Wezwanie na rozmowę podczas urlopu, czy mam obowiązek iść?

Witajcie.
Jestem na urlopie wypoczynkowym od 18.08 bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, dzisiaj dzwonił szef żebym przyszła w poniedziałek do pracy bo musimy pogadać, pytałam czy coś się stało, to stwierdził że nie jest to rozmowa na telefon, czy może mnie zwolnić jak przebywam na urlopie?
Czy mam obowiązek wogóle tam iść?
Czy jeżeli pracodawca da mi jakieś dokumenty do podpisania mogę odmówić ich podpisania?
anonim cytuj
01-09-2022
Czy wezwanie szefa wyglądało tak jakby odwoływał Cię z urlopu?
 
anonim cytuj
01-09-2022
Zadzwonił i powiedział żeby w poniedziałek przyjść pogadać. Może mnie odwołać z urlopu jak poszłam bezpośrednio po macierzyńskim?
 
anonim cytuj
02-09-2022
Odwołać z urlopu może ale z tego co piszesz to wynika, że tego nie zrobił. Zaprosił jedynie na rozmowę.
Jak chcesz to idź, a jak nie to nie musisz. W trakcie trwania urlopu i tak nie można rozwiązać umowy za wypowiedzeniem (art. 41 k.p.).
Wszystkie oświadczenia, które zostaną Ci złożone i tak pozostają w mocy nawet jak ich nie pokwitujesz. A lepiej jednak je mieć by w razie gdyby łamały one prawo pracy podjąć działania odwoławcze lub zaskarżające, np. odpowiednie przysługujące powództwa.
 
anonim cytuj
02-09-2022
To jak się ma to tego, że pracodawca nie może odmówić udzielenia urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po macierzyńskim ale można na drugi dzień go z tego urlopu odwołać?
 
anonim cytuj
02-09-2022
Nie może pani odwołać z urlopu w tej sytuacji. Może po prostu chce z panią ustalić co dalej - czy po wypoczynkowym bezpośrednio przejście na wychowawczy, czy powrót do pracy ale np. zmiana wymiaru etatu itd. Gdy kończy się urlop macierzyński zyskuje pani pewne uprawnienia co do warunków dalszej pracy
 
anonim cytuj
02-09-2022
Jestem na urlopie wypoczynkowym od 18.08 bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, dzisiaj dzwonił szef żebym przyszła w poniedziałek do pracy bo musimy pogadać, pytałam czy coś się stało, to stwierdził że nie jest to rozmowa na telefon, czy może mnie zwolnić jak przebywam na urlopie? Czy mam obowiązek wogóle tam iść? Czy jeżeli pracodawca da mi jakieś dokumenty do podpisania mogę odmówić ich podpisania?


Zgodnie z polskim prawem pracy:

Nie jesteś zobowiązana pojawiać się w pracy podczas urlopu wypoczynkowego, chyba że pracodawca oficjalnie odwoła Cię z tego urlopu. Jednakże, w przypadku odwołania z urlopu, pracodawca jest zobowiązany wypłacić Ci wynagrodzenie oraz dodatek za nie wykorzystany urlop.
Jeżeli chodzi o możliwość zwolnienia pracownika w trakcie trwania urlopu - pracodawca nie może rozwiązać z Tobą umowy o pracę w czasie trwania urlopu wypoczynkowego (art. 41 Kodeksu pracy).
Jeżeli dostaniesz jakieś dokumenty do podpisania, masz prawo odmówić ich podpisania, ale warto być świadomym treści tych dokumentów. Dokumenty w prawie pracy są formą oświadczenia woli i mogą wpłynąć na Twoje prawa i obowiązki w stosunku do pracodawcy.
To jak się ma to tego, że pracodawca nie może odmówić udzielenia urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po macierzyńskim ale można na drugi dzień go z tego urlopu odwołać?


Pracodawca faktycznie nie może odmówić udzielenia urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. Niemniej jednak, istnieją okoliczności wyjątkowe, które pozwalają pracodawcy na odwołanie pracownika z urlopu. Jeśli jednak odwołanie z urlopu nastąpiło bez uzasadnionej przyczyny, pracownik ma prawo do wynagrodzenia oraz ewentualnego odszkodowania za niewykorzystany urlop.

Nie może pani odwołać z urlopu w tej sytuacji. Może po prostu chce z panią ustalić co dalej - czy po wypoczynkowym bezpośrednio przejście na wychowawczy, czy powrót do pracy ale np. zmiana wymiaru etatu itd. Gdy kończy się urlop macierzyński zyskuje pani pewne uprawnienia co do warunków dalszej pracy


Dokładnie tak, po zakończeniu urlopu macierzyńskiego nabywasz pewne uprawnienia, m.in. prawo do powrotu na dotychczasowe stanowisko pracy lub, w przypadku jego braku, na inne stanowisko odpowiadające Twoim kwalifikacjom i wynagrodzeniu. Jeśli masz pytania co do tych uprawnień lub jakichkolwiek innych aspektów związanych z pracą, warto zwrócić się o wsparcie prawników specjalizujących się w prawie pracy.
 
anonim cytuj
17-08-2023

Sugerowane Tematy

Darowizna nieruchomości ze służebnością osobistą.
Czy jeśli moją siostra otrzymała darowizną cały majątek rodziców z domem włącznie, ale rodzice mieli tam dożywotnią służebność, a ja opłacałam większość opłat związanych z domem jak i leki jak i żywność to czy oprócz zachowku mogę skutecznie wezwać siostrę do zwrotu tych nakładów? Dokładałam się do remontu domu gdy piec wybuchł oraz do zmiany dachu. Czy mogę wezwać siostrę do zwrotu poniesionych kosztów za opłaty za dom kiedy mieszali tam rodzi...
Czy mogę sądownie wymeldować byłego męża z mieszkania?
Witam czy mogę sądownie wymeldować byłego męża z mieszkania? Ja jestem właścicielką lokalu. Jak to zrobić?...
Problem z gwarancją.
Podpisałem umowę na montaż okien wraz z roletami oraz na wykonanie elewacji. Prace zostały wykonane. Po kilku miesiącach pojawił się problem z roletami, który zauważyłem. Jedna z rolet otwiera i zamyka się z problemami, ponieważ się haczy i rysuje. Skrzynka od rolety jest skrzywiona, zrobił się tzw. banan. Na kolejnych roletach też widoczny jest tzw. banan, jednak nie aż tak mocny. Zgłosiłem to do firmy od rolet, która stwierdziła, że to wina mo...
Pożyczka dla kolegi.
Kolega ma nam do oddania pieniądze kwota 13 tys. cały czas czekamy aż będzie oddawał ale wymiguje się tym że nie ma i moje pytanie jest takie czy można nagrywać naszą rozmowę gdzie rozmawiamy o tym i postraszyć go np. sądem bo nie mam pojęcia jak to zrobić i czy mogę coś działać....

Wyszukiwarka