Przedsądowe wezwanie do zapłaty.

Witam, otóż parę dni temu moja mama otrzymała list z firmy Centrum Badan Opinii Publicznej z działu windykacji z wezwaniem do zapłaty za materac którego nie mamy. Sprawa jest z 31.08.2015 czyli prawie 10 lat, czytałem o tej firmy w Internecie i słyszałem ze to są naciągacze, ale nie wiem jak się ustosunkować do tego. Pan z windykacji wysłał mi na maila umowę kupna tego materaca z podpisem mojej mamy na kwotę 118 zł, a w liście dostałem 118 zł+ 6 zł za list. Bez żadnych odsetek..
Teraz na maila dostałem kolejna wiadomość ze w naszej sprawie złożony będzie pozew do sądu o zapłatę tego długu. Jak czytałem przedawnienie do umowy kupna/sprzedaży to 3 lata, a ten Pan, z którym rozmawiałem mówił że wynosi 10 lat i maja jeszcze dużo czasu żeby ten dług od Nas wziąć.
Czytałem ze to nie jest firma zajmują się sprzedażą tylko prowadząca ankiety.
anonim cytuj
08-02-2024
Ogólnie roszczenia przedawniają się po upływie 10 lat od daty wymagalności świadczenia ( termin zapłaty). Ale są wyjątki:
Art. 554 k.c., Roszczenia z tytułu sprzedaży dokonanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedawcy, roszczenia rzemieślników z takiego tytułu oraz roszczenia prowadzących gospodarstwa rolne z tytułu sprzedaży płodów rolnych i leśnych przedawniają się z upływem lat dwóch.
Jeżeli więc sprzedaż odbyła się w ramach działalności gospodarczej przedsiębiorcy będącego stroną podpisanej przez mamę umowy, wówczas roszczenie ulega przedawnieniu 24 miesiące od daty wymagalności świadczenia ( termin zapłaty za materac, nie termin zawarcia umowy). Czy mama pamięta fakt zawarcia umowy? Piszesz że nie macie materaca, to skąd umowa? Co to znaczy, że przysłano Ci umowę na maila? Jakiś skan umowy czy co?
 
anonim cytuj
08-02-2024
A więc z tego co moja mama pamięta to było tak, że był u nas jakiś ankieter i przeprowadzał jakąś ankietę o zdrowiu i na koniec ankiety zaproponował jakiś materac, okazało się, że to ukryty akwizytor, spisali umowę kupna moja mama podpisała. Na drugi dzień był kurier i mama odesłała go z powrotem bo się rozmyśliła nie płacąc nic. Umowę uzyskałem w ten sposób iż napisałem do tej firmy do działu windykacji podanie o kserokopie tej umowy. Pan twierdził, że posiada jakiś protokół od tego kuriera lecz gdy chciałem go zobaczyć wysłał mi takie cos
Uprzejmie informujemy, iż w przedmiotowej sprawie zostanie przez nas wniesiony do Sądu pozew o zapłatę. Jednocześnie informujemy, iż wszelką dokumentacje dotyczącą powyższej sprawy (kserokopie) otrzymacie Państwo wraz z wniesionym pozwem.
Najlepsze jest to ze oni się dobrze kryją bo oficjalnie zajmują się ankietami, nie są firma gospodarcza wiec przedawnienie chyba nie wynosi wtedy 2 lata tylko 10..
 
anonim cytuj
08-02-2024
Czyli...Mama podpisała umowę, odmówiła przyjęcia przesyłki i myślała, że sprawa załatwiona?
Domyślam się też, że nie odstąpiła prawidłowo od umowy...?
No to macie problem. Polecam wizytę u Rzecznika Konsumentów lub u prawnika...
 
anonim cytuj
08-02-2024
Uspokój się. Jak to nie jest firma prowadząca działalności, to w ramach czego to sprzedają? Pomocy dla powodzian czy cegiełek na kampanię wójta? 2 lata bezdyskusyjnie. Roszczenie zresztą bezzasadne, jest zamówienie ale nie ma dowodu odbioru. Zarzut przedawnienia polecam dopiero na rozprawie aby wcześniej pozwu nie cofnęli.
I nie dawaj się zastraszać jak emeryci o których czytałeś.
 
anonim cytuj
08-02-2024
Według wpisu do CEIDG firma ta nie prowadzi sprzedaży towarów. Wykonywana działalność gospodarcza to 73.20.Z czyli badanie opinii publicznej. Jestem ciekawa, na jakiej podstawie firma ta dokonuje sprzedaży towarów i czy rozlicza się z tego z US.
 
anonim cytuj
08-02-2024

Sugerowane Tematy

Dlaczego policjanyt prosił o moją date urodzenia?
Została mi doręczona przesyłka polecona z komendy policji przez policjanta. Podpisałam pełnym imieniem i nazwiskiem oraz datę doręczenia. Po przekazaniu mi przesyłki policjant polecił mi abym podała swoją datę urodzenia. Podałam i policjant odjechał a ja zastanawiam się, po co mu była potrzebna moja data urodzenia skoro wszystkie moje dane są w KMP jako świadka zdarzenia. Czy powinnam podawać tą datę czy mogłam odmówić. To było tak szybko że bez ...
Współwłasność domu.
Zajmuje się rodzicami jeżdżę z nimi wszędzie do lekarzy do tego opiekuje się nimi cały czas jak to się mówi dochowuje mam jeszcze 4 braci i żaden się nie poczuwa do obowiązku zajęcia się rodzicami . Chciałbym żeby rodzice zapisali mi połowę domu żebym był współwłaścicielem tego domu za to że się tylko ja zajmuję nimi. Po śmierci rodziców byłbym współwłaścicielem i spadkobierca w jednym moje pytanie czy mając połowę domu zapisana na siebie resztę ...
Gwarancja na wymienione części w urządzeniu.
Witam, Oddałem urządzenie elektryczne na gwarancje , została uznana i podczas rozmowy telefonicznej dowiedziałem się,ze praktycznie wszystko zostało wymienione co jest w środku, „ze starych rzeczy została tylko obudowa” . Produkt kupiony w tym roku w marcu i podlega 2 letniej gwarancji. Po naprawie Pan z serwisu powiedział, ze na nowe części zostaje udzielona tylko 6 miesięczna gwarancja. Czy jest to uregulowane jakos prawnie ? Na wszystkich str...
pismo do sądu
Dzień dobry. Czy odpowiedź na pismo z sądu (w powództwie cywilnym w sprawie wezwania do wyjaśnienia okoliczności faktycznych) musi być według określonego wzoru czy może to być "zwykły" list oficjalny zawierający te wyjaśnienia?...

Wyszukiwarka