Zalano mi piwnicę. Właścicielka dała mi do zrozumienia, że od niej nic nie wyciągnę i mam skorzystać ze swojego ubezpieczenia. Co robić?

Witam. Dwa dni temu w nocy firma wykonująca żywność na dowóz zalała mi piwnice (pękł im wąż z wodą od zmywarki) ,szkody wyliczyłem na 3,5k zł. Dziś dowiedziałem się od właścicielki, że jej ubezpieczenie nie obejmuje zalań piwnic, bo ona nawet nie wiedziała ,że budynek jest podpiwniczony i nie zaznaczyła w wniosku ubezpieczeniowym, że jest piwnica. Dała mi do zrozumienia ,że od niej nic nie wyciągnę i mam skorzystać ze swojego ubezpieczenia.
I tu pytanie, jak ten problem rozwiązać aby Pani zapłaciła/odpowiedziała ,za szkody?
anonim cytuj
21-08-2022
Wezwać do naprawy szkód, a przy braku reakcji złożyć pozew lub... skorzystać z własnego ubezpieczenia, bo ubezpieczyciel wystąpi z regresem do sprawcy.
 
anonim cytuj
23-08-2022
Tak, ale mam tylko ubezpieczenie typowo pod kredyt i zakres jest: Mury
 
anonim cytuj
24-08-2022
Jeśli Twoje ubezpieczenie tego nie obejmuje to pozostaje Ci pozew.
 
anonim cytuj
26-08-2022
Witam. Dwa dni temu w nocy firma wykonująca żywność na dowóz zalała mi piwnice (pękł im wąż z wodą od zmywarki) ,szkody wyliczyłem na 3,5k zł. Dziś dowiedziałem się od właścicielki, że jej ubezpieczenie nie obejmuje zalań piwnic, bo ona nawet nie wiedziała ,że budynek jest podpiwniczony i nie zaznaczyła w wniosku ubezpieczeniowym, że jest piwnica. Dała mi do zrozumienia ,że od niej nic nie wyciągnę i mam skorzystać ze swojego ubezpieczenia.


Jeśli firma wykonująca żywność na dowóz jest odpowiedzialna za zalanie, to ostateczna odpowiedzialność spoczywa na niej, niezależnie od sytuacji ubezpieczeniowej właścicielki budynku. Przepisy prawa cywilnego określają, że sprawca szkody jest zobowiązany do jej naprawienia.

Po pierwsze, warto wezwać firmę dostarczającą żywność do naprawienia szkód na piśmie, wskazując dokładnie na jakie straty poniosłeś i jaki jest ich koszt. Wskazane jest określenie terminu, w którym firma ma dokonać naprawienia szkód.

Po drugie, jeśli firma nie zareaguje na twoje wezwanie w wyznaczonym terminie, możesz złożyć pozew cywilny przeciwko firmie w celu uzyskania odszkodowania.

Tak, ale mam tylko ubezpieczenie typowo pod kredyt i zakres jest: Mury


Twoje ubezpieczenie pod kredyt zapewne nie obejmuje takich szkód, jak zalanie piwnicy. Jednak nie musisz polegać wyłącznie na swoim ubezpieczeniu. Możesz dochodzić swoich praw wobec firmy, która spowodowała zalanie, ponieważ to ona jest odpowiedzialna za wyrządzone szkody.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

czy można przestać płacić alimenty?
Mój partner spłaca zaległości i ponoć olbrzymie odsetki do komornika. Czy może przestać płacić alimenty na 24 i 26 letnie dzieci , tak poprostu czy trzeba jakoś to załatwiać....
Czy jest możliwe założenie działalności z komornikiem?
Bezpieczne założenie działalności gospodarczej z komornikiem... możliwe? Chodzi o salon fryzjerski, co zrobić aby komornik nie zabrał wszystkiego? Chciałabym dobrowolnie spłacać. Działalność nierejestrowana? Proszę o pomoc osobę znającą się na tym......
Toksyczny związek. Jak ochronić mieszkanie przed ewentualną sprzedażą?
Dzień dobry. Moja przyjaciółka z mężem kupili córce mieszkanie i dali w darowiźnie. Niestety córka jest w ,,toksycznym" związku z chłopakiem który, nie pracuje piję psychicznie od siebie uzależnił. Przyjaciółką boi się że on będzie chciał sprzedać mieszkanie dla pieniędzy. Jak można taką sytuację załatwić prawnie, żeby mieli możliwość ochronienia przed tym i mieć jakieś prawo do tego mieszkania. Mają też syna ale za granicami kraju....
Co zrobić, gdy dziecko nie chce mieszkać z matką?
Witam. Jestem po rozwodzie. Dzieci zostały z matką. Po pół roku syn oznajmił ze nie chce mieszkać z matką i przeprowadził się do mnie. Co w tej sytuacji z alimentami?...

Wyszukiwarka