Witam, czy mogę zgodnie z prawem mogę zabrać swoj samochód od mechanika?

Witam, czy mogę zgodnie z prawem mogę zabrać swój samochód od mechanika?
Sytuacja wygląda tak że oddałem samochód do warsztatu, na serwis skrzyni biegów (rutynowa wymiana sprzęgła/olej/filtry)
Podczas jazdy próbnej/ testowej pojawiły się problemy. Nie odebrałem wtedy auta i od 3 tygodni samochód stoi w krzakach a ja jestem zbywany. Kontakt został praktycznie znikomy Chce zabrać auto do innego serwisu. Jednak jak wygląda to z perspektywy prawnej. Kto ponosi koszty? I w ogóle jak się zabrać do tego.
anonim cytuj
24-11-2022
Odbierasz auto, jeżeli nie chce wydać wzywać policje o zatrzymanie mienia. Jeżeli chce dochodzić jakiś należności od Ciebie musi iść do sądu z powódzctwa cywilnego.
Jeżeli chodzi o naprawę błędów przez innego mechanika i dochodzeniu kosztów naprawy biegły sądowy i sprawa z powódzctwa cywilnego
 
anonim cytuj
25-11-2022
Może chociaż wypowie się ktoś kto miał podobną sytuację, jak się zakończyła
 
anonim cytuj
25-11-2022
Chętnie bym się dowiedział, bo ja oddałem jeżdżące auto, a musiałem zabrać na lawecie, za to drugi mechanik stwierdził uszkodzenie rozrządu, gdzie samo to się nie stało
 
anonim cytuj
25-11-2022
Witam, czy mogę zgodnie z prawem mogę zabrać swój samochód od mechanika?


Jeśli umówiliście się na naprawę samochodu w określonym zakresie, a usługa nie została prawidłowo wykonana lub nie została wykonana w ustalonym terminie, masz prawo odebrać swój samochód. W kwestiach prawnych w tej sytuacji:

Zgodnie z art. 394 Kodeksu cywilnego (K.c.), umowa zlecenia (do której można zaliczyć umowę z warsztatem samochodowym) zobowiązuje zleceniobiorcę (w tym przypadku mechanika) do wykonania określonej czynności dla zleceniodawcy (czyli Ciebie), zachowując staranność wynikającą z charakteru czynności oraz ze swoich osobistych właściwości.
Jeśli warsztat nie wywiązał się ze swoich obowiązków, można dochodzić roszczeń na podstawie nieprawidłowego wykonania umowy zlecenia.
Odbierasz auto, jeżeli nie chce wydać wzywać policje o zatrzymanie mienia.


Zgadza się, jeśli mechanik odmówi wydania samochodu, możesz wezwać policję w kwestii zatrzymania mienia. Warto mieć przy sobie dowód własności samochodu oraz ewentualne potwierdzenie umowy z warsztatem.

Jeżeli chodzi o naprawę błędów przez innego mechanika i dochodzeniu kosztów naprawy biegły sądowy i sprawa z powódzctwa cywilnego


Jeśli zdecydujesz się na naprawę samochodu w innym warsztacie i chcesz domagać się zwrotu poniesionych kosztów od pierwszego warsztatu, wtedy sprawa z powództwa cywilnego jest właściwym kierunkiem. W przypadku sporu, biegły sądowy może ocenić zakres i jakość wykonanych prac.

Chętnie bym się dowiedział, bo ja oddałem jeżdżące auto, a musiałem zabrać na lawecie, za to drugi mechanik stwierdził uszkodzenie rozrządu, gdzie samo to się nie stało


W takiej sytuacji warto zgromadzić wszelkie dowody świadczące o stanie samochodu przed oddaniem go do pierwszego warsztatu oraz opinie i oceny drugiego mechanika dotyczące stanu samochodu po interwencji pierwszego warsztatu. W przypadku stwierdzenia błędnego działania przez pierwszy warsztat, możesz domagać się zwrotu kosztów związanych z naprawą uszkodzenia oraz ewentualnymi dodatkowymi szkodami, które pojawiły się w wyniku niewłaściwej naprawy.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Ustanie stosunku pracy.
Czy będąc na L4 od 08.10 i nadal jestem. Z Informacji od Pani z ZUS wiem, że z moim pracodawcą ustał stosunek pracy z dniem 4.11, a ja nadal nie mam świadectwa pracy dodam, że wcześniej sprawa była zgłoszona do PIP z powodu niewypłacenia wynagrodzenia za miesiąc wrzesień i październik oraz nie dostałam ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Moje pytanie brzmi czy pracodawca może wysłać owe świadectwo pracy listownie ?? A jeżeli tak to czy w ogóle ...
Rozdzielność majątkowa w trakcie trwania rozwodu.
Witam, czy w trakcie trwania rozwodu (oczekiwanie na pierwszą rozprawę) pozwany może domagać się ode mnie podpisania intercyzy u notariusza? Czy intercyza wiąże się z późniejszym podziałem majątku, o który będę wnosiła?...
W jaki sposób ponaglić firmę ubezpieczeniową o wypłacenie pieniędzy?
Witam. W jaki sposób ponaglić firmę ubezpieczeniową o wypłacenie pieniędzy (chodzi o ubezpieczenie na życie)? Mąż zachorował pod koniec lipca, od sierpnia dokumenty złożone u Ubezpieczyciela (potwierdzenie na e-mail). Firma cały czas twierdzi ze brakuję im czegoś. Gdzie i jakie dokumenty mam złożyć żeby to przyspieszyć?...
Brak zgody ojca na badanie w poradni psychologiczno - pedagogicznej
Dzień dobry, ojciec dziecka odmówił podpisu na wniosku do poradni psychologiczno - pedagogicznej. Czy jest jakaś możliwość uzyskania zgody przez Sąd? Córka ma już jedno orzeczenie o KS że względu na swoje zaburzenie rozwojowe i potrzebujemy kontynuacji. Ojciec ma ograniczone prawa do współdecydowania o wynikach w nauce i leczeniu. Ewentualnie na czy jest jakiś wzór wniosku, na jakie artykuły się powołać. Bardzo proszę o pomoc....

Wyszukiwarka