Czy częsta zmiana partnerek przez ojca i przedstawianie ich dziecku może powodować jego demoralizację?

Wg relacji dziecka (6 lat), ojciec mniej więcej co roku przedstawia mu nową kobietę z którą się spotyka. Czy tak częsta zmiana partnerek i przedstawianie ich dziecku może powodować jego demoralizację? Czy to może być powód do ustalenia kontaktów wyłącznie w obecności ojca lub ich ograniczenia?
anonim cytuj
26-07-2022
Troszkę Panią poniosło z tą demoralizacją. O kontakty bez obecności osób trzecich można zawsze wnioskować.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Troszkę Panią poniosło z tą demoralizacją. O kontakty bez obecności osób trzecich można zawsze wnioskować.

A co może być powodem kontaktów bez obecności osób trzecich?
 
anonim cytuj
26-07-2022
A co może być powodem kontaktów bez obecności osób trzecich?

Zagrożenie dobra dziecka
 
anonim cytuj
26-07-2022
Sprawy uczuciowe byłego męża to jego sprawa. Zmiana partnera bądź partnerki co roku nie jest karalna. Demoralizacją by było, gdyby ci państwo na przykład spółkowali na oczach tego dziecka, a nie, że są sobie tylko przedstawiani.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Czy częsta zmiana partnerek przez ojca i przedstawianie ich dziecku może powodować jego demoralizację?


Kwestia demoralizacji dziecka z powodu częstego przedstawiania mu nowych partnerek przez ojca nie jest bezpośrednio uregulowana w polskim prawie rodzinnym. Ważne jest jednak zwrócenie uwagi na Art. 58 § 1 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, który mówi o tym, że kontakt z rodzicem nie mieszkającym z dzieckiem nie może zagrażać jego dobru.

Ograniczenie praw rodzicielskich (w tym kontaktów z dzieckiem) może mieć miejsce, jeśli zachodzi uzasadnione przekonanie, że kontakt dziecka z rodzicem może zagrażać jego zdrowiu psychicznemu lub moralnemu (Art. 109 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego). Jednakże, sam fakt częstego zmieniania partnerek i przedstawianie ich dziecku, bez dodatkowych okoliczności, może nie być wystarczającym dowodem na zagrożenie dobra dziecka.

Czy to może być powód do ustalenia kontaktów wyłącznie w obecności ojca lub ich ograniczenia?


Decyzja o ustaleniu kontaktów wyłącznie w obecności jednego z rodziców jest podejmowana przez sąd w oparciu o konkretne dowody i okoliczności sprawy.

A co może być powodem kontaktów bez obecności osób trzecich?


Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym, kontakty dziecka z rodzicem, który z nim nie mieszka, mogą być ograniczone lub wykluczone tylko wtedy, gdy zachodzi uzasadnione przekonanie, że kontakt ten może zagrażać dobru dziecka.

Sprawy uczuciowe byłego męża to jego sprawa. Zmiana partnera bądź partnerki co roku nie jest karalna.


To prawda. Ważne jest jednak, aby zachowania rodzica nie wpływały negatywnie na dobro i rozwój dziecka. Jeżeli jednak istnieją konkretne przesłanki wskazujące na to, że kontakt z jednym z rodziców jest szkodliwy dla dziecka, należy podjąć odpowiednie kroki prawne w celu ochrony jego interesów. Jednakże sam fakt częstego przedstawiania nowych partnerek, bez innych szkodliwych okoliczności, w świetle obecnych przepisów prawa, nie jest wystarczającym powodem do ograniczenia kontaktów z dzieckiem.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Klient nie odbiera wykonanych dla niego obrazów
Witam. Moja dziewczyna wykonuje okazyjnie obrazy na zamówienie. Umówiła się z klientem przez messengera na 2 obrazy. Podała wycenę za jeden obraz w granicach 300-400zł, co było wyraźnie napisane w wiadomości. Obrazy zostały wykonane terminowo, klient ich nie odbiera od miesiąca. Dziewczyna napisała w wiadomości, czy można się umówić w końcu na odbiór albo czy przynajmniej może dostać zapłatę przelewem za dwa obrazy - 660zł. Tutaj klient odpisał, ...
Zalegam z czynszem, czy właściciel mieszkania może mnie wyrzucić?
Zalegam z czynszem 2 miesiące. Właściciel wczoraj napisał smsa,że przyjedzie z policja i mam oddać klucze do mieszkania. Nie bardzo mam gdzie się wyprowadzić. Sama wychowuje córkę, Pani z MOPS-u poinformowała mnie ze nie może mnie skierować do Domu samotnej matki, gdyż nie ma miejsc. Wiem że najlepiej jest zapłacić, jednak nie mam z czego na ten moment. Jakie kroki może podjąć policja jeżeli już przyjedzie z właścicielem. Mogą mnie tak po prost...
Kontakty z dzieckiem.
Powiedzcie mi czy ojciec córki który ma ograniczone prawa może bez mojej zgody zabrać córkę do innego miasta? Jak to się odnosi do prawa? Tym bardziej naciska na legitymację dziecka twierdząc, że potrzebuje gdyby skontrolowała to policja żeby potwierdzić, że jest ojcem....
pełnomocnictwo
Dzień dobry, jesteśmy Domem Pomocy Społecznej. Złożyliśmy do Sądu wniosek o likwidację depozytu. Wniosek podpisał dyrektor, który ma upoważnienie do reprezentowania Powiatu (jest to jednostka powiatowa), który został załączony do wniosku. Wniosek został odrzucony. Aby otrzymać uzasadnienie złożyliśmy wniosek o sporządzenie uzasadnienia. Wniosek ten podpisał gł. księgowy, ponieważ dyrektor był na zwolnieniu chorobowym. Teraz musimy uzupełnić braki...

Wyszukiwarka