Obowiązek przerejestrowania samochodu.

Sprzedałem samochód ponad miesiąc temu. Nowy właściciel jeszcze nie zdążył przerejestrować samochodu, a minęło wymagane 30 dni. Jakie kroki można podjąć by go zmusić do tego? Niestety nie mam z nim żadnej formy kontaktu poza danymi z umowy.
anonim cytuj
04-01-2023
Nie można zmusić nikogo do przerejestrowania. Proszę zgłosić sprzedaż ze swojej strony i tyle wystarczy.
Na ewentualną rejestrację jest obecnie 60 dni.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Pytanie, więc w jaki sposób jest nadawana obligatoryjna kara, w momencie nie wywiązania się w owym czasie?
 
anonim cytuj
04-01-2023
Ale to Ty musisz zgłosić auto, że jest sprzedane i do wyrejestrowania. A nic Cie więcej nie obchodzi po to jest umowa.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Zgłasza się tylko zbycie, a nie wyrejestrowanie. Wyrejestrować auto można, gdy się je sprzedaje do zezłomowania, a nie gdy kupujący nadal to auto użytkuje.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Sprawa rozchodzi się o to, że dostałem wezwanie do zapłaty za nieopłacone parkowania. Moje dane są w CEPIKu. Sprzedaż zgłaszałem tego samego dnia. Korespondencję z kopią umowy w.w firmie wysłałem i anulowali grzywnę - sam fakt jest wkurzający, że to ja muszę się tłumaczyć.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Tłumaczyć niestety tak, ale nie odpowiadać. Prawnie to auto należy już do tego człowieka. Ty dzięki tej umowie możesz to właśnie pokazać i nic więcej nie można zrobić
 
anonim cytuj
04-01-2023
W temacie niepłaconych parkingów zrobiłeś słusznie, reszta należy do nowego właściciela pojazdu. Sprzedaż zgłosiłeś, więc nie masz czym się martwić. Sam fakt, że musisz coś jeszcze robić mimo tego, że sprzedałeś samochód to kwestia powiadomienia pocztą nowego właściciela o dokonaniu rejestracji.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Na zgłoszenie nabycia, rejestracja 60 dni dotyczy aut sprowadzonych z krajów UE, które są po raz pierwszy rejestrowane w Polsce.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Z tego co się orientuję obowiązywał okres dłuższy na czas pandemii i było to chyba 60 dni. Normalny okres dla aut krajowych to było na pewno 30 dni.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Na zgłoszenie nabycia jest 60 dni, potwierdziła mi Pani w urzędzie.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Jaki by teraz termin nie obowiązywał czy 30 czy 60 dni, ale jest to termin na zgłoszenie nabycia auta krajowego, a nie przerejestrowania.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Ze strony gov
,,Od 1 lipca 2021 r. wydłużono termin na zgłoszenie do 60 dni.
Wydłużony termin będzie obowiązywał do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19"
Stan zagrożenia nadal nie został zniesiony, więc obowiązuje 60 dni.
 
anonim cytuj
04-01-2023
A po co go zmuszać. Ty masz obowiązek zgłosić sprzedaż i tyle.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Przyszło mi wezwanie do zapłaty za parkowanie na mój adres. Zgłoszenie zbycia robiłem, ale jak widać dane pobierają na bieżąco z CEPIKu lub jeszcze nie dali adnotacji. Ja się muszę tłumaczyć i odsyłać pisma. Jak dostanę kolejne to będę wzywał go poleconym do przerejestrowania, ale to jeszcze poczekam jak upłyną te 60 dni.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Jeszcze czekam na odpowiedź kogoś z CEPIKu, by zajęli się ową adnotacja "Zbycie pojazdu", bo mój lokalny urząd wg nich twierdzi, że posiada mój formularz zbycia i niby taka sytuacja nie powinna się zdarzyć - z ich strony jest wszystko ok.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Nic to nie da. Czasem tak jest i tyle. A tłumaczyć się trzeba. Wystarczy napisać list przez ePuap i nie trzeba nawet na pocztę latać.
 
anonim cytuj
04-01-2023
A co Ci do tego co z tym pojazdem robi. Ty masz obowiązek zgłoszenia zbycia pojazdu i tyle.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Dane w CEPIKu są na mnie i jak widać opłaty za parkowanie przyszły do mnie właśnie.
 
anonim cytuj
04-01-2023
Wtedy jeśli zgłosiłeś sprzedaż wysyłasz również kopie umowy sprzedaży pojazdu. Miałem identyczną sytuację
 
anonim cytuj
04-01-2023
Wysłałem maila do CEPIKu i mają sprawdzić czy jest adnotacja o zbyciu, aby nie dopuścić do kolejnej takiej sytuacji. Podejrzewam, że ktoś w urzędzie czegoś nie dopełnił i dostałem niespodziankę. Na razie na szczęście nic nowego nie przychodzi
 
anonim cytuj
04-01-2023

Sugerowane Tematy

Czy pracodawca może mnie zmusić do nadgodzin?
Dobry wieczór mam jedno pytanie. Otóż u mnie w pracy non stop brakuje ludzi, sytuacja ciągnie się od jakiegoś roku, cały czas robimy za dwóch robotę. Czy jeśli muszę odebrać dziecko ze szkoły do 16:30 czy pracodawca może mnie zmusić do nadgodzin? Dodam że to nie jest cały czas tylko np. 1 tydzień w miesiącu kiedy mąż ma popołudniówki....
odrzucenie spadku
Jestem obywatelka belgii, posiadam rowniez obywatelstwo polski, W maju zmarla moja siostra pozostawiajac dlugi. Jak moge odrzucic spadek, jakie dokumenty i gdzie musze wyslac, Dziekuje...
zatrzymanie sprzętu elektronicznego
W grudniu ubiegłego roku funkcjonariusze CBŚP przeszukali moje mieszkanie i zatrzymali sprzęt elektroniczny, który trafił w ręce biegłego z zakresu informatyki. Głównym zainteresowanym prokuratury i prowodyrem całego zamieszania był członek rodziny, który nie mieszka ze mną od wielu lat. Jego obecny dom również przeszukano, a on sam trafił do aresztu śledczego, w którym przebywa do dziś. Z dokumentu postanowienia wynika, że moje mieszkanie został...
Czy trzeba mieć skończoną szkołę, żeby otworzyć kwiaciarnie?
Cześć, czy trzeba mieć skończoną szkołę, żeby otworzyć kwiaciarnie pytam pod katem prawnym czy może być to samouk lub osoba po kursach czy musi być koniecznie szkoła i egzamin zawodowy?...

Wyszukiwarka