Jest asfalt . Został kompletnie ubłocony, co z tym zrobić.? Właściciel nie reaguje na rozmowy

Witam przy mojej posesji trwają prace budowlane . Jest asfalt . Został kompletnie ubłocony wszystko się brudzi co mogę w związku z tym zrobić.? Odpowiadając na pytanie nie których to byłem rozmawiałem a właściciel odwrócił głowę i poszedł dalej
anonim cytuj
28-11-2022
Możesz zgłosić na Policję. Za to jest mandat.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Wg przepisów prawa wykonawca ma obowiązek sprzątania wszelkich nieczystości będących wynikiem prac budowlanych można zgłosić sprawę zarządcy drogi albo do zarządu dróg zgodnie z kategoria drogi, zależnie czy mamy drogę gminna powiatową itd., w przypadku zaniechania z ich strony skuteczny może okazać się organ nadzoru budowlanego lub zwyczajowo policja, z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego z powodu pozostawionych na jezdni drogi nieczystości
 
anonim cytuj
29-11-2022
Najpierw idź do wykonawcy powiedz że błoto zagraża bezpieczeństwu ma drodze ponieważ można wpaść w poślizg. Później są dwie opcje. Wykonawca wzywa zamiatarkę i sprzątają drogę lub nie sprzątają i wyzywasz policję.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Jak nie idzie wytłumaczyć wzywasz służby - jest na to paragraf i jest mandat
 
anonim cytuj
29-11-2022
art 91 kodeksu wykroczeń
 
anonim cytuj
29-11-2022
Do zarządu dróg dzwonić i wyjaśnić sprawę. Powinni to posprzątać.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Cześć, jestem prawnikiem i chciałbym dodać swoje spostrzeżenia do waszej dyskusji.

Po pierwsze, odnosząc się do przepisów prawa budowlanego, zgodnie z art. 49 Prawa budowlanego (Dz. U. 1994 nr 89 poz. 414), podmiot prowadzący roboty budowlane ma obowiązek utrzymania czystości w obrębie prowadzonych prac, a także na terenach przyległych, w tym na drogach publicznych.

Po drugie, skierowanie sprawy do zarządcy drogi, jak sugerował jeden z uczestników dyskusji, jest zgodne z przepisami. Zarządca drogi, którym może być gmina, powiat, województwo czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zależnie od kategorii drogi, ma obowiązek dbać o czystość i porządek na drogach.

Po trzecie, można również skorzystać z przepisów Kodeksu wykroczeń. Zgodnie z art. 91 Kodeksu wykroczeń (Dz. U. 1997 nr 88 poz. 553), osoba, która zaśmieca teren, w tym również drogę, może zostać ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą nagany.

Podsumowując, sugeruję zwrócić się do zarządcy drogi, a w przypadku braku reakcji, skorzystać z możliwości zgłoszenia wykroczenia na podstawie Kodeksu wykroczeń.
 
anonim cytuj
03-08-2023
Czy mogę zgłosić to wykroczenie bezpośrednio do policji, czy powinienem najpierw zawiadomić zarządcę drogi i czekać na jego reakcję? Czy są jakieś konkretne terminy, w których zarządca drogi powinien zareagować na moje zgłoszenie? I czy mogę złożyć wniosek o odszkodowanie za brudzenie mojej posesji przez wykonawcę? Jakie są moje prawa w tej sytuacji?
 
anonim cytuj
03-08-2023
Witaj ponownie,

Po pierwsze, możesz zgłosić tę sytuację bezpośrednio do Policji, nie musisz czekać na reakcję zarządcy drogi. Ważne jest, aby zgłosić problem jak najszybciej, zwłaszcza jeśli stanowi on zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Po drugie, nie ma określonego terminu, w którym zarządca drogi powinien zareagować na twoje zgłoszenie. Może to zależeć od wielu czynników, takich jak obecna sytuacja, zasoby i priorytety zarządcy drogi.

Po trzecie, odnośnie twojego pytania o odszkodowanie, sytuacja jest bardziej skomplikowana. Generalnie, aby dochodzić odszkodowania za szkody, musisz być w stanie udowodnić, że szkoda istnieje, że jest wynikiem działań drugiej strony, a także że te działania były niewłaściwe. Oznacza to, że musisz być w stanie udowodnić, że twoja posesja została zniszczona bezpośrednio w wyniku działań wykonawcy.

Po czwarte, masz prawo do ochrony swojej posesji i spokoju, a także do korzystania z drogi publicznej bez utrudnień. Przepisy prawa budowlanego i Kodeksu wykroczeń zapewniają szereg mechanizmów ochrony tych praw.
 
anonim cytuj
03-08-2023
Co kończy upadlosc konsumencka?
Aw, this was a really good post. Finding the time and actual effort to produce a very good article… but what can I say… I hesitate a whole lot and don't manage to get nearly anything done.

Kiedy kończy się postępowanie upadłościowe?
 
anonim cytuj
24-08-2023
Po pierwsze, postępowanie upadłościowe kończy się z chwilą zamknięcia postępowania. Zamknięcie postępowania może nastąpić w kilku sytuacjach, między innymi:

po sprzedaży całego majątku upadłego i podziale środków między wierzycieli,
gdy stwierdzono, że majątek upadłego jest niewystarczający, aby pokryć koszty postępowania upadłościowego,
po zakończeniu realizacji układu z wierzycielami (jeżeli doszło do zawarcia układu).
Po drugie, w przypadku upadłości konsumenckiej, jednym z kluczowych celów jest umorzenie długów konsumenta. Umorzenie długów następuje po upływie określonego czasu od ogłoszenia upadłości, jeżeli upadły spełni pewne warunki określone w prawie.

Po trzecie, warto dodać, że postępowanie upadłościowe konsumenckie trwa zwykle kilka lat, ale dokładny czas jego trwania może zależeć od wielu czynników, w tym od skomplikowania sytuacji majątkowej dłużnika.

Podsumowując, upadłość konsumencka kończy się w momencie zamknięcia postępowania upadłościowego, co może nastąpić z różnych przyczyn, takich jak sprzedaż majątku upadłego, realizacja układu z wierzycielami czy stwierdzenie niewystarczającego majątku do pokrycia kosztów postępowania.
 
anonim cytuj
27-08-2023

Sugerowane Tematy

Braki formalne pisma procesowego.
Strona zastępowana przez adwokata złożyła osobiście pismo do sądu w jednym egzemplarzu. Sąd stwierdził braki formalne polegające na braku odpisów pisma dla wszystkich uczestników. Do kogo sąd powinien skierować pismo o usunięciu braków formalnych? Czy bezpośrednio do strony czy do jej adwokata?...
Darowizna ojciec-syn.
Teść zrobił darowiznę tylko na męża żebyśmy nie płacili podatku tak doradził teściowi notariusz. Od darowizny w sierpniu minie 5lat. Pierwsze pytanie czy po tych 5 latach może mąż sprzedać działkę bez płacenia podatku od wzbogacenia się jak to wygląda? Drugie pytanie co jeśli mężowi nie daj Boże coś się stanie ma pracę niebezpieczną pracuje na wysokości, nawet do 60m w górę. Czy jeśli nie daj Boże coś mężowi się stanie czy dom przechodzi na mnie ...
Kara pieniężna za zerwanie umowy abonenckiej.
Mój chłopak dostał karę nałożoną przez operatora komórkowego w kwocie prawie 4000 zł. Wcześniej przed rozwiązaniem umowy przed czasem był stacjonarnie w i został poinformowany, że tak jak jest w umowie kara może wynieść 1000 zł, więc chłopak przemyślał i przeniósł się telefonicznie. Przeczytaliśmy regulamin i jest tam napisane, że jeśli umowa została rozwiązana telefonicznie to o karze powinien zostać poinformowany telefonicznie, SMS-owo, mailow...
Prawo pracy.
Prawo pracy. Jeśli po okresie próbnym zostało podpisana umowa na okres lat 3. Jednak zaistnieje potrzeba rozwiązania jej z okresem wypowiedzenia to czy pracodawca moze zmusić pracownika do wybrania urlopu w okresie wypowiedzenia? Czy pracownik może jakoś tego odmówić i chodzić do pracy do ostatniego dnia wypowiedzenia?...

Wyszukiwarka