Rejestracja samochodu.

Czy jest obowiązek przerejestrowania samochodu na siebie?
anonim cytuj
16-05-2023
Zależy od sytuacji. Jak sprzedajesz komuś auto i on zgłasza fakt sprzedaży w urzędzie i u ubezpieczyciela to raczej nabywca musi auto na siebie przerejestrować.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nie musi.
 
anonim cytuj
16-05-2023
To na kogo ów pojazd wtedy będzie jeśli sprzedający zgłasza fakt sprzedaży pojazdu?
 
anonim cytuj
16-05-2023
Sprzedający zgłasza sprzedaż auta, a kupujący ma obowiązek zgłoszenia nabycia auta. Kupujący natomiast nie ma obowiązku go przerejestrować.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Ponawiam pytanie. Na kogo wtedy będzie pojazd?
 
anonim cytuj
16-05-2023
W urzędzie będzie widniało, że właścicielem jest kupujący tak jak na umowie. W dowodzie rejestracyjnym będzie. Poprzedni właściciel
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nie ma, jest obowiązek zgłoszenia nabycia pojazdu.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nie. Jest tylko obowiązek zgłoszenia nabycia pojazdu.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nawet nie musisz przy rejestracji zmieniać blach, można wybrać czy zostają, czy nowe.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nie koniecznie, bo jest jeden warunek- blachy muszą być z flagą unii.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Upss nie wiedziałam, myślałam, że blachy to blachy, mój błąd, ale poza tym to ma się wybór.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Ja też nie ale zdziwiłam się jak przy rejestracji, musiałam jeszcze za nowe blachy zapłacić.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Blachy 80 zł. A lepiej zmienić na lokalne, bo też inaczej Policja patrzy kogo tu zdjąć do boku,
 
anonim cytuj
16-05-2023
Blachy w trakcie przerejestrowania i tak musisz mieć przy sobie- nawet gdy ich nie wymieniasz na nowe.
 
anonim cytuj
16-05-2023
W świetle przepisów tej ustawy, kupujący pojazd ma obowiązek zgłoszenia faktu nabycia pojazdu w wydziale komunikacji starostwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kupującego w ciągu 30 dni od daty nabycia pojazdu (art. 63 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym).

Co do zasady, nie ma bezpośredniego obowiązku przerejestrowania pojazdu na nowego właściciela. Jednakże, zgodnie z art. 63 ust. 3 tej samej ustawy, jeżeli do 30 dni od dnia zgłoszenia nabywania nie zostanie dokonana rejestracja pojazdu na nowego właściciela, organ rejestracyjny wyrejestrowuje pojazd. Wyrejestrowanie pojazdu powoduje, że nie można nim poruszać się po drogach publicznych.

Dlatego z praktycznego punktu widzenia, przerejestrowanie samochodu na nowego właściciela jest zalecane, aby uniknąć potencjalnych problemów z prawem. Ponadto, może to mieć znaczenie dla ubezpieczenia samochodu, ponieważ wiele firm ubezpieczeniowych wymaga, aby samochód był zarejestrowany na osobę, która jest właścicielem polisy ubezpieczeniowej.

Jeśli chodzi o kwestię tablic rejestracyjnych, to przepisy pozwalają na zachowanie starych tablic rejestracyjnych pod warunkiem, że są one zgodne z obowiązującymi przepisami (posiadają flagę Unii Europejskiej oraz oznaczenie PL) i są w odpowiednim stanie technicznym. Wybór, czy zostają stare tablice, czy są wydawane nowe, należy do nabywcy pojazdu (art. 65 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym).
 
anonim cytuj
22-07-2023

Sugerowane Tematy

Sprawa spadkowa.
Mój syn z którym nie utrzymuję już kontaktu jest strasznie zadłużony ( parabanki, banki, pożyczki prywatne). Aktualnie wyjechał gdzieś po za granice kraju i ani myśli wracać ani spłać zobowiązań. Moje pytanie jest następujące, co mogę zrobić w tej sprawie aby w poźniejszych fazach komornik i inne instytucje nie czepiały się mnie. Wydziedziczenie, spisanie innego aktu u notariusza etc....
Naruszenie zasad miru domowego
Gdzie zgłosić naruszenie zasad miru domowego właścicielka chce wejść do wynajmowanego mieszkania bez mojej obecności oraz ustalenia że mną konkretnego czasu (podane około południa tylko) - komisariat osobiście czy przez 112? I jeżeli mieszkanie jest w rejonie Czuby Lublin a mieszka na Tatatach Lublin to który komisariat ? Czuby czy Tatary?...
Zasiedzenie nieruchomości.
Witam, może ktoś wie jak wygląda sprawa z zasiedzeniem. Jest nieruchomość, która ma 9 właścicieli (nie ma podziału zrobionego). W budynku mieszka jeden z właścicieli, ale nie zajmuje całego budynku, do niektórych pomieszczeń mają klucze tylko pozostali właściciele (ewentualnie udostępniają klucze osobie, która zamieszkuje, kiedy np. leje się z dachu). Podatek od tej nieruchomości płaci tylko osoba która mieszka, jakiejkolwiek nakłady na tą nieruc...
Odbiór wolnego dnia.
10.11.2023 - jest dniem wolnym i w tym roku wypada w sobotę, mój okres wypowiedzenia pracy wypada na 17. Jeśli firma zarządzi np. odbiór tego dnia końcem miesiąca, czy mogę to zrobić wcześniej, na własną rękę?...

Wyszukiwarka