Spadek po mezu w postaci pola (ingerowanie w sprzedaż)

Dzień dobry,
Po mezu odziedziczyłam m.in.spadek w postaci pola. Jest to spadek po teściu. Teść zmarł w marcu 2018r. On dziedziczył z swoim bratem gospodarstwo po rodzicach .Teraz 1/2 ma wuj a druga część jest na rodzeństwo męża na mnie i dzieci oraz teściową. Łącznie z dziećmi mamy 1/ 8 część.
Po śmierci męża ( rok temu ) był nacisk rodziny aby to sprzedać. Miało się to odbyc zaraz po żniwach. Z uwagi na to że posiadam nieletnie dziecko wystąpiłam do sądu o zgodę i ja otrzymałam.
I okazuje się że został sprzedany tylko budynek mieszkalny. Pole na razie nie wiadomo kiedy będzie sprzedane .
Pytanie:
1. Czy z takim udziałem my namy prawo w jakikolwiek sposób ingerować w sprzedaż ( tzn Komu, za ile itp).?
2. Jezeli pole nie będzie sprzedane, a będzie dzierżawione Czy mamy prawo wnioskiwac o adekwatna część z tej dzierżawy ?
Za odpowiedź z góry dziękuję
anonim cytuj
19-07-2022
1. Tak 2. Tak.
 
anonim cytuj
19-07-2022
Co więcej, pozostali mogą rozporządzać spadkiem tylko do wysokości swojego udziału, bez Pani zgody nie może dojść do sprzedaży całości. I to jest pewnie powód, przez który nie doszło do sprzedaży pola. Jest Pani w tym przypadku stroną ewentualnej transakcji sprzedaży, tak jak pozostali spadkobiercy.
 
anonim cytuj
19-07-2022
Dziękuję
 
anonim cytuj
19-07-2022
Po śmierci męża ( rok temu ) był nacisk rodziny aby to sprzedać. Miało się to odbyc zaraz po żniwach. Z uwagi na to że posiadam nieletnie dziecko wystąpiłam do sądu o zgodę i ja otrzymałam.


Mając udział w spadku, mają Państwo prawo do wpływania na decyzje dotyczące nieruchomości wchodzącej w skład tego spadku, a także do ewentualnych korzyści z niej płynących.

Co do Państwa pytań:

Jeśli chodzi o możliwość ingerencji w sprzedaż, muszą Państwo wyrazić zgodę na sprzedaż tej części nieruchomości, która przypada na Państwa udział. Oznacza to, że nie może dojść do sprzedaży całej nieruchomości bez Państwa zgody.

Jeżeli pole będzie dzierżawione, mają Państwo prawo do otrzymania adekwatnej części z tej dzierżawy, proporcjonalnej do Państwa udziału w nieruchomości. Jeśli dzierżawa przyniesie zysk, to przysługuje Państwu część tego zysku odpowiadająca 1/8 wartości całkowitej dzierżawy.

W związku z powyższym, są Państwo w pełni uprawnieni do uczestniczenia w decyzjach dotyczących sprzedaży czy dzierżawy nieruchomości oraz do korzyści z niej płynących.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Pożyczka od babci.
Jeśli nie zgłosiłam pożyczki w kwocie 100 tys. zł od babci do US, a dostałam pogróżki o donosie, jakie mi grożą konsekwencje ?...
Zapis na umowie zlecenie dotyczący okresu wypowiedzenia
Cześć, mam zapis na umowie zlecenie (na okres 6 miesięcy) dotyczący okresu wypowiedzenia - miesięcznego. Orientuje się, że cechą takiej umowy jest natychmiastowe wygaśnięcie w momencie wypowiedzenia. Czy ten zapis to zmienia i przy takiej umowie można dopisać sobie dowolny okres wypowiedzenia?...
Jak uniknąć komornika?
Witam mam zadłużenie na około 3000 zł. Wysłałem do nich pismo by móc płacić zadłużenie w ratach, niestety nie wydali na to zgody. Jak inaczej mogę uniknąć komornika który wejdzie mi na pensje ?? Niestety nie posiadam takiej gotówki ale chce sukcesywnie spłacać zadłużenie....
Nieuczciwa konkurencja.
Witam, pracownik jednego z naszych klientów otrzymał od konkurencji propozycję korzyści finansowych w zamian za każde przekazane zlecenie transportowe. Chciałem prosić Was o opinię na ten temat, ponieważ wydaje mi się, że jest to rodzaj łapówki i pole do nadużyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że przełożeni, ani właściciele klienta nic nie mają wiedzieć o tym systemie motywacyjnym. Poniżej załączam tą propozycję. Z góry dziękuję za podzielenie...

Wyszukiwarka