przyznałam się że to ja..... natomiast po sytuacji gdzie doszło do spotkania profil się zaraz pojawił... Ale nigdzie się nie przyznałam że to ja zrobiłam.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Od wymierzenia kar i decydowania jest sąd. Z resztą po co te badoo? Proponuję dorosnąć
 
anonim cytuj
02-12-2022
Opublikowałam zdjęcie twarzy mojego znajomego na aplikacji badoo z dopiskiem że jest oszustem. Zrobiłam to w złości bo nakryłam go na kłamstwie. Jednak to zdjęcie skasowałam po niecałych 5 minutach, a ten zescreenował to i straszy mnie policją i że mnie zgłosi i że będę miała duże problemy.


Zgodnie z polskim prawem, osoba która rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na temat innej osoby, które mogą poniżyć tę osobę lub narazić ją na utratę zaufania niezbędnego do zajmowanego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, popełnia przestępstwo zniesławienia przewidziane w art. 212 § 1 Kodeksu karnego.

Po drugie, co do kwestii publikacji zdjęcia bez zgody. Jeśli osoba przedstawiona na zdjęciu nie wyraziła na to zgody, może to naruszać jej prawa osobiste, co jest uregulowane w art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego.

Widzę że wypowiadają się tutaj osoby które myślą że jak usuniesz zdjęcie to nic się nie stało bo go nie widać. Oczywiście to błąd. Jak najbardziej może to zgłosić na policję i założyć Ci sprawę o zniesławienie z art. 212kk, to że post został usunięty niczego nie zmienia, na serwerach dalej on jest i na wniosek prokuratury dany portal społecznościowy ma obowiązek udostępnić na ten temat informacje.


To prawda, usunięcie posta czy zdjęcia nie sprawia, że ewentualna odpowiedzialność karna czy cywilna znika. Jeśli osoba poszkodowana posiada dowód (np. zrzut ekranu), może podjąć kroki prawne w oparciu o ten dowód.

Ja miałam problem odwrotny. Spotykałam się z kimś z portalu randkowego . Zrobił mi fotki jak spałam . Po miesiącu oznajmił mi delikatnie mówiąc że będę na bilbordach jeśli mu nie zapłacę 10 tys . Poszłam na policję.


W takim przypadku można by rozważyć zarzuty związane z art. 190a Kodeksu karnego, który mówi o groźbie bezprawnej, oraz naruszeniu praw osobistych poprzez nieuprawnione rozpowszechnianie wizerunku z art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego. Zakazanie dostępu do treści w Internecie przez organy ścigania jest jednak trudniejsze niż mogłoby się wydawać i nie zawsze jest skuteczne.

Jeśli złoży pozew cywilny wtedy sąd wymierzy karę a autorka posta będzie miała prawo obrony.


Tak, każdy pozwany w procesie cywilnym ma prawo do obrony. Jeśli zostanie wniesiony pozew, warto zgromadzić wszystkie dostępne dowody i argumenty, które mogą świadczyć na korzyść pozwanej.

Nasuwa się jedno pytanie, skąd wiedział że to Ty założyłaś mu profil? Gdybyś się nie przyznała, wątpię żeby po screenach doszedł do tego kto to zrobił


Chociaż przyznanie się może komplikować sprawę, samo przyznanie bez innych dowodów może nie być wystarczające w sądzie. Dowód musi być niepodważalny i jednoznaczny.
 
anonim cytuj
07-08-2023
wysylanie obscenicznych zdjec to przestepstwo . dla tego cie postraszyl, i chce cie uciszyc . odwagi :)
 
anonim cytuj
14-04-2024

Sugerowane Tematy

Problem na myjni bezdotykowej pistolet uszkodził karoserie.
Witam Podjechałem na myjnie bezdotykowa w celu umycia auta. W czasie mycia zabrakło środków odłożyłem pistolet na miejsce ,do terminala wrzuciłem pieniądze wybrałem program w celu kontynuowania mycia auta a w tym samym czasie pistolet wystrzelił z pochwy gdzie jest jego miejsce uszkadzając karoserie. Czy jest jakieś na to rozwiązanie? Właściciel myjni zarzuca mi nie przestrzeganie regulaminu. Proszę o pomoc....
złośliwość ze strony męża
Witam. W poniedziałek wyjeżdżam z córka na wakacje. Od piątku jesteśmy u mojej mamy, bo jestem w trakcie wyprowadzki od męża i zaczęły się złośliwości.. Dzieli nas aktualnie 60km Dziś mąż napisał, ze chce się widzieć z córka.. Czy ja muszę rzucać w tej chwili wszystkie plany i jechać te 60 km ? Czy mogę mu powiedzieć, ze jak chce zobaczyć córkę, to niech przyjedzie?...
kiedy nieletnia matka dostaje pelne prawa do dziecka
Witam, urodziłam córkę jak miałam 16 lat, prawnym opiekunem jest mój były partner, od urodzenia córki dał na jej utrzymanie może z 400 zł(dodam że córka już ma półtora roku), pozatym widzenia z dzieckiem tez były sporadyczne, dopiero od niedawna do niej przyjeżdża ale nie chce dawać mi żadnych pieniędzy mówi że jej coś kupi, czyli koszt jaki ma na myśli to ok 100 zł.... w tym momencie mam 17 lat i za 3 miesiące kończę 18 lat, pytanie brzmi czy g...
Ograniczona władza rodzicielska.
Oboje z rodziców mają ograniczoną władzę rodzicielską nad małoletnim dzieckiem w postaci nadzoru kuratora. Czy w tej sytuacji jeden rodzic może samodzielnie zdecydować o zmianie trybu edukacji dziecka na edukację domową do czasu wydania przez sąd decyzji o ustalenie przy kim dziecko zostanie?...

Wyszukiwarka