Córka podczas zabawy w sali zabaw, niefortunnie zjechała ze zjeżdżali, czy mam podstawę aby domagać się odszkodowania od sali zabaw?

Córka podczas zabawy w sali zabaw, niefortunnie zjechała ze zjeżdżali lądujac na proste nogi doznała nadwyrężenia ścięgien w obu nogach. Prześwietlenie, dwie wizyty na Sor tydzień po tygodniu. Obecnie drugi tydzień porusza się tylko o kulach. Nie chodzi do szkoły, na zajęcia dodatkowe itd.
Zjeżdżalnia w sali zabaw jest dosyć stroma, może budzić obawy co do bezpieczenstwa - nasze wzbudziła za późno.
Moje pytanie: czy mam podstawę aby domagać się odszkodowania od sali zabaw?
anonim cytuj
29-11-2022
Podstawa prawna dla dochodzenia odszkodowania w takiej sytuacji może być uzasadniona na podstawie odpowiedzialności cywilnej wynikającej z art. 415 Kodeksu cywilnego (K.c.), który mówi, że "kto wyrządził szkodę z winy swojej, obowiązany jest do jej naprawienia". W przypadku sali zabaw istotne jest ustalenie, czy doszło do zaniedbań ze strony zarządzającego obiektem, które mogłyby przyczynić się do zaistniałego wypadku.

Kluczowe kwestie, które warto rozważyć, to:

Stan zjeżdżalni i jej zgodność z obowiązującymi normami bezpieczeństwa: Jeżeli zjeżdżalnia była wadliwa lub nie spełniała wymogów bezpieczeństwa, może to stanowić podstawę do dochodzenia odszkodowania.

Informowanie o potencjalnym zagrożeniu: Jeśli sala zabaw nie poinformowała użytkowników o potencjalnych zagrożeniach związanych z korzystaniem z urządzeń (np. przez stosowne oznakowanie czy instrukcje obsługi), może to również wpłynąć na odpowiedzialność właściciela sali zabaw.

Nadzór pracowników sali zabaw: Jeżeli pracownicy sali zabaw nie czuwali odpowiednio nad bezpieczeństwem dzieci, może to być kolejny argument za odpowiedzialnością sali zabaw.

Ostateczne ustalenie odpowiedzialności sali zabaw będzie zależeć od konkretnych okoliczności sprawy. Jeśli zdecydują się Państwo na dochodzenie odszkodowania, warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie cywilnym, który pomoże ocenić szanse powodzenia sprawy oraz przygotować odpowiednie roszczenia.

Warto również zgłosić zaistniałą sytuację do odpowiednich organów, takich jak Państwowa Inspekcja Sanitarna, która może ocenić, czy obiekt spełnia wymogi bezpieczeństwa oraz czy wymagane są dodatkowe działania ze strony właściciela sali zabaw.
 
anonim cytuj
18-04-2023

Sugerowane Tematy

czy muszę składać pit 37
Mam pytanie jeżeli pracując za najniższą krajową, mając koszty uzyskania przychodu zerowe na picie 11 czy muszę składać pit 37, czy urząd skarbowy mnie rozliczy sam proszę o informacje....
Wypadek w drodze do pracy.
Jestem na stażu i rozwaliłem sobie staw skokowy w drodze do pracy na podwórku. Świadkiem tego była osoba, która pracuję w tym samym miejscu i mieszka niedaleko mnie. Aktualnie mam sporządzoną kartę wypadku przez bhpowca, byłem też wcześniej na SOR ze względu na długie kolejki oraz u prywatnego ortopedy. Największym problemem dla mnie jest to, że musiałem płacić za prywatne wizyty (mam paragony oczywiście) bo terminy były dość dalekie i mam pytani...
Wykup mieszkania komunalnego.
Moi rodzice ze względu na długi okres wynajmu mają prawo wykupu mieszkania komunalnego(tzw. zasiedlenie). Miasto daje jednak warunek. Miasto ponosi koszty ekspertyzy tylko w przypadku jeżeli zainteresowany wykupi mieszkanie. W przeciwnym wypadku koszt ekspertyzy w tym przypadku poniosą rodzice. I tutaj moje pytanie. Czy miasto może wymagać od zainteresowanych poniesienia kosztów ekspertyzy w przypadku, gdy nie zdecydują się na wykup? W końcu nie ...
Sprawa o zaprzeczenie ojcostwa.
Małżeństwo z 2 dzieci. Żona zdradza męża, zachodzi w ciążę z obecnym partnerem. Rodzi dziecko nowego partnera jeszcze w trakcie trwania sprawy rozwodowej. Doszło do sprawy o zaprzeczenie ojcostwa gdyż według prawa dziecko poczęte w trakcie trwania związku małżeńskiego jest dzieckiem męża. Sprawa rozwodowa odbyła się kilka tygodni temu. Sąd orzekł rozwód ale jeszcze nie został do małżonków doręczony prawomocny wyrok rozwodowy z sądu. Teraz mąż d...

Wyszukiwarka