Problem z sąsiadem który robi z mieszkania śmietnik. My sąsiedzi cierpimy a spółdzielnia nic z tym nie robi.

Dzień dobry.
Mamy problem z sąsiadem z klatki. Mianowicie jest to kompulsywny zbieracz, zbiera wszystko co się da że śmietnika, ma cały balkon wypchany tymi gratami nie mówiąc o tym co sie dzieje w jego domu. Sąsiad ten ma koło 90 lat i mieszka z synem który mu pomaga w zbieraniu. 3 lata temu od niego była inwazja moli. W tym roku jest pełno much. Mieszkam w pionie nad nim i zabijam Ok 50 much dziennie. W jego oknach miedzy roleta a oknem z zewnątrz widać całe okno czarne od much. My sąsiedzi cierpimy a spółdzielnia nic z tym nie robi. Obawiamy się że wkoncu wyjdą karaluchy albo jakieś pluskwy czy inne dziadostwo. Nie da się żyć z tym sąsiadem! Zgłoszone było pismo do spółdzielni ale cisza. I tu mam pytanie. Czy ktoś inny byłby w stanie nam pomóc? Skoro spółdzielnia milczy? Co możemy z tym zrobić?
anonim cytuj
26-07-2022
Do MOPSu by skierował sprawę do sądu o sądowy nakaz oczyszczenia lokalu że śmieci.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Zgłosić do MOPSu.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Sanepid. Spółdzielnia. Ops może byłaby potrzebna pomóc opiekuna. Dzielnicowy. Straż pożarna (zagrożenie pożarowe). Radny.
+1  
anonim cytuj
26-07-2022
W odpowiedzi na przedstawiony problem z sąsiadem, który trzyma w mieszkaniu nadmierną ilość zbędnych przedmiotów, można podjąć następujące kroki:

Skoro spółdzielnia milczy? Co możemy z tym zrobić?


Po pierwsze, zgodnie z art. 61 Prawa budowlanego, każdy właściciel obiektu budowlanego jest obowiązany do jego utrzymania w stanie zapewniającym zachowanie wymaganego poziomu bezpieczeństwa. Jeżeli stan techniczny mieszkania sąsiada zagraża bezpieczeństwu, można zgłosić to odpowiednim organom.

Po drugie, warto zgłosić sprawę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) w kontekście troski o dobro psychiczne i fizyczne osoby starszej oraz jej syna. Możliwe, że konieczna będzie interwencja ze strony MOPS w celu ustalenia, czy osoba starsza nie jest w jakikolwiek sposób wykorzystywana przez syna, czy też nie potrzebuje pomocy w zakresie opieki społecznej.

Po trzecie, w sytuacji, gdy w mieszkaniu panują warunki niehigieniczne, można zgłosić problem do Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Na podstawie art. 64 ust. 1 pkt 4 ustawy o zdrowiu publicznym, inspektor sanitarny ma prawo przeprowadzenia kontroli w celu sprawdzenia, czy nie występują tam czynniki mogące negatywnie wpływać na zdrowie ludzi.

Po czwarte, wskazane jest również zgłoszenie problemu do straży pożarnej w kontekście potencjalnego zagrożenia pożarowego. Zagromadzenie dużej ilości materiałów łatwopalnych w mieszkaniu może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych mieszkańców budynku.

Na koniec, jeżeli spółdzielnia nadal nie podejmuje żadnych działań w tej sprawie, można zastanowić się nad kierunkiem sprawy do sądu w celu zmuszenia spółdzielni do podjęcia odpowiednich kroków. W tym celu warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie mieszkaniowym w celu uzyskania dokładnych informacji na temat możliwości prawnych.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Zwolnienie natychmiastowe pomimo okresu wypowiedzenia.
No więc mam zapis w umowie zlecenie : "każda ze stron może niniejszą umowę wypowiedzieć za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia." Pracodawca przyszedł i mnie zwolnił natychmiastowo, przyprowadził od razu osobę na moje miejsce i kazał iść do domu. Zapytałam co z okresem wypowiedzenia? Odpowiedział że jest jednostronny. Natomiast zapis w umowie jest jak powyżej. Zadzwoniłam jeszcze tego samego dnia do niego przypominając o tym zapisie, m...
Pełnomocnictwo pocztowe.
Przebywam za granicą do końca marca, a na moje nazwisko nieoczekiwanie przyszło awizo z sądu. Sprawa dotyczy zapewne zmian w księdze wieczystej nieruchomości. Mam ustanowionego pełnomocnika do załatwiania formalności związanych z tą nieruchomością. Na kopercie jest tylko sygnatura sprawy, która jest mi nieznana. Pełnomocnik nie ma pełnomocnictwa pocztowego. Co zrobić w tej sytuacji, jak odebrać polecony z sądu?...
Jak wziąć urlop z powodu siły wyższej?
Mam pytanie odnośnie urlopu z tytułu siły wyższej. Wiem, że można go wziąć w godzinach i jest ich wtedy 16. Czy mogę zatem deklarując wybranie go właśnie w godzinach brać go 16 razy po jednej godzinie? Mój pracodawca twierdzi, że taki urlop mogę zgłosić tylko 2 razy w roku i jeżeli jednorazowo wezmę np. 3 godziny to za drugim razem jak nie wezmę reszty to przepadają pozostałe godziny.. w necie nie znalazłam info na ten temat....
Spóźniłam się dwa dni z ubezpieczeniem OC.
Dzień dobry, mam pytanie czy da się coś zrobić, żeby nie ponieść kary pieniężnej. Spóźniłam się dwa dni z ubezpieczeniem OC....

Wyszukiwarka