Czy mąż który jest obcokrajowcem mieszkającym w Polsce ma prawo zarejestrować dziecko w Ambasadzie bez wiedzy i zgody matki??

Witam przychodzę z zapytaniem czy mąż który jest obcokrajowcem mieszkającym w Polsce od 3 lat ma prawo zarejestrować dziecko w Ambasadzie Nigeryjskiej w Warszawie Bez wiedzy i zgody matki? Zdaje mi się że musi zostać wyrażona zgoda matki i musi być podpis ,matka nie zgodziła się na rejestrację A jednak do niej doszło bez jej wiedzy i podpisu. Proszę bez hejtu.
Dziękuję.
anonim cytuj
24-11-2022
Z tego co się orientuje to nie musi być specjalnie zgodny. Do Ambasady idzie się z aktem urodzenia dziecka i na tej podstawie to robią.
 
anonim cytuj
26-11-2022
Jeśli matka nie ma zabranych praw do dziecka. Musi być zgoda.
 
anonim cytuj
27-11-2022
Jest ojcem z wszelkimi prawami, jest obywatelem Nigerii, czyli jego syn też może być nigeryjczykiem
 
anonim cytuj
28-11-2022
Dziecko ma polskie obywatelstwo po urodzeniu zostało zarejestrowane w urzędzie polskim ojciec dziecka oświadczył że dokonał rejestracji w ambasadzie nigerysjskiej w warszawie matka nie wyraziła żadnej zgody ani nie dała podpisu swojego ani nic więc jakim cudem doszło do rejestracji dziecka bez matki?
 
anonim cytuj
29-11-2022
Zrobił transkrypcję aktu urodzenia, a do tego zgoda matki nie jest potrzebna.
 
anonim cytuj
29-11-2022
O tym mówi prawo Nigeryjskie, a nie polskie.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Czy mąż który jest obcokrajowcem mieszkającym w Polsce ma prawo zarejestrować dziecko w Ambasadzie bez wiedzy i zgody matki??


Sytuacja dotycząca rejestracji dziecka w ambasadzie danego kraju opiera się na prawie tego kraju, a nie na prawie kraju, w którym dana ambasada się znajduje. W tym przypadku, odnosząc się do rejestracji dziecka w Ambasadzie Nigeryjskiej w Warszawie, kluczowe będzie prawo Nigeryjskie.

Jednak warto odnotować, że:

W Polsce, oba rodzice mają równorzędne prawa do dziecka, co wynika z art. 97 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. Jeśli chodzi o sprawy ważne dla dobra dziecka, obaj rodzice muszą działać wspólnie.
Do Ambasady idzie się z aktem urodzenia dziecka i na tej podstawie to robią.


Tak, transkrypcja aktu urodzenia jest często podstawą do rejestracji dziecka w ambasadzie. Jednak zasady dotyczące takiej rejestracji mogą się różnić w zależności od kraju i jego przepisów prawnych.

Dziecko ma polskie obywatelstwo po urodzeniu zostało zarejestrowane w urzędzie polskim ojciec dziecka oświadczył że dokonał rejestracji w ambasadzie nigerysjskiej w warszawie matka nie wyraziła żadnej zgody ani nie dała podpisu swojego ani nic więc jakim cudem doszło do rejestracji dziecka bez matki?


Rejestracja dziecka w ambasadzie nigeryjskiej w Warszawie nie wpływa na obywatelstwo polskie dziecka. Jeśli ojciec jest obywatelem Nigerii, prawo Nigeryjskie może pozwalać na rejestrację dziecka jako obywatela Nigerii bez konieczności zgody drugiego rodzica, ale to już zależy od konkretnych przepisów prawa Nigeryjskiego.

O tym mówi prawo Nigeryjskie, a nie polskie.


Dokładnie. Aby uzyskać pełen obraz sytuacji, warto zapoznać się z przepisami prawa Nigeryjskiego dotyczącymi rejestracji obywatelstwa dziecka w ambasadzie. Jeśli matka nie zgadza się na takie działanie ojca, może to być kwestią do rozstrzygnięcia w sądzie w Nigerii, jeśli uzna, że działanie to narusza jej prawa lub prawa dziecka.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy coś grozi firmie jeśli nie wykona polecenia komornika?
W firmie pracuje pan x . Firma dostała pismo od komornika że ma płacić nie panu x a komornikowi , długi za alimenty. Czy coś grozi firmie jeśli nie wykona polecenia komornika?...
Darowizna od dziadka.
Witam. Jeśli dostałam od dziadka 30 tysięcy , chce wpłacić na konto. Czy będę musiała zapłacić podatek od tej kwoty ?...
Darowizna i skarga pauliańska.
Witam, znajoma otrzymała od ojca darowiznę nieruchomości 12.06.2018r. Teraz otrzymała informację z firmy windykacyjnej KRUK o zadłużeniu ojca w kwocie ponad 200 tyś zł oraz, że został złożony pozew do sądu w dniu 07.06.2023r. ze skargą pauliańską. Czy zwrot darowizny uchroni ją przed spłatą ? jeszcze zapytanie: nieruchomość nie jest warta tej kwoty zadłużenia, a sąd wyda nakaz to czy pozostałą różnicę będzie musiała spłacać ?...
Zaciągnięta pożyczka a separacja.
Sytuacja jest taka: Mąż się zadłużył, chce wziąć pożyczkę żeby mu pomóc (ze względu na dzieci ). I teraz chodzi mi o to czy jest taka możliwość zabezpieczenia się prawie np. przez notariusza, żeby spisać jakieś pismo , że w przypadku gdy zechce separacji bądź rozwodu on będzie spłacał pożyczkę którą wzięłam ja, aby mu pomoc. Czy nie ma na to szans? (rozważam na ten moment separacje, ale chce pomóc spłacić żebyśmy z dziećmi mieli spokój)....

Wyszukiwarka