Szef stosuje wobec nas mobbing w pracy. Gdzie zgłosić mobbing? Co zrobić?

Witam , pracuje w firmie gastronomicznej od 1,5 roku , Szef stosuje wobec nas mobbing w pracy , między innymi wydarzyła się sytuacja że trafiłam do szpitala z przemęczenia , w zamian po powrocie ze szpitala szef daje mi tylko pracować 2 dni w tygodniu i o tą pracę jeszcze muszę prosić , prześmiewczo mówi że nie bo się ,,przemeczysz hehe " i chce dać mi umowę teraz na pół etatu. Czy muszę przyjąć umowę na pół etatu?
Gdzie zgłosić mobbing?
Co zrobić?
anonim cytuj
30-11-2022
Jaka umowa?
+1  
anonim cytuj
30-11-2022
Teraz mam umowa o pracę na pełen etat a chce mi zmienić ja umowa o pracę ale na pół etatu
 
anonim cytuj
30-11-2022
Więc może dać Ci porozumienie zmieniające - wtedy nie musisz się godzić, może dać też wypowiedzenie zmieniające - tu nie przyjęcie oznacza zmianę wypowiedzenia zmieniającego w normalne wypowiedzenie.
Nieprawidłowości można zgłaszać do pip lub złożyć pozew do sądu pracy.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Dziękuję bardzo za pomoc
 
anonim cytuj
30-11-2022
,coli

w zamian po powrocie ze szpitala szef daje mi tylko pracować 2 dni w tygodniu i o tą pracę jeszcze muszę prosić ,
Przestań sie prosić
przy umowie o prace nawet jak nie wypracujesz normy godzinowej , i ilości dni to i tak pracodawca musi Ci wypłacić pełne wynagrodzenie jakie masz w umowie
Jak nie wypłaci pozostaje PIP
 
anonim cytuj
30-11-2022
Szef stosuje wobec nas mobbing w pracy


Mobbing, czyli nękanie psychiczne w miejscu pracy, jest zakazane zgodnie z art. 94^3 Kodeksu Pracy. Jeśli jesteś przekonany/a, że padłeś/aś ofiarą mobbingu, istnieje kilka kroków, które powinieneś/aś podjąć:

Powiadom przełożonego na piśmie o zachodzącej sytuacji, opisując konkretne zdarzenia, które uważasz za przejawy mobbingu.
Jeżeli działania mobbingowe nie ustąpią, możesz zgłosić sytuację do Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) w celu przeprowadzenia kontroli w zakładzie pracy.
W skrajnych przypadkach, jeżeli doświadczałeś/aś szkód zdrowotnych lub innych strat w wyniku mobbingu, możesz podjąć działania sądowe przeciwko pracodawcy.
W odniesieniu do wypowiedzi:

Czy muszę przyjąć umowę na pół etatu?


Nie. Pracodawca nie może jednostronnie zmienić istotnych warunków Twojej umowy o pracę, takich jak np. wymiar czasu pracy. Jak już wspomniano wcześniej, może on jednak przedłożyć Ci porozumienie zmieniające lub wypowiedzenie zmieniające. Odmowa przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego skutkuje tym, że staje się ono normalnym wypowiedzeniem, co może prowadzić do rozwiązania stosunku pracy.

przy umowie o prace nawet jak nie wypracujesz normy godzinowej , i ilości dni to i tak pracodawca musi Ci wypłacić pełne wynagrodzenie jakie masz w umowie


To prawda. Jeżeli jesteś gotowy/a do pracy, ale pracodawca nie zapewnia Ci pracy w wymiarze określonym w umowie, nadal przysługuje Ci wynagrodzenie za cały okres, jakbyś pracował/a zgodnie z umową. W przypadku nieprawidłowości w wypłacie wynagrodzenia, warto zwrócić się do Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) w celu złożenia skargi na pracodawcę.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Praca, zebranie online w czasie urlopu.
Czy pracodawca ma prawo oczekiwać ode mnie, żebym trakcie urlopu połączyła się online na zebranie? Nie było o tym mowy wcześniej, informacja pojawiła się z dnia na dzień. Dodatkowo w ten dzień i o tej godzinie mam wizytę lekarską z dzieckiem....
Czy będąc na zwolnieniu chorobowym od psychiatry ''chodzącym'' można osobiście złożyć wypowiedzenie z pracy czy jest to zabronione?
Witam do 31 stycznia mam zwolnienie chodzące od pychiatry z powodu mobbingu w pracy. chce zlozyc wypowiedzenie, rozwiazac umowe z ta firmą. Kiedy mam to zrobić i w jaki sposób? Czy moge to zrobić osobiscie? czy zus podwazy wtedy zwolnienie? proszę o szybką odpowiedź....
Użytkowanie wieczyste przedawnienie długu.
Witam, czy jeżeli mam mieszkanie po zmarłym ojcu i otwarcie spadku było w 2012 roku, a teraz w 2023 było dopiero stwierdzenie nabycia spadku to jak mieszkanie po ojcu było na umowie użytkowania wieczystego, to ten dług się przedawnił, czy nie, jeżeli dalej mam, to mieszkanie w posiadaniu i byłem dopiero wpisany w księdze wieczystej w 2023 ?...
1-miesięczny okres wypowiedzenia.
Proszę o pomoc. Kiedy zacznie się 3 miesięczny okres wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony, dla osoby zatrudnionej 16.06.21 chodzi mi o to kiedy jest ostatni moment, żeby złożyć wypowiedzenie zachowując 1-miesięczny okres wypowiedzenia....

Wyszukiwarka