Czy mąż który jest obcokrajowcem mieszkającym w Polsce ma prawo zarejestrować dziecko w Ambasadzie bez wiedzy i zgody matki??

Witam przychodzę z zapytaniem czy mąż który jest obcokrajowcem mieszkającym w Polsce od 3 lat ma prawo zarejestrować dziecko w Ambasadzie Nigeryjskiej w Warszawie Bez wiedzy i zgody matki? Zdaje mi się że musi zostać wyrażona zgoda matki i musi być podpis ,matka nie zgodziła się na rejestrację A jednak do niej doszło bez jej wiedzy i podpisu. Proszę bez hejtu.
Dziękuję.
anonim cytuj
24-11-2022
Z tego co się orientuje to nie musi być specjalnie zgodny. Do Ambasady idzie się z aktem urodzenia dziecka i na tej podstawie to robią.
 
anonim cytuj
26-11-2022
Jeśli matka nie ma zabranych praw do dziecka. Musi być zgoda.
 
anonim cytuj
27-11-2022
Jest ojcem z wszelkimi prawami, jest obywatelem Nigerii, czyli jego syn też może być nigeryjczykiem
 
anonim cytuj
28-11-2022
Dziecko ma polskie obywatelstwo po urodzeniu zostało zarejestrowane w urzędzie polskim ojciec dziecka oświadczył że dokonał rejestracji w ambasadzie nigerysjskiej w warszawie matka nie wyraziła żadnej zgody ani nie dała podpisu swojego ani nic więc jakim cudem doszło do rejestracji dziecka bez matki?
 
anonim cytuj
29-11-2022
Zrobił transkrypcję aktu urodzenia, a do tego zgoda matki nie jest potrzebna.
 
anonim cytuj
29-11-2022
O tym mówi prawo Nigeryjskie, a nie polskie.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Czy mąż który jest obcokrajowcem mieszkającym w Polsce ma prawo zarejestrować dziecko w Ambasadzie bez wiedzy i zgody matki??


Sytuacja dotycząca rejestracji dziecka w ambasadzie danego kraju opiera się na prawie tego kraju, a nie na prawie kraju, w którym dana ambasada się znajduje. W tym przypadku, odnosząc się do rejestracji dziecka w Ambasadzie Nigeryjskiej w Warszawie, kluczowe będzie prawo Nigeryjskie.

Jednak warto odnotować, że:

W Polsce, oba rodzice mają równorzędne prawa do dziecka, co wynika z art. 97 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. Jeśli chodzi o sprawy ważne dla dobra dziecka, obaj rodzice muszą działać wspólnie.
Do Ambasady idzie się z aktem urodzenia dziecka i na tej podstawie to robią.


Tak, transkrypcja aktu urodzenia jest często podstawą do rejestracji dziecka w ambasadzie. Jednak zasady dotyczące takiej rejestracji mogą się różnić w zależności od kraju i jego przepisów prawnych.

Dziecko ma polskie obywatelstwo po urodzeniu zostało zarejestrowane w urzędzie polskim ojciec dziecka oświadczył że dokonał rejestracji w ambasadzie nigerysjskiej w warszawie matka nie wyraziła żadnej zgody ani nie dała podpisu swojego ani nic więc jakim cudem doszło do rejestracji dziecka bez matki?


Rejestracja dziecka w ambasadzie nigeryjskiej w Warszawie nie wpływa na obywatelstwo polskie dziecka. Jeśli ojciec jest obywatelem Nigerii, prawo Nigeryjskie może pozwalać na rejestrację dziecka jako obywatela Nigerii bez konieczności zgody drugiego rodzica, ale to już zależy od konkretnych przepisów prawa Nigeryjskiego.

O tym mówi prawo Nigeryjskie, a nie polskie.


Dokładnie. Aby uzyskać pełen obraz sytuacji, warto zapoznać się z przepisami prawa Nigeryjskiego dotyczącymi rejestracji obywatelstwa dziecka w ambasadzie. Jeśli matka nie zgadza się na takie działanie ojca, może to być kwestią do rozstrzygnięcia w sądzie w Nigerii, jeśli uzna, że działanie to narusza jej prawa lub prawa dziecka.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Chcę sprzedać mieszkanie, które nie posiada księgi wieczystej
Chcę sprzedać mieszkanie, które nie posiada księgi wieczystej ale wiem, że można ją założyć - po prostu przez lata nie chciało mi się złożyć wniosku o wpis. Czy notariusz jest osoba, która wyjaśni mi wszystkie dostępne opcje? Np. czy złożyć najpierw wniosek o wpis a potem wystawić mieszkanie, czy sprzedawać bez i jak udowodnić kupującemu, że księga jest możliwa do założenia lub inne o których nie wiem? ...
Zaprzeczenie ojcostwa.
Dobry wieczór, niecodzienna sytuacja ale może ktoś się w takiej już znalazł… Rozeszłam się z mężem rok temu, jednak do tego czasu żadne z nas nie złożyło pozwu rozwodowego. Mam od kilku miesięcy nowego partnera dzisiaj dowiedziałam się że jestem z nim w ciąży. Wiem że istnieje coś takiego jak domniemanie ojcostwa czyli dziecko i tak dostanie nazwisko byłego męża nawet po rozwodzie.. proszę poradźcie jak tą sprawę „ugryźć” i jak najlepiej za...
spłata zobowiązań u komornika
Witam mam pytanie w stczniu dostalem wezwanie przed sadowe o splate zadluzenia w lutym musialem wyjechac do pracy do niemiec by spłacić dlugi ale niestety do mojej firmy komornik wyslal pismo ze zabiera mi przychody w wysokosci 50% dodatkowo zostawil na koncie tylko kwote wolną w wysokosci 1950 zl chcialem spłacac zadłużenie ale teraz bende musial zrezygnowac z pracy bo nawet nie wystarczy mi na oplate zakwaterowania i przewozu do pracy z tego co...
Wymiana drzwi w mieszaniu komunalnym
Witam.Mam taki problem, mieszkam w bloku 3 piętrowym.Mieszkanie nie jest własnościowe dostałem je od miasta.Wyremontowalem całe mieszkanie rok temu wymieniłem także drzwi od mieszkania tyle ze jak większość sąsiadów otwieranie na zewnątrz, teraz spółdzielnia napisała mi list że przyjdą i będą wymieniać mi drzwi żeby otwierały się do wewnątrz i tyle zero dodatkowych info tzn jakie drzwi itd..rozumiem przepisy pożarowe itd ale pytanie czy mogą rozw...

Wyszukiwarka