Rejestracja samochodu.

Czy jest obowiązek przerejestrowania samochodu na siebie?
anonim cytuj
16-05-2023
Zależy od sytuacji. Jak sprzedajesz komuś auto i on zgłasza fakt sprzedaży w urzędzie i u ubezpieczyciela to raczej nabywca musi auto na siebie przerejestrować.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nie musi.
 
anonim cytuj
16-05-2023
To na kogo ów pojazd wtedy będzie jeśli sprzedający zgłasza fakt sprzedaży pojazdu?
 
anonim cytuj
16-05-2023
Sprzedający zgłasza sprzedaż auta, a kupujący ma obowiązek zgłoszenia nabycia auta. Kupujący natomiast nie ma obowiązku go przerejestrować.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Ponawiam pytanie. Na kogo wtedy będzie pojazd?
 
anonim cytuj
16-05-2023
W urzędzie będzie widniało, że właścicielem jest kupujący tak jak na umowie. W dowodzie rejestracyjnym będzie. Poprzedni właściciel
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nie ma, jest obowiązek zgłoszenia nabycia pojazdu.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nie. Jest tylko obowiązek zgłoszenia nabycia pojazdu.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nawet nie musisz przy rejestracji zmieniać blach, można wybrać czy zostają, czy nowe.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nie koniecznie, bo jest jeden warunek- blachy muszą być z flagą unii.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Upss nie wiedziałam, myślałam, że blachy to blachy, mój błąd, ale poza tym to ma się wybór.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Ja też nie ale zdziwiłam się jak przy rejestracji, musiałam jeszcze za nowe blachy zapłacić.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Blachy 80 zł. A lepiej zmienić na lokalne, bo też inaczej Policja patrzy kogo tu zdjąć do boku,
 
anonim cytuj
16-05-2023
Blachy w trakcie przerejestrowania i tak musisz mieć przy sobie- nawet gdy ich nie wymieniasz na nowe.
 
anonim cytuj
16-05-2023
W świetle przepisów tej ustawy, kupujący pojazd ma obowiązek zgłoszenia faktu nabycia pojazdu w wydziale komunikacji starostwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kupującego w ciągu 30 dni od daty nabycia pojazdu (art. 63 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym).

Co do zasady, nie ma bezpośredniego obowiązku przerejestrowania pojazdu na nowego właściciela. Jednakże, zgodnie z art. 63 ust. 3 tej samej ustawy, jeżeli do 30 dni od dnia zgłoszenia nabywania nie zostanie dokonana rejestracja pojazdu na nowego właściciela, organ rejestracyjny wyrejestrowuje pojazd. Wyrejestrowanie pojazdu powoduje, że nie można nim poruszać się po drogach publicznych.

Dlatego z praktycznego punktu widzenia, przerejestrowanie samochodu na nowego właściciela jest zalecane, aby uniknąć potencjalnych problemów z prawem. Ponadto, może to mieć znaczenie dla ubezpieczenia samochodu, ponieważ wiele firm ubezpieczeniowych wymaga, aby samochód był zarejestrowany na osobę, która jest właścicielem polisy ubezpieczeniowej.

Jeśli chodzi o kwestię tablic rejestracyjnych, to przepisy pozwalają na zachowanie starych tablic rejestracyjnych pod warunkiem, że są one zgodne z obowiązującymi przepisami (posiadają flagę Unii Europejskiej oraz oznaczenie PL) i są w odpowiednim stanie technicznym. Wybór, czy zostają stare tablice, czy są wydawane nowe, należy do nabywcy pojazdu (art. 65 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym).
 
anonim cytuj
22-07-2023

Sugerowane Tematy

Czy moge pochować ojczyma w grobowcu rodzinnym?
Temat może trochę smutny, ale trzeba się z nim zmierzyć. Moja mama wyszła za mąż ponad 20 lat temu. Zarówno mama jak i ojczym są w bardzo podeszłym wieku i zaczęliśmy rozmawiać o pochówku w przypadku ich śmierci. Moja mama ma swój grób, w którym zostanie pochowana, ale jej maż ma swój, w którym jest pochowany jego syn i poprzednia żona. Mój ojczym chce być pochowany w grobowcu gdzie leży jego żona i syn, nie sprzeczamy się, nie ma tu żadnych anim...
Odziedziczyłam po tacie mieszkanie. Rodzina domaga się oddania obrazu z tego mieszkania. Czy mogą się o niego upominać??
Odziedziczyłam po tacie mieszkanie. W mieszkaniu jest stary obraz - znalazłam podobny w internecie sprzedawany za ok 1000 zl. Odkąd pamiętam czyli od ok 40 lat obraz był w naszym mieszkaniu. Teraz po śmierci taty dalsza rodzina mnie dosłownie osacza ze to ich obraz i chce żebym im go oddała. straszy mnie sądem. Dla mnie obraz ma wartość sentymentalna gdyż zawsze był w domu a poza tym to pamiątka teraz. Ja nic nie wiem na temat pochodzenia tego ob...
Zalano mi piwnicę. Właścicielka dała mi do zrozumienia, że od niej nic nie wyciągnę i mam skorzystać ze swojego ubezpieczenia. Co robić?
Witam. Dwa dni temu w nocy firma wykonująca żywność na dowóz zalała mi piwnice (pękł im wąż z wodą od zmywarki) ,szkody wyliczyłem na 3,5k zł. Dziś dowiedziałem się od właścicielki, że jej ubezpieczenie nie obejmuje zalań piwnic, bo ona nawet nie wiedziała ,że budynek jest podpiwniczony i nie zaznaczyła w wniosku ubezpieczeniowym, że jest piwnica. Dała mi do zrozumienia ,że od niej nic nie wyciągnę i mam skorzystać ze swojego ubezpieczenia. I tu...
Zwolnienie na zasiłku rehabilitacyjnym.
Moja mama wykorzystała maksymalny okres zwolnienia chorobowego 182 dni po czym przeszła na 6 miesięczny okres zasiłku rehabilitacyjnego. Po 3 miesiącach zasiłku rehabilitacyjnego zgodnie z kodeksem mama została zwolniona bez okresu wypowiedzenia. Jest to pracodawca zatrudniający do 20 pracowników, mama tydzień przed zwolnieniem osiągnęła wiek emerytalny. Czy biorąc pod uwagę, że mama została zwolniona przez pracodawcę do 20 pracowników nie należ...

Wyszukiwarka