Poczta Polska wystawiła tacie obciążenie z tytułu braku oplat za abonament rtv. W piśmie widnieje adres, pod którym tato nigdy nie mieszkał.

Dobry wieczór. Poczta Polska wystawiła mojemu tacie obciążenie z tytułu braku oplat za abonament rtv, o którym dowiedział się dopiero po zajęciu konta. Pomijam fakt, że żaden odbiornik nie został zgłoszony ale chodzi o dane. W piśmie z Poczty widnieje adres, pod którym moj tato nigdy nie mieszkał ani nie był zameldowany. PESEL się zgadza. Czy zatem powinno się to zgłosić do prokuratury jako wyciek danych? Na Poczcie odbiera ukrainiec i nie potrafi udzielić żadnej informacji.
anonim cytuj
07-08-2022
Wraz z informacją o zajęciu zapewne było pouczenie, że można wnieść zarzuty w postępowaniu egzekucyjnym. To jest sposób do zwalczania niesłusznego zajęcia, a nie telefony.
 
anonim cytuj
08-08-2022
Złożyłam zarzuty do skarbówki ale próbuję też iść drugim torem. Zresztą to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
 
anonim cytuj
09-08-2022
Kwestią ochrony danych osobowych i ewentualnych wycieków zajmuje się przede wszystkim Urząd Ochrony Danych Osobowych, jako organ wyspecjalizowany w tym temacie. Warto zacząć tam i dopiero angażować prokuraturę.
 
anonim cytuj
11-08-2022
Dziękuję za podpowiedź.
 
anonim cytuj
11-08-2022
Dobry wieczór. Poczta Polska wystawiła mojemu tacie obciążenie z tytułu braku oplat za abonament rtv, o którym dowiedział się dopiero po zajęciu konta. Pomijam fakt, że żaden odbiornik nie został zgłoszony ale chodzi o dane. W piśmie z Poczty widnieje adres, pod którym moj tato nigdy nie mieszkał ani nie był zameldowany. PESEL się zgadza. Czy zatem powinno się to zgłosić do prokuratury jako wyciek danych? Na Poczcie odbiera ukrainiec i nie potrafi udzielić żadnej informacji.


Jeśli na piśmie od Poczty Polskiej widnieje niewłaściwy adres, ale zgadza się PESEL, istnieje możliwość, że doszło do pomyłki w procesie przetwarzania danych. Warto podjąć następujące kroki:

Skontaktować się z Pocztą Polską w celu wyjaśnienia sytuacji i żądania sprostowania danych. Zgłoszenie powinno być skierowane do Działu Obsługi Klienta lub odpowiedniego wydziału w centrali Poczty Polskiej.

W zakresie zarzutów dotyczących niesłusznego obciążenia abonamentem RTV, można wnieść zarzuty w postępowaniu egzekucyjnym, tak jak zasugerował uczestnik w Post 2. Te zarzuty są sposobem na formalne podważenie podstawy prawnej dla prowadzenia egzekucji.

Kwestią ochrony danych osobowych i ewentualnych wycieków zajmuje się przede wszystkim Urząd Ochrony Danych Osobowych, jako organ wyspecjalizowany w tym temacie. Warto zacząć tam i dopiero angażować prokuraturę.


Zgadza się. W przypadku wątpliwości dotyczących przetwarzania danych osobowych lub podejrzenia naruszenia przepisów RODO, możesz złożyć skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO). Wniosek o interwencję do UODO powinien zawierać opis sytuacji, wskazując na konkretne naruszenia w zakresie ochrony danych osobowych.

Jednak, jeżeli podejrzewasz, że doszło do przestępstwa (np. nieuprawnionego dostępu do danych), warto zgłosić sprawę również do prokuratury.
 
anonim cytuj
09-08-2023

Sugerowane Tematy

Kto może brać udział w przesłuchaniu podejrzanego?
Jestem osobą leczącą się na zaburzenia lękowo- depresyjne. Dostałem wezwanie na Policję w charakterze podejrzanego. Moje pytanie: czy w trakcie przesłuchania może mi towarzyszyć żona, chodzi o to żeby była w pomieszczeniu i jej obecność wspierała mnie emocjonalnie. Jak to załatwić formalnie ?...
Podział spadku.
Sąd wydał postanowienie i spadek po zmarłym podzielił następująco: 1/2 majątku należy się córce 1/4 należy się wnukowi A 1/4 należy się wnukowi B Nie chce za bardzo komplikować postu pisząc o faktycznych składnikach i wartościach majątku, kwotach darowizn itd, więc zadam pytanie dość ogólnikowo. Uznajmy, że majątek osoby zmarłej wynosił 100 000 zł czyli 50 000 zł ma otrzymać córka, a po 25 000 złotych wnuk A i wnuk B. Wnuk A dostał za...
Wykup leasingu konsumenckiego.
Zamierzam wcześniej spłacić leasing konsumencki. Przedmiotem leasingu jest samochód. Samochód chcę najlepiej w tym samym miesiącu sprzedać. Oferta zaproponowana przez klienta jest oczywiście niższa niż kwota za którą kupiłem auto z salonu - czyli nic na tym nie zarabiam, a wręcz tracę. Jestem osobą prywatną i nie prowadzę żadnej działalności, a leasing to leasing konsumencki, a nie zwykły. Czy w takim wypadku muszę płacić jakiś podatek albo zgła...
Mieszkanie otrzymane w darowiźnie
Witam, Mam mieszkanie otrzymane w darowiźnie (3 lata temu) - czy mogę dopisać męża do mieszkania przed upływem 5 lat? I czy w sytuacji sprzedaży mieszkania mąż będzie musiał zapłacić podatek od wzbogacenia się od części którą otrzyma ode mnie w formie darowizny jeśli nie minie okres 5 lat? ...

Wyszukiwarka