Problem z apartamentem wynajętym na wakacje

Dzień dobry, piszę z zapytaniem.
Wynajęliśmy apartament na wakacje, bardzo ważnym elementem był basen dlatego, że jedzie z nami sporo dzieci. W ogłoszeniu była informacja ''darmowy dostęp do strefy SPA (basen, siłownia i sauna)''
Pobyt został opłacony natomiast po przyjeździe okazało się, że kto pierwszy ten lepszy.. Na basen mogło wejść max 20 osób z całego apartamentowca..
Cena apartamentu była wiele wyższa niż ceny innych apartamentów, ale ze względu na baseny wybraliśmy tą opcję. Niestety aby dostać się taką grupą jaką byliśmy my ( 6 osób ) było niemożliwe ze względu na to że była to praktycznie 1/3 osób mogąca być na terenie basenu. Każda osoba otrzymała karty z dostępem do basenów jednak nie każdy mógł z tego skorzystać. Co zrobić w tej sytuacji?
anonim cytuj
23-07-2022
Nic, wyciągnąć nauczke i nastepnym razem czytac regulaminy przed wykupieniem apartamentu.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Nic, wyciągnąć nauczke i nastepnym razem czytac regulaminy przed wykupieniem apartamentu.

W regulaminie nie ma takiej informacji
 
anonim cytuj
23-07-2022
Wrzucisz tu regulamin korzystania ze strefy spa i basenow?
 
anonim cytuj
23-07-2022
Nie jest zawarty na stronie
 
anonim cytuj
23-07-2022
A gdzie jest?
 
anonim cytuj
23-07-2022
A gdzie jest?

Właściwie to nie wiem. otrzymałam infromacje że w regulaminie nie ma takich rzeczy zawartych jak prosilam
 
anonim cytuj
23-07-2022
Musi byc regulamin korzystania ze spa i basenu. Taki obiekt nie moze funkcjonowac bez niego. Tu nie ma co wierzyc na slowo, trzeba sprawdzic regulamin i tyle. Ewentualnie rowniez ogólne zasady i ograniczenia wynikajace z covid itd. Musi to byc gdzies uwidocznione, nikt od tak sobie tego nie wymyslil.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Wynajęliśmy apartament na wakacje, bardzo ważnym elementem był basen dlatego, że jedzie z nami sporo dzieci. W ogłoszeniu była informacja ''darmowy dostęp do strefy SPA (basen, siłownia i sauna)''


Nie ulega wątpliwości, że kiedy decydujesz się na wynajem nieruchomości z konkretnymi udogodnieniami za wyższą cenę, masz prawo oczekiwać korzystania z tych udogodnień.

W przypadku, gdy umowa nie jest dotrzymana z winy wynajmującego, zastosowanie mogą mieć następujące przepisy prawa cywilnego:

Art. 471 Kodeksu cywilnego (k.c.) - mówi o tym, że dłużnik jest obowiązany naprawić szkodę wynikłą z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania.
Art. 385 k.c. - strona, której zobowiązanie nie zostało należycie wykonane, może żądać naprawienia szkody.
Oznacza to, że jeśli oferowane usługi nie odpowiadają opisowi w umowie, masz prawo do żądania odpowiedniego odszkodowania lub obniżenia ceny.

Właściwie to nie wiem. otrzymałam infromacje że w regulaminie nie ma takich rzeczy zawartych jak prosilam


Jeśli nie została Ci dostarczona kopia regulaminu, a informacje zawarte w ogłoszeniu nie są zgodne z rzeczywistością, może to stanowić podstawę do dochodzenia swoich praw w oparciu o art. 556 §1 k.c., który mówi o tym, że jeżeli przedmiot najmu posiada wady, które uniemożliwiają korzystanie z niego zgodnie z przeznaczeniem, najemca ma prawo do odstąpienia od umowy.

Muszę być regulamin korzystania ze spa i basenu. Taki obiekt nie może funkcjonować bez niego.


To prawda. Każdy obiekt tego typu powinien posiadać jasne i precyzyjne zasady korzystania. Jeśli regulamin nie jest dostępny dla klientów, może to stanowić naruszenie obowiązków wynajmującego.

Podsumowując:

Jeśli nie miałeś dostępu do basenu, mimo że w ogłoszeniu była taka informacja, masz prawo do dochodzenia swoich praw w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego.
Warto zgromadzić wszelkie dostępne dowody (np. kopie umowy, zdjęcia, korespondencję), które potwierdzą Twoje stanowisko.
Jeśli regulamin korzystania z obiektu nie był dostępny, możesz to również wykorzystać jako argument w ewentualnym postępowaniu sądowym.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Co z mieszkaniem po rozwodzie ?
Mam pytanie. Jak Mieszkałam w Polsce z mężem kupiłam mieszkanie. W 2008 roku wzięliśmy rozwód, nie było podziału majątku. Na akcie notarialnym jestem tylko ja. Mieszkam teraz poza Polska. Pytanie czy ja mogę to mieszkanie w Pl sprzedać ? Czy po sprzedaży muszę mu dać pieniądze ? On nigdy nie pracował i od czasu separacji nie dał ani grosza na dzieci. Jak to wygląda w świetle prawa ? Może ktoś może pomóc?...
Ustalenie ojcostwa
Czy to prawda, że uznanie ojcostwa przed kierownikiem USC może nastąpić tylko przez 6 miesięcy po narodzinach dziecka? Pózniej sprawa o ustalenie ojcostwa odbywa się w sądzie i pod nadzorem prokuratury?...
Problem z agencją nieruchomości.
Mam problem z agentem nieruchomości, który zajmował się lub raczej miał zajmować sprzedażą mojej działki. Zrobił zdjęcia z drona ,wstawił ofertę sprzedaży na 2 portalach i w sumie na tym jego praca się skończyła. Nie mam żadnej umowy podpisanej. Pan wstawił ofertę na wyłączność . Chcę zakończyć tą niby współpracę, ponieważ nic się nie dzieje w kwestii sprzedaży, nie podoba mi się jego podejście i ciągły brak czasu na jakiekolwiek rozmowy , nawe...
odmowa reklamacji (zakup przez internet)
Witam, Kupiłem przedmiot na allegro, w trakcie normalnego użytkowania zepsuł się przycisk (prawdopodobnie tandetnie wykonany egzemplarz), sprzedawca odmawia reklamacji argumentując "nieprawidłowym użytkowaniem". Jakie są w tej sytuacji możliwości zwrotu pieniędzy / reklamacji?...

Wyszukiwarka