Zniesienie współwłasności.

6 lat temu zmarł mi Wujek - odbyło się postepowanie spadkowe z podziałem na części . Podzielono ułamkowo na 10 części w różnym wymiarze .
Drugim krokiem był wniosek o zniesienie współwłasności i tu zaczęło się wszystko mega wydłużać.
Niestety odbyły się dwie sprawy i już ponad 3 lata żadnych wieści.
W tym czasie dość licznie umierają spadkobiercy.
Chciałbym spłacić i zamknąć temat ale sąd nic nie robi.
Z jakiego powodu to tak długo trwa i czy mogę jakoś to przyśpieszyć .
Umierają moi następni krewni , którzy mają tez liczne potomstwo - czy ma to wpływ?
anonim cytuj
03-11-2023
Po zmarłych spadkobiercach do dziedziczenia wchodzą spadkobiercy zmarłych. Sąd zawiesza postepowanie spadkowe do czasu stwierdzenia nabycia spadku po zmarłych spadkobiercach .Zainteresowani w sprawie powinni przeprowadzić stwierdzenia nabycia spadku po zmarłych wykazać następców prawnych zmarłych spadkobierców, złożyć stosowne dokumenty w sadzie ,wówczas sąd z urzędu wyznacza termin rozprawy .Przeprowadzenie tych procedur jest czasochłonne i dlatego następuje przewlekłość postepowania w sądzie. Liczne potomstwo zmarłych krewnych zapewne ma wpływ na wydłużenie postępowania. Powiększa się krąg spadkobierców i mogą występować miedzy nimi niezgodności co do sposobu podziału spadku.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Po 5 latach od zawieszenia postepowania z powodu śmierci strony sąd umorzy postepowanie.
Co oznacza umorzy postępowanie Po śmierci Wujka zmarło 4 jego braci , po zmarłych ciociach uwzględnionych już w podziale umarło 2 kuzynów. Nie dość że mi smuto to jeszcze ma być umorzenie - czego ma dotyczyć
założonej sprawy o zniesienie współwłasności ?
Ogólnie to mocno się spadek podzielił jeden z Wujków miał 7 dzieci z cała pewnością nie zgodnych ze sobą
Co proponujecie bym mógł zrobić
Czy sąd nie ma obowiązku samemu ustalić spadkobierców, którzy przybyli.
 
anonim cytuj
03-11-2023
To na stronach postepowania spoczywa obowiązek ustalenia spadkobierców zmarłych stron I Sąd tego za was nie zrobi. Po każdej zmarłej osobie która była uczestnikiem tego postepowania należy przeprowadzić stwierdzenie nabycia spadku lub poświadczenie dziedziczenia u notariusza. Te dokumenty należy złożyć do sądu. Wówczas sąd podejmie zawieszone postepowanie sądowe. Czy dostałeś z sądu zawiadomienie o zawieszeniu postepowania z powodu śmierci uczestnika? tam jest wskazane z jaka datą nastąpiło zawieszenie postepowania .Od tej daty biegnie czas w którym spadkobiercy powinni wskazać spadkobierców zmarłych uczestników i maja na to czas 5 lat .Jeżeli tego nie zrobią sąd umorzy postepowanie w sprawie zniesienia współwłasności. Jeśli będą już te stwierdzenia nabycia spadku możesz spróbować odkupić udziały w spadku na podstawie aktu notarialnego od poszczególnych spadkobierców. Jeżeli nie będzie zgody sprawa będzie się długo ciągnąc .Czy to ty jesteś wnioskodawcą w tym postepowaniu sądowym?
 
anonim cytuj
03-11-2023
Otóż sprawę założyła maja siostra - o zniesienie współwłasności z nakazem spłaty spadkobierców ze wskazaniem na mnie do czego się poczuwam . Ja natomiast żadnej informacji z sądu nie otrzymałem o zawieszeniu a 2 spadkobierców zmarło 2 lata temu jeden rok temu a jeden w kilka miesięcy po założeniu sprawy około 4-5 lat.
Czy sąd może zdecydować za ułamkowe części jeżeli spadkobiercy rzędu 1/144 się ogólne nie interesują i nie będą nigdzie się wstawiać.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Czy sąd został poinformowany o śmierciach uczestników postepowania. Wnioskodawczyni czyli pana siostra powinna zgłosić do sądu fakt śmierci poszczególnych uczestników. Ty jako uczestnik postepowania również możesz poinformować sąd o śmierci uczestników wysyłając pismo z sygnaturą toczącej się sprawy. Możesz napisać wniosek by sąd zobowiązał wnioskodawczynię -twoją siostrę do złożenia aktów zgonu zmarłych uczestników co będzie podstawą zawieszenia postępowania. Poinformuj swoja siostrę ze sprawa może być niedługo umorzona jeśli nic nie zrobicie w sprawie zmarłych uczestników.
 
anonim cytuj
03-11-2023
No to się robi mało perspektywicznie.
Pogadam z wnioskodawcą ma pełnomocnika może uda się coś przyśpieszyć.
Będę niestety musiał zrezygnować z opłat DO GMINY.
A POWIEDZCIE MI CZY MAM PRAWO wzywać do zwrotu poniesionych przeze mnie kosztów pozostałych spadkobierców?
 
anonim cytuj
03-11-2023
Wnioskodawczyni ma pełnomocnika i nic się w tej sprawie nie dzieje? Do utrzymywania nieruchomości są zobowiązani wszyscy współwłaściciele. Masz prawo wezwać pozostałych współwłaścicieli do ponoszenia kosztów zgodnie z ich udziałem w spadku. Jeżeli tego nie uczynią możesz w sądzie żądać rozliczenia tych kosztów. Powinieneś złożyć wniosek o rozliczenie kosztów utrzymania spadku ponieważ ty jako jedyny ze spadkobierców ponosisz te koszty. Jeśli nie złożysz takiego wniosku w sądzie po zakończeniu sprawy nie będziesz już mógł żądać rozliczeń.
 
anonim cytuj
03-11-2023

Sugerowane Tematy

Alimenty przy jednoosobowej działalności gospodarczej.
Jak wygląda sprawa poboru przez komornika alimentów jeśli prowadzi się jednoosobową działalność gospodarczą?? Czy pobiera jak przy umowie o pracę 60%z wynagrodzenia czy całość zarobioną podczas działalności jak podczas umowy zlecenie???...
Czy wyrok w zawieszeniu wpływa na karalność osoby skazanej?
Witam, Mój przyjaciel niedawno otrzymał wyrok w zawieszeniu za drobne przestępstwo. Zastanawiam się, czy taki wyrok wpływa na jego "karalność"? Czy taki wyrok jest zapisywany w rejestrze karnym, tak jak wyroki, które skutkują bezpośrednim odbyciem kary? Czy taki wyrok może wpłynąć na jego przyszłe życie, na przykład utrudniając znalezienie pracy czy otrzymanie wizy do innego kraju? Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten t...
Ile przysługuje przerwy na 8h pracy przy komputerze?
Dzień dobry, interesuje mnie temat przerw w pracy (8 godzin przez ekranem komputera) - czy pracownikowi przysługuje wtedy jedynie 30 minut przerwy czy poza ustalonymi minutami należy mu się także 5 minut przerwy po każdej godzinie przed ekranem? W jaki sposób rozgranicza się pracowników zatrudnionych na podstawie UoP od tych na zleceniu?...
Komornik a spadek.
Moi rodzice chcą przepisać na mnie mieszkanie, tylko nie wiedzą w jaki sposób (tzn. spadek ,za opiekę...itd.). Niestety mam zajęcie komornicze dość duże, mam dwójkę dzieci. Co zrobić żeby nie stracić mieszkania po śmierci rodziców....

Wyszukiwarka