Zależy od sytuacji. Jak sprzedajesz komuś auto i on zgłasza fakt sprzedaży w urzędzie i u ubezpieczyciela to raczej nabywca musi auto na siebie przerejestrować.
anonim cytuj
16-05-2023
Nie musi.
anonim cytuj
16-05-2023
To na kogo ów pojazd wtedy będzie jeśli sprzedający zgłasza fakt sprzedaży pojazdu?
anonim cytuj
16-05-2023
Sprzedający zgłasza sprzedaż auta, a kupujący ma obowiązek zgłoszenia nabycia auta. Kupujący natomiast nie ma obowiązku go przerejestrować.
anonim cytuj
16-05-2023
Ponawiam pytanie. Na kogo wtedy będzie pojazd?
anonim cytuj
16-05-2023
W urzędzie będzie widniało, że właścicielem jest kupujący tak jak na umowie. W dowodzie rejestracyjnym będzie. Poprzedni właściciel
anonim cytuj
16-05-2023
Nie ma, jest obowiązek zgłoszenia nabycia pojazdu.
anonim cytuj
16-05-2023
Nie. Jest tylko obowiązek zgłoszenia nabycia pojazdu.
anonim cytuj
16-05-2023
Nawet nie musisz przy rejestracji zmieniać blach, można wybrać czy zostają, czy nowe.
anonim cytuj
16-05-2023
Nie koniecznie, bo jest jeden warunek- blachy muszą być z flagą unii.
anonim cytuj
16-05-2023
Upss nie wiedziałam, myślałam, że blachy to blachy, mój błąd, ale poza tym to ma się wybór.
anonim cytuj
16-05-2023
Ja też nie ale zdziwiłam się jak przy rejestracji, musiałam jeszcze za nowe blachy zapłacić.
anonim cytuj
16-05-2023
Blachy 80 zł. A lepiej zmienić na lokalne, bo też inaczej Policja patrzy kogo tu zdjąć do boku,
anonim cytuj
16-05-2023
Blachy w trakcie przerejestrowania i tak musisz mieć przy sobie- nawet gdy ich nie wymieniasz na nowe.
anonim cytuj
16-05-2023
W świetle przepisów tej ustawy, kupujący pojazd ma obowiązek zgłoszenia faktu nabycia pojazdu w wydziale komunikacji starostwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kupującego w ciągu 30 dni od daty nabycia pojazdu (art. 63 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym).
Co do zasady, nie ma bezpośredniego obowiązku przerejestrowania pojazdu na nowego właściciela. Jednakże, zgodnie z art. 63 ust. 3 tej samej ustawy, jeżeli do 30 dni od dnia zgłoszenia nabywania nie zostanie dokonana rejestracja pojazdu na nowego właściciela, organ rejestracyjny wyrejestrowuje pojazd. Wyrejestrowanie pojazdu powoduje, że nie można nim poruszać się po drogach publicznych.
Dlatego z praktycznego punktu widzenia, przerejestrowanie samochodu na nowego właściciela jest zalecane, aby uniknąć potencjalnych problemów z prawem. Ponadto, może to mieć znaczenie dla ubezpieczenia samochodu, ponieważ wiele firm ubezpieczeniowych wymaga, aby samochód był zarejestrowany na osobę, która jest właścicielem polisy ubezpieczeniowej.
Jeśli chodzi o kwestię tablic rejestracyjnych, to przepisy pozwalają na zachowanie starych tablic rejestracyjnych pod warunkiem, że są one zgodne z obowiązującymi przepisami (posiadają flagę Unii Europejskiej oraz oznaczenie PL) i są w odpowiednim stanie technicznym. Wybór, czy zostają stare tablice, czy są wydawane nowe, należy do nabywcy pojazdu (art. 65 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym).
Dzień dobry, chciałam się dowiedzieć jak wygląda sprawa płacenia alimentów na dziecko, które ukończyło 25 rok życia i nadal się uczy? Mój ojciec jakiś czas przed moimi urodzinami wysłał pismo, w którym poinformował, że po ukończeniu przeze mnie 25 lat przestaje płacić na mnie alimenty, przy czym nie podał żadnej podstawy prawnej, tylko napisał, że taką wiadomość uzyskał w ZUSie. Znalazłam w internecie informacje z zeszłego roku, że w sejmie trwał...
Jestem represjonowany politycznie ze względu na wpisy internetowe. Prokuratura wszczęła kilka spraw wobec mnie. Jedną zakończyła uznając mnie ostatecznie za świadka i oddając mi sprzęt komputerowy. Inne sprawy zostały połączone i przesłane do drugiej prokuratury. Ta druga prokuratura uchyliła jeden zarzut, który wydała ta pierwsza. Pozostałe zarzuty postawiono mi już ponad rok temu. Potwierdziłem że ja dokonywałem danych wpisów ale zdecydowanie z...
Kupiłam słuchawki bezprzewodowe w rtv za 1000 zł. Po około roku przestały działać. Zgłosiłam reklamacje, która przyjęli. Okazało się, ze słuchawek nie da się naprawić i nie mają już tego modelu żeby wymienić na nowe wiec zaproponowali mi, abym cokolwiek kupiła u nich za minimum 500zl , wtedy resztę oddadzą mi w gotowce. Słuchawki były kupione na Spółkę z o.o.
Czy faktycznie mogą tak zrobić ?...
Witam
Złożyłam pozew rozwodowy 27.06.2023. Do dzisiaj nic się nie dzieje ze strony sędziny, w pozwie złożyłam o zabezpieczenie alimentów na dzieci i zabezpieczenie opieki nad nimi do rozprawy ponieważ chcę się w spokoju wynieść od męża który ma założoną Niebieską kartę o znecanie się psychiczne nade mną. O tym też poinformowana została sędzina którą prowadzi moją sprawę. Do dzisiaj zero odzewu dalej nie ma zabezpieczenia alimentów, opieki nad ...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: