Czy częsta zmiana partnerek przez ojca i przedstawianie ich dziecku może powodować jego demoralizację?

Wg relacji dziecka (6 lat), ojciec mniej więcej co roku przedstawia mu nową kobietę z którą się spotyka. Czy tak częsta zmiana partnerek i przedstawianie ich dziecku może powodować jego demoralizację? Czy to może być powód do ustalenia kontaktów wyłącznie w obecności ojca lub ich ograniczenia?
anonim cytuj
26-07-2022
Troszkę Panią poniosło z tą demoralizacją. O kontakty bez obecności osób trzecich można zawsze wnioskować.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Troszkę Panią poniosło z tą demoralizacją. O kontakty bez obecności osób trzecich można zawsze wnioskować.

A co może być powodem kontaktów bez obecności osób trzecich?
 
anonim cytuj
26-07-2022
A co może być powodem kontaktów bez obecności osób trzecich?

Zagrożenie dobra dziecka
 
anonim cytuj
26-07-2022
Sprawy uczuciowe byłego męża to jego sprawa. Zmiana partnera bądź partnerki co roku nie jest karalna. Demoralizacją by było, gdyby ci państwo na przykład spółkowali na oczach tego dziecka, a nie, że są sobie tylko przedstawiani.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Czy częsta zmiana partnerek przez ojca i przedstawianie ich dziecku może powodować jego demoralizację?


Kwestia demoralizacji dziecka z powodu częstego przedstawiania mu nowych partnerek przez ojca nie jest bezpośrednio uregulowana w polskim prawie rodzinnym. Ważne jest jednak zwrócenie uwagi na Art. 58 § 1 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, który mówi o tym, że kontakt z rodzicem nie mieszkającym z dzieckiem nie może zagrażać jego dobru.

Ograniczenie praw rodzicielskich (w tym kontaktów z dzieckiem) może mieć miejsce, jeśli zachodzi uzasadnione przekonanie, że kontakt dziecka z rodzicem może zagrażać jego zdrowiu psychicznemu lub moralnemu (Art. 109 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego). Jednakże, sam fakt częstego zmieniania partnerek i przedstawianie ich dziecku, bez dodatkowych okoliczności, może nie być wystarczającym dowodem na zagrożenie dobra dziecka.

Czy to może być powód do ustalenia kontaktów wyłącznie w obecności ojca lub ich ograniczenia?


Decyzja o ustaleniu kontaktów wyłącznie w obecności jednego z rodziców jest podejmowana przez sąd w oparciu o konkretne dowody i okoliczności sprawy.

A co może być powodem kontaktów bez obecności osób trzecich?


Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym, kontakty dziecka z rodzicem, który z nim nie mieszka, mogą być ograniczone lub wykluczone tylko wtedy, gdy zachodzi uzasadnione przekonanie, że kontakt ten może zagrażać dobru dziecka.

Sprawy uczuciowe byłego męża to jego sprawa. Zmiana partnera bądź partnerki co roku nie jest karalna.


To prawda. Ważne jest jednak, aby zachowania rodzica nie wpływały negatywnie na dobro i rozwój dziecka. Jeżeli jednak istnieją konkretne przesłanki wskazujące na to, że kontakt z jednym z rodziców jest szkodliwy dla dziecka, należy podjąć odpowiednie kroki prawne w celu ochrony jego interesów. Jednakże sam fakt częstego przedstawiania nowych partnerek, bez innych szkodliwych okoliczności, w świetle obecnych przepisów prawa, nie jest wystarczającym powodem do ograniczenia kontaktów z dzieckiem.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Spadek dla dzieci.
Witam. Ostatnio moim dzieciom przyznano spadek po zmarłym z dobrodziejstwem inwentarza. I chciałam się zapytać jak to ogarnąć? Jak długo mam czas na zrobienie tego? Czy wystarczy komornik czy muszę iść jeszcze najlepiej do adwokata...
Wykupienie części domu bez wiedzy współwłaścicieli
Witam mam pytanie i proszę o pomoc... Mam 1/2 i 3/4 domu zapisana i wszystko prawnie uregulowane ale drugą część domu czyli 1/4 maja dzieci zmarłego właściciela no i niestety moi wspólni właściciele postanowili dom sprzedać mimo mojej chęci wykupu ale niestety wykluczyli mnie i czy jest szansa zmuszenia ich prawnie do takiego postępowania , czy jest szansa wykupić drugą niecałą polowe domu bez zgody właścicieli a właściwie współwłaścicieli...
Czy jestem odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną przez mojego dziecka?
Witam, Mam pewien problem prawny i nie jestem pewien, jak powinienem się zachować w tej sytuacji. Kilka dni temu moje dziecko, które ma 8 lat, bawiło się w naszym ogrodzie z kolegami. Podczas zabawy ich piłka wystrzeliła i uderzyła w sąsiadujące ogrodzenie sąsiada, powodując uszkodzenia. Sąsiad poinformował mnie o tym zajściu i zażądał, żebym naprawił zniszczone ogrodzenie, a także zapłacił za koszty naprawy. Niestety, nie mam ubezpieczenia...
Zawiadomienie do prokuratury.
Dzień Dobry, Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa- niezapłacona faktura. Dłużnik chce złożyć wniosek o restrukturyzację i zorganizował spotkanie z wierzycielami. Czy mogę złożyć jeszcze wniosek do sądu o wydanie nakazu zapłaty ?...

Wyszukiwarka