Jak pomóc samotnemu ojcu bez dochodów?

Witam. Sytuacja wygląda tak: osoba żyła z dziewczyną i ma z nią kilkumiesięczne dziecko, matka została posłana do szpitala psychiatrycznego na przymusowe leczenie z ręki sądu, obecnie nie ma z nią kontaktu, otrzymywała jakieś wsparcie finansowe, ale na siebie, więc bank nie wyda pieniędzy ojcu, on nie może podjąć pracy bo został sam z noworodkiem i już nie ma za co opłacić wynajmu lokalu, miejski ośrodek pomocy społecznej stwierdził, że od nich nie należy mu się wsparcie. Jakie są dla niego opcje, żeby mógł się uratować?
anonim cytuj
14-01-2022
Osoba może zgłosić się do różnych organizacji pomocowych, takich jak fundacje czy stowarzyszenia, które pomagają w takich sytuacjach. Może też uzyskać pomoc od rodziny lub przyjaciół. Może też ubiegać się o świadczenia z pomocy społecznej
 
anonim cytuj
31-01-2023
jaka pomoc spoleczna w polskich warunkach mu sie nalezy?
 
anonim cytuj
31-01-2023
Zasiłku dla bezrobotnych: jeśli spełnia warunki, może otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych, który jest formą pomocy finansowej dla osób pozostających bez pracy.

Świadczenia rodzinnego: jeśli jest samotnym rodzicem, może być uprawniony do świadczenia rodzinnego, które jest formą wsparcia finansowego dla rodzin z dziećmi.

Pomocy mieszkaniowej: jeśli jest w trudnej sytuacji mieszkaniowej, może skorzystać z pomocy mieszkaniowej, która jest formą wsparcia dla osób potrzebujących pomocy w zakresie mieszkalnictwa.

Wsparcia opieki nad dzieckiem: jeśli jest samotnym rodzicem, może skorzystać z form wsparcia opieki nad dzieckiem, takich jak żłobki czy kluby dziecięce.

Te i inne formy pomocy społecznej są dostępne w zależności od sytuacji osoby i jej potrzeb. Zaleca się skonsultowanie się z urzędem gminy lub powiatu w celu uzyskania więcej informacji na temat dostępnych form pomocy.
 
anonim cytuj
31-01-2023
W takiej sytuacji najlepiej byłoby udać się do Urzędu Miasta lub Gminy w celu uzyskania informacji o dostępnych formach wsparcia i pomocy, takich jak świadczenia rodzinne, zasiłki dla osób niepełnosprawnych, zasiłki dla bezrobotnych lub zasiłki mieszkaniowe. Można także skontaktować się z organizacjami pozarządowymi, które pomagają rodzinom w trudnej sytuacji. Warto również zwrócić się o pomoc do rodziny i przyjaciół oraz szukać pomocy ze strony lokalnych wspólnot i kościołów.
 
anonim cytuj
31-01-2023

Sugerowane Tematy

zniszczone rzeczy w wynajmowanym mieszkaniu
Witam, wynajmowałam mieszkanie i jak to jest, jak zniszczyły się rzeczy od normalnego użytkowania. Wynajmowałam ponad 5 lat i te rzeczy były stare zlat 80 i zużyły się. Czy muszę je odkupić? A poza tym kanapa była ze skai i popękała po roku użytkowania. Dwa, krzesła z lat 80 tych się połamały i wyrzuciłam oraz telewizor, kturego już dawno kupić nie można nawet używany też się zepsuł. Przez ponad 5 lat płaciłam za wynajem, odstępne dla właścicielk...
Pożyczka/zwrot pożyczki
Dostałam przelew na konto od znajomej na kwotę ponad 40.000 zł tytułem pożyczka. Zwróciłam jednak na konto spowrotem te pieniądze tego samego dnia tytułem zwrot pożyczki. Czy muszę zgłaszać ta pożyczkę do US? Czy rezygnacja z pożyczki i odesłanie tego samego dnia może być powodem do braku konieczności zgłaszania??...
Oddalenie zażalenia, co dalej?
Proszę o informację, co należy zrobić w przypadku umorzenia postępowania o wszczęcie, śledztwa przez prokuraturę rejonową, następnie podtrzymanie decyzji przez sąd rejonowy w złożonym zażaleniu. Sprawa dotyczy fałszowania dokumentów dla potrzeb sądu przez urzędników publicznych. Sprawa poważna i zależy mi aby taką patologię układu napiętnować. W związku z tym, że tzw. wszystkie drogi teoretycznie zostały zamknięte, to podobno istnieje tryb nadzwy...
Dodatek mieszkaniowy.
Czy ktoś może znalazł się w podobnej sytuacji, że mimo spełnienia wszystkich wymogów (próg dochodowy, metraż i najemca mieszkania ) o przyznanie dodatku mieszkaniowego dostał decyzję odmowną ?...

Wyszukiwarka