Córka podczas zabawy w sali zabaw, niefortunnie zjechała ze zjeżdżali, czy mam podstawę aby domagać się odszkodowania od sali zabaw?

Córka podczas zabawy w sali zabaw, niefortunnie zjechała ze zjeżdżali lądujac na proste nogi doznała nadwyrężenia ścięgien w obu nogach. Prześwietlenie, dwie wizyty na Sor tydzień po tygodniu. Obecnie drugi tydzień porusza się tylko o kulach. Nie chodzi do szkoły, na zajęcia dodatkowe itd.
Zjeżdżalnia w sali zabaw jest dosyć stroma, może budzić obawy co do bezpieczenstwa - nasze wzbudziła za późno.
Moje pytanie: czy mam podstawę aby domagać się odszkodowania od sali zabaw?
anonim cytuj
29-11-2022
Podstawa prawna dla dochodzenia odszkodowania w takiej sytuacji może być uzasadniona na podstawie odpowiedzialności cywilnej wynikającej z art. 415 Kodeksu cywilnego (K.c.), który mówi, że "kto wyrządził szkodę z winy swojej, obowiązany jest do jej naprawienia". W przypadku sali zabaw istotne jest ustalenie, czy doszło do zaniedbań ze strony zarządzającego obiektem, które mogłyby przyczynić się do zaistniałego wypadku.

Kluczowe kwestie, które warto rozważyć, to:

Stan zjeżdżalni i jej zgodność z obowiązującymi normami bezpieczeństwa: Jeżeli zjeżdżalnia była wadliwa lub nie spełniała wymogów bezpieczeństwa, może to stanowić podstawę do dochodzenia odszkodowania.

Informowanie o potencjalnym zagrożeniu: Jeśli sala zabaw nie poinformowała użytkowników o potencjalnych zagrożeniach związanych z korzystaniem z urządzeń (np. przez stosowne oznakowanie czy instrukcje obsługi), może to również wpłynąć na odpowiedzialność właściciela sali zabaw.

Nadzór pracowników sali zabaw: Jeżeli pracownicy sali zabaw nie czuwali odpowiednio nad bezpieczeństwem dzieci, może to być kolejny argument za odpowiedzialnością sali zabaw.

Ostateczne ustalenie odpowiedzialności sali zabaw będzie zależeć od konkretnych okoliczności sprawy. Jeśli zdecydują się Państwo na dochodzenie odszkodowania, warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie cywilnym, który pomoże ocenić szanse powodzenia sprawy oraz przygotować odpowiednie roszczenia.

Warto również zgłosić zaistniałą sytuację do odpowiednich organów, takich jak Państwowa Inspekcja Sanitarna, która może ocenić, czy obiekt spełnia wymogi bezpieczeństwa oraz czy wymagane są dodatkowe działania ze strony właściciela sali zabaw.
 
anonim cytuj
18-04-2023

Sugerowane Tematy

Rozwód za porozumieniem stron.
Mąż złożył pozew rozwodowy niby za porozumieniem stron ale nie podał mojego adresu. Ja już wysłałam pismo do sądu z danymi i z tym że on wie gdzie przebywam. Ale nie wiem co dalej. Czy sprawa już się toczy czy jak. Jak sprawdzić na jakim etapie to wszystko jest ?...
Ugoda z PZU.
Chciałbym podpytać osób którym udało się dojść do w miarę korzystnej ugody z PZU. Nie wchodząc za mocno w szczegóły mam ponad 100 tysięcy do oddania ubezpieczalni. Jestem załamany ale trudno, jakoś trzeba to przełknąć. Czy jest szansa że PZU pójdzie na rękę i pozwoli płacić powiedzmy 1000zł miesięcznie? Dla mnie to nie jest mało, ale więcej po prostu nie dam rady spłacać. Co ewentualnie grozi za nie spłacenie, tylko że to nie jest tak że ja nie...
Złożenie pozwu o eksmisję.
Wprowadziłem się do lokalu, którego jestem właścicielem, a w którym również zamieszkuje dwójka najemców (za sprawą pełnomocnika; umowa ustna). Dwa miesiące przed przeprowadzką nakazałem im opróżnić lokal. Niestety nie wyrobili się. Pierwszego miesiąca zawarliśmy umowę pisemną. Po jej zakończeniu na następny miesiąc była de facto umowa ustna (opłaty co 2 tygodnie). Oboje lokatorów to emeryci i pomimo werbalnych deklaracji z ich strony nie przekład...
Czy można wypowiedzieć umowę zlecenie bez zachowania okresu wypowiedzenia?
Czy można wypowiedzieć umowę zlecenie bez zachowania okresu wypowiedzenia? W umowie jest zapis, że każda ze stron może rozwiązać umowę, zachowując tygodniowy okres wypowiedzenia. Można to jakoś obejść i się zwolnić z dnia na dzień? Mam dość mobbingu, arogancji, chamstwa i osób, które są tam "za karę". W takiej atmosferze nie da się normalnie funkcjonować....

Wyszukiwarka