Odrzucenie długów

Mam takie pytanie.
Moja teściowa zmarła pod koniec roku, po czym zostawiła długi(odrzucili wszyscy najbliżsi), ale matka zmarłej nie, czy ona miała też te pierwsze pół roku, czy pół roku od odrzucenia wszystkich najbliższych(liczę w tym dzieci i męża zmarłej), teraz drugie pytanie, rodzeństwo zmarłej grozi sądem rodzinę, że oni nie będą zrzekać się spadku,że mamy wszystko spłacić itp.
anonim cytuj
17-07-2022
Tak, rodzice również mogą dziedziczyć - albowiem zgodnie z art. 932. § 1. W braku zstępnych spadkodawcy powołani są do spadku z ustawy jego małżonek i rodzice. Powinni się zrzec w kolejnych okresach - nie później niż 6 miesięcy po dowiedzeniu się o swoim powołaniu.
 
anonim cytuj
17-07-2022
A jak to teraz jest, jeśli dzieci i mąż zrzekł się,a matka zmarłej nie, wtedy dalej mimo wszystko muszą wszyscy. Czy to już że właśnie każdy musi ze swojej części
 
anonim cytuj
17-07-2022
I jeśli mój mąż się zrzekł, to nasze dzieci mają pół roku od tego, kiedy właśnie jego akt został złożony? Bo nasz notariusz,to ciężki temat to rozmów o coś się zapyta to ona nie wie dokładnie jak to jest, tylko aby przyjść na pewno do niej nie do innego $ ...
 
anonim cytuj
17-07-2022
Każdy ma pół roku licząc od daty dowiedzenia się o dziedziczeniu ( o powołaniu do dziedziczenia ) .Jeśli dzieci są niepełnoletnie, to musicie wystąpić w ich imieniu, o pozwolenie na odrzucenie przez nich spadku.
 
anonim cytuj
17-07-2022
Moja teściowa zmarła pod koniec roku, po czym zostawiła długi(odrzucili wszyscy najbliżsi), ale matka zmarłej nie, czy ona miała też te pierwsze pół roku, czy pół roku od odrzucenia wszystkich najbliższych(liczę w tym dzieci i męża zmarłej)


Termin do odrzucenia spadku wynosi 6 miesięcy od dnia dowiedzenia się o powołaniu do dziedziczenia i dotyczy każdego spadkobiercy indywidualnie. W przypadku matki zmarłej, termin ten biegnie od momentu, gdy dowiedziała się ona o swoim powołaniu do dziedziczenia, a nie od momentu odrzucenia spadku przez innych spadkobierców.

rodzeństwo zmarłej grozi sądem rodzinę, że oni nie będą zrzekać się spadku,że mamy wszystko spłacić itp.


Jeżeli matka zmarłej nie odrzuciła spadku, to staje się spadkobiercą i jest odpowiedzialna za długi spadkowe. Jeśli jednak matka odrzuci spadku lub nie podejmie żadnych czynności w ciągu 6 miesięcy od dowiedzenia się o powołaniu, następnie odpowiedzialność przechodzi na kolejnych spadkobierców w linii dziedziczenia, czyli w tym przypadku na rodzeństwo zmarłej. Jeżeli rodzeństwo również odrzuci spadku, odpowiedzialność za długi spadkowe nie przechodzi na osoby, które już wcześniej odrzuciły spadku.

A jak to teraz jest, jeśli dzieci i mąż zrzekł się,a matka zmarłej nie, wtedy dalej mimo wszystko muszą wszyscy. Czy to już że właśnie każdy musi ze swojej części


Jeżeli dzieci i mąż zmarłej zrzekli się spadku, nie są oni odpowiedzialni za długi spadkowe. Matka zmarłej, jeśli nie odrzuciła spadku, jest odpowiedzialna za całość długów. Jeżeli suma długów przekracza wartość majątku pozostawionego przez zmarłą, matka będzie odpowiedzialna do wysokości wartości tego majątku, chyba że przyjęła spadek bez ograniczenia odpowiedzialności, wtedy jej odpowiedzialność obejmuje całość długów.

I jeśli mój mąż się zrzekł, to nasze dzieci mają pół roku od tego, kiedy właśnie jego akt został złożony?


Dzieci mają indywidualny termin 6 miesięcy od momentu dowiedzenia się o swoim powołaniu do dziedziczenia, niezależnie od decyzji podjętych przez innych spadkobierców. Jeżeli są niepełnoletnie, rodzice lub opiekunowie prawni muszą wystąpić w ich imieniu o pozwolenie sądu na odrzucenie spadku.

Każdy ma pół roku licząc od daty dowiedzenia się o dziedziczeniu ( o powołaniu do dziedziczenia ) .Jeśli dzieci są niepełnoletnie, to musicie wystąpić w ich imieniu, o pozwolenie na odrzucenie przez nich spadku.


Dokładnie tak, dla niepełnoletnich dzieci konieczne jest uzyskanie zgody sądu na odrzucenie spadku, a wniosek w tej sprawie składają rodzice lub opiekunowie prawni.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Zwrot kaucji za wynajmowane mieszkanie.
Podpisałam umowę najmu mieszkania w którym był zapis, że jeżeli umowa zostanie wypowiedziana przed upływem roku to kaucja przepada. Umowę wypowiedziałam po pół roku najmu i właścicielka przesłała oświadczenie, że jeżeli udostępnię mieszkanie do oglądania potencjalnym najemcom i uda się jej kogoś znaleźć od razu na nasze miejsce, oraz lokal zostanie wyczyszczony i bez zniszczeń ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZWROTU KAUCJI. Te wszystkie przesłanki zostały speł...
Wynagrodzenie za korzystanie z mojej części mieszkania.
Witam czy mogę od byłego męża brać czynsz za korzystanie z mojej części mieszkania? Mieszkanie jest wspólne, jest podział po 50%z czego ja przez 5lat nie korzystałam ze swojej części....
włam na telefon
Witam. Chciałem się dowiedzieć czy włamywanie się na telefon jest legalne ? Czy robienie zdjęć moich korespondencji w tym firmowych jest legalne. ? Oczywiście osobą włamujaca jest żona....
Służebność drogi.
Mam pytanie odnośnie zniesienia służebność drogi. Przez moją działkę ustanowiona jest służebność drogi 5 metrów, niewykonywana od 12 lat. Sąsiadka wystąpiła o zniesienie służebności bo nie dogadała się z resztą sąsiadów (droga idzie od drogi krajowej wschodnia strona działek - 4 działki, my dojeżdżamy od dk strona zachodnią- droga gminną). Po zniesieniu służebności do kogo będzie należeć te 5 metrów drogi de facto część mojej działki. Wróci do st...

Wyszukiwarka