Jaki zapisek w umówię, aby mieć gwarancje że cena wynajmu nie wzrośnie?

Hej, jaki zapisek dodać w umówię, aby mieć gwarancje że cena wynajmu nie wzrośnie?
Sprawa wygląda tak, ze wynajmujący może nam dać gwarancje ceny wynajmu 1700zł przez pół roku. Cena może wzrosnąć po tym czasie (stwierdzili, że zależy to od raty kredytu) telefonicznie powiedziałam, ze nie chce aby doszło to do 2000zl. Właścicielka powiedziała ze to uważa że jeśli miałoby wzrosnąć to nieznacznie, ale chce siw zabezpieczyć. Powiedziałam ze dodam taki zapisek w umówię i odeśle jej na maila.
Jak to dobrze sformułować?
anonim cytuj
01-09-2022
A na jaki okres ta umowa najmu?
 
anonim cytuj
02-09-2022
na rok z możliwością przedłużenia
 
anonim cytuj
02-09-2022
To wprost trzeba napisać takie ograniczenie jak wskazujesz albo całkowicie wyłączyć możliwość robienia podwyżek. Rok to stosunkowo krótki okres.
 
anonim cytuj
02-09-2022
Chciałabym, aby po tym okresie (pół roku gwarancji) ta cena nie wzrosła, ale tez żeby wynajmująca była zadowolona ze ten zapisek jest
 
anonim cytuj
02-09-2022
Po 6 miesiącach trwania niniejszej umowy Wynajmujący może złożyć wypowiedzenie wysokości czynszu jednak po podwyżce czynsz nie może wynosić więcej niż 2000 zł
 
anonim cytuj
03-09-2022
Bardzo dziekuje!
 
anonim cytuj
03-09-2022
Tylko ten zapis w praktyce oznacza, ze podwyżka będzie obowiązywać przez ostatnie dwa miesiące trwania umowy bo taka jest procedura wypowiedzenia wysokości czynszu
 
anonim cytuj
03-09-2022
Tzn? Nie rozumiem? Czemu nie po upływie pół roku?
 
anonim cytuj
04-09-2022
Bo obowiązują okresy wypowiedzenia i wprowadzenia nowych warunków
 
anonim cytuj
04-09-2022
Rozumiem, dziękuje!
 
anonim cytuj
04-09-2022
Hej, jaki zapisek dodać w umówię, aby mieć gwarancje że cena wynajmu nie wzrośnie?


Aby skutecznie zabezpieczyć się w umowie, warto zastosować następujące sformułowanie:

"Wynajmujący gwarantuje, że przez okres pierwszych 6 miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy, wysokość czynszu za wynajem nieruchomości nie ulegnie zmianie i wynosić będzie 1700 zł miesięcznie. Po upływie wskazanego 6-miesięcznego okresu, wynajmujący może dokonać podwyżki czynszu, jednak jej wartość nie może przekroczyć kwoty 2000 zł miesięcznie. W przypadku chęci podwyższenia czynszu powyżej kwoty 1700 zł, ale poniżej kwoty 2000 zł, wynajmujący jest zobowiązany do powiadomienia najemcy na piśmie z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem."

Pamiętaj, że aby umowa miała mocy prawnej, obie strony muszą zaakceptować zawarte w niej warunki. W związku z tym warto przedstawienie tego sformułowania wynajmującemu i upewnienie się, że zgadza się on z jego treścią.

Tylko ten zapis w praktyce oznacza, ze podwyżka będzie obowiązywać przez ostatnie dwa miesiące trwania umowy bo taka jest procedura wypowiedzenia wysokości czynszu


Co do kwestii okresu wypowiedzenia, warto zaznaczyć, że podwyżka czynszu może zostać wprowadzona po upływie 6 miesięcy, ale wynajmujący musi powiadomić o tym najemcę co najmniej dwa miesiące wcześniej, zgodnie z powyższym sformułowaniem. Oznacza to, że jeśli wynajmujący zdecyduje się na podwyżkę czynszu dokładnie po 6 miesiącach, to najemca będzie płacił podwyższony czynsz dopiero od 8 miesiąca trwania umowy.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy zapis w umowie jest dla mnie bezpieczny ?
Dzień dobry. Nie wiem czy w dobrym dziale zakładam ten temat, ale zapis o który pytam spotkałam w umowie o pracę na okres próbny, którą muszę za 2 dni oddać podpisaną. Zakładam więc, że dotyczy to prawa pracy. O co chodzi w poniższym zapisie i czy jest on bezpieczny dla mnie? Czy w tym zapisie nie jest ukryte, że mogę nie otrzymać pensji, gdy pracodawca uzna, że to co robię jest dziełem a nie pracą? W ramach pracy będę pisała programy komputerow...
Odkupienie działalności.
Kupuję z kumplem biznes od osoby trzeciej. Umowa którą nam zaproponowano to bubel i chcemy mieć inną, dobrze napisaną, więc będziemy musieli opłacić prawnika. Pytanie tutaj: Czy do umowy sprzedaży działalności wystarczy dowolny prawnik, potrzebny jest jakiś prawnik z konkretną specjalizacją, czy może po prostu marsz do notariusza?...
Wypadek z rowerzystą.
Rowerzysta wtargnął na jezdnie i doszło do wypadku. Policja stwierdziła winę rowerzysty niestety okazuje się, że syn tego pana jest prokuratorem i oczywiście złożył zażalenie i był powołany biegły, który oczywiście również stwierdził że nie było mojej winy. Po czym ten Pan złożył kolejne zażalenie na biegłego i inny biegły stwierdził że to Moja Wina... Co w takiej sytuacji mogę zrobić???...
Mąż nie wstawia się na żadne rozprawy czy przesłuchania na policji.
Witam. Niebawem czeka mnie pierwsza sprawa o zaprzeczenie ojcostwa syna. Sprawa rodowodowa jest zawieszona na czas rozwiązania właśnie tej sprawy. Mąż nie wstawia się na żadne rozprawy czy przesłuchania na policji. Ma na koncie wyroki przez co jest poszukiwany do ich odbycia. Nie odbiera również żadnych pism, pozwów sądowych. Jestem pewna że na sprawie również się nie wstawi a zostało już mało czasu . Termin został ustalony tylko dlatego że zosta...

Wyszukiwarka