Czy częsta zmiana partnerek przez ojca i przedstawianie ich dziecku może powodować jego demoralizację?

Wg relacji dziecka (6 lat), ojciec mniej więcej co roku przedstawia mu nową kobietę z którą się spotyka. Czy tak częsta zmiana partnerek i przedstawianie ich dziecku może powodować jego demoralizację? Czy to może być powód do ustalenia kontaktów wyłącznie w obecności ojca lub ich ograniczenia?
anonim cytuj
26-07-2022
Troszkę Panią poniosło z tą demoralizacją. O kontakty bez obecności osób trzecich można zawsze wnioskować.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Troszkę Panią poniosło z tą demoralizacją. O kontakty bez obecności osób trzecich można zawsze wnioskować.

A co może być powodem kontaktów bez obecności osób trzecich?
 
anonim cytuj
26-07-2022
A co może być powodem kontaktów bez obecności osób trzecich?

Zagrożenie dobra dziecka
 
anonim cytuj
26-07-2022
Sprawy uczuciowe byłego męża to jego sprawa. Zmiana partnera bądź partnerki co roku nie jest karalna. Demoralizacją by było, gdyby ci państwo na przykład spółkowali na oczach tego dziecka, a nie, że są sobie tylko przedstawiani.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Czy częsta zmiana partnerek przez ojca i przedstawianie ich dziecku może powodować jego demoralizację?


Kwestia demoralizacji dziecka z powodu częstego przedstawiania mu nowych partnerek przez ojca nie jest bezpośrednio uregulowana w polskim prawie rodzinnym. Ważne jest jednak zwrócenie uwagi na Art. 58 § 1 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, który mówi o tym, że kontakt z rodzicem nie mieszkającym z dzieckiem nie może zagrażać jego dobru.

Ograniczenie praw rodzicielskich (w tym kontaktów z dzieckiem) może mieć miejsce, jeśli zachodzi uzasadnione przekonanie, że kontakt dziecka z rodzicem może zagrażać jego zdrowiu psychicznemu lub moralnemu (Art. 109 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego). Jednakże, sam fakt częstego zmieniania partnerek i przedstawianie ich dziecku, bez dodatkowych okoliczności, może nie być wystarczającym dowodem na zagrożenie dobra dziecka.

Czy to może być powód do ustalenia kontaktów wyłącznie w obecności ojca lub ich ograniczenia?


Decyzja o ustaleniu kontaktów wyłącznie w obecności jednego z rodziców jest podejmowana przez sąd w oparciu o konkretne dowody i okoliczności sprawy.

A co może być powodem kontaktów bez obecności osób trzecich?


Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym, kontakty dziecka z rodzicem, który z nim nie mieszka, mogą być ograniczone lub wykluczone tylko wtedy, gdy zachodzi uzasadnione przekonanie, że kontakt ten może zagrażać dobru dziecka.

Sprawy uczuciowe byłego męża to jego sprawa. Zmiana partnera bądź partnerki co roku nie jest karalna.


To prawda. Ważne jest jednak, aby zachowania rodzica nie wpływały negatywnie na dobro i rozwój dziecka. Jeżeli jednak istnieją konkretne przesłanki wskazujące na to, że kontakt z jednym z rodziców jest szkodliwy dla dziecka, należy podjąć odpowiednie kroki prawne w celu ochrony jego interesów. Jednakże sam fakt częstego przedstawiania nowych partnerek, bez innych szkodliwych okoliczności, w świetle obecnych przepisów prawa, nie jest wystarczającym powodem do ograniczenia kontaktów z dzieckiem.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Zwrot nadpłaty alimentów.
4 lata temu skończyłem płacić alimenty. Okazało się że płacił o 2 lata za długo bo jego córka miała licencjat i mogła już pracować. To samo stwierdził sąd. Ale sędzina zapytała się go czy chce zwrot tych alimentów. Powiedział że nie. Ale się rozmyślił i chce jednak je odzyskać po 2 latach. Twierdzi że jak do pieniędzy to była pierwsza a teraz nawet nie utrzymuje z nim kontaktu. Czy istnieje taka możliwość....
Czy urodzenie dziecka w Polsce daje obywatelstwo matce?
Jak wygląda sytuacja zagranicznej matki rodzącej polskiego obywatela? Z dziewczyną spodziewamy się dziecka i chcielibyśmy przeprowadzić się, rodzić w Polsce i mieszkać tu na stałe. Czy taka osoba jest traktowana jak zwykły obcokrajowiec, czy jako matka Polaka ma specjalne prawa stałego pobytu, ubezpieczenia, ubiegania się o obywatelstwo itp.? Szukam przepisów, ale nie widzę nic na ten temat....
Przepisanie mieszkania na syna.
Witam. Minęło 5 lat od śmierci mojej matki, która w testamencie zapisała mi mieszkanie. Chciałabym obecnie przepisać je na syna, z wyłączeniem jego żony. Czy jest taka możliwość, aby w razie niepowodzenia ich małżeństwa ów mieszkanie pozostało w całości jego?...
Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony.
Dzień dobry! Prowadzę mały żłobek. Zatrudniam dwóch opiekunów i sama również pełnię funkcję opiekuna. Jeden pracownik na umowie na czas nieokreślony poszedł na długie L4 (będzie minimum 2,5m-ca), więc aby zapewnić prawidłową opiekę dzieciom byłam zmuszona zatrudnić dodatkowego pracownika. Ze względu na brak informacji na temat terminu planowanego powrotu nie jest to umowa na zastępstwo, a na czas określony. Wiem, że pracownik przebywający na l4 s...

Wyszukiwarka