Jaki zapisek w umówię, aby mieć gwarancje że cena wynajmu nie wzrośnie?

Hej, jaki zapisek dodać w umówię, aby mieć gwarancje że cena wynajmu nie wzrośnie?
Sprawa wygląda tak, ze wynajmujący może nam dać gwarancje ceny wynajmu 1700zł przez pół roku. Cena może wzrosnąć po tym czasie (stwierdzili, że zależy to od raty kredytu) telefonicznie powiedziałam, ze nie chce aby doszło to do 2000zl. Właścicielka powiedziała ze to uważa że jeśli miałoby wzrosnąć to nieznacznie, ale chce siw zabezpieczyć. Powiedziałam ze dodam taki zapisek w umówię i odeśle jej na maila.
Jak to dobrze sformułować?
anonim cytuj
01-09-2022
A na jaki okres ta umowa najmu?
 
anonim cytuj
02-09-2022
na rok z możliwością przedłużenia
 
anonim cytuj
02-09-2022
To wprost trzeba napisać takie ograniczenie jak wskazujesz albo całkowicie wyłączyć możliwość robienia podwyżek. Rok to stosunkowo krótki okres.
 
anonim cytuj
02-09-2022
Chciałabym, aby po tym okresie (pół roku gwarancji) ta cena nie wzrosła, ale tez żeby wynajmująca była zadowolona ze ten zapisek jest
 
anonim cytuj
02-09-2022
Po 6 miesiącach trwania niniejszej umowy Wynajmujący może złożyć wypowiedzenie wysokości czynszu jednak po podwyżce czynsz nie może wynosić więcej niż 2000 zł
 
anonim cytuj
03-09-2022
Bardzo dziekuje!
 
anonim cytuj
03-09-2022
Tylko ten zapis w praktyce oznacza, ze podwyżka będzie obowiązywać przez ostatnie dwa miesiące trwania umowy bo taka jest procedura wypowiedzenia wysokości czynszu
 
anonim cytuj
03-09-2022
Tzn? Nie rozumiem? Czemu nie po upływie pół roku?
 
anonim cytuj
04-09-2022
Bo obowiązują okresy wypowiedzenia i wprowadzenia nowych warunków
 
anonim cytuj
04-09-2022
Rozumiem, dziękuje!
 
anonim cytuj
04-09-2022
Hej, jaki zapisek dodać w umówię, aby mieć gwarancje że cena wynajmu nie wzrośnie?


Aby skutecznie zabezpieczyć się w umowie, warto zastosować następujące sformułowanie:

"Wynajmujący gwarantuje, że przez okres pierwszych 6 miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy, wysokość czynszu za wynajem nieruchomości nie ulegnie zmianie i wynosić będzie 1700 zł miesięcznie. Po upływie wskazanego 6-miesięcznego okresu, wynajmujący może dokonać podwyżki czynszu, jednak jej wartość nie może przekroczyć kwoty 2000 zł miesięcznie. W przypadku chęci podwyższenia czynszu powyżej kwoty 1700 zł, ale poniżej kwoty 2000 zł, wynajmujący jest zobowiązany do powiadomienia najemcy na piśmie z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem."

Pamiętaj, że aby umowa miała mocy prawnej, obie strony muszą zaakceptować zawarte w niej warunki. W związku z tym warto przedstawienie tego sformułowania wynajmującemu i upewnienie się, że zgadza się on z jego treścią.

Tylko ten zapis w praktyce oznacza, ze podwyżka będzie obowiązywać przez ostatnie dwa miesiące trwania umowy bo taka jest procedura wypowiedzenia wysokości czynszu


Co do kwestii okresu wypowiedzenia, warto zaznaczyć, że podwyżka czynszu może zostać wprowadzona po upływie 6 miesięcy, ale wynajmujący musi powiadomić o tym najemcę co najmniej dwa miesiące wcześniej, zgodnie z powyższym sformułowaniem. Oznacza to, że jeśli wynajmujący zdecyduje się na podwyżkę czynszu dokładnie po 6 miesiącach, to najemca będzie płacił podwyższony czynsz dopiero od 8 miesiąca trwania umowy.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Co zrobić, jeśli pracodawca pobiera podatek przy PIT-0?
Mam 22 lata , pracuję na umowie o pracę od grudnia . Mam 21 lat. Od grudnia nie zgadzało mi się wynagrodzenie. Pomimo prób do pracodawcy nie otrzymywałam pasków rozliczeń, dopiero w marcu otrzymałam w/w paski i okazało się, że pracodawca od 1 wyplaty pobierał podatek 12%. Jestem zwolniona z podatku do 26 roku życia. Proszę o pomoc jakie poczynić kroki. Również nie jestem osobą uczącą się. Po rozliczeniu pit okazał się zerowy....
zrzeczenie się spadku
Dzien dobry. Czy trzeba zrzekac się spadku od zmarłej siostry babci?? Czy w tak dalekiej linii też dziedziczymy ??...
Zakup mieszkania spółdzielczego
Rozważam zakup mieszkania spółdzielczego własnościowego ....na co zwrócić przy zakupie, jakie dokumenty posprawdzac/ zarządać od sprzedającego, czy zakładać księgę wieczysta i jak to zrobić. I też nie rozumiem jednej kwestii żeby przekształcić spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu w odrębną własność trzeba : ++Wykupić mieszkanie od spółdzielni, ++ Założyć księgę wieczysta I teraz to czego nie rozumiem...skoro dostałam info od sprzedającego...
Czy USC może odmówić wydania aktu zgonu w celu zrzeknięcia się spadku po zmarłym.
Dzień dobry.Czy USC może odmówić wydania aktu zgonu w celu zrzeknięcia się spadku po zmarłym. Mąż ma problem gdyż jego stryj ( brat jego taty) zmarł na początku września. Był pod opieką gosp i to oni zajęli się pochówkiem. Nie miał już nikogo był kawalerem ,bez dzieci, a jedyną najbliższą rodziną był mój mąż,i jego dwaj bracia. Stryj zmarł w innej miejscowości niż mieszkał. W USC powiedzieli że nie wydadzą owego odpisu bo nie są w linii prostej....

Wyszukiwarka