Dzień dobry, czy jest możliwe łączenie urlopu rodzicielskiego i wychowawczego? Przebywam obecnie na urlopie rodzicielskim (1/2 etatu), który łączę z wykonywaniem pracy (1/2 etatu), ale na tę drugą połowę wzięłam urlop wypoczynkowy (zaległy). Czy jest możliwe po wykorzystaniu całego zaległego urlopu i części bieżącego urlopu z tego roku, zawnioskowanie o urlop wychowawczy do końca okresu urlopu rodzicielskiego w wymiarze 1/2 etatu? A następnie po zakończeniu urlopu rodzicielskiego zawnioskowanie o urlop wychowawczy już w pełnym wymiarze na kilka miesięcy?
anonim cytuj
11-01-2022
Tak, jest to możliwe. Urlop rodzicielski i wychowawczy można łączyć, ale wszystko zależy od regulacji prawnych i zasad wewnętrznych w danej firmie. Zawnioskowanie o urlop wychowawczy po zakończeniu urlopu rodzicielskiego jest możliwe, pod warunkiem spełnienia wymogów określonych przez prawo. Zaleca się jednak wcześniejsze uzgodnienie takich planów z pracodawcą i upewnienie się co do konkretnych warunków.
anonim cytuj
02-02-2023
urlop rodzicielski i wychowawczy to dwie różne formy urlopu i różnią się one warunkami i celami, jakie mają spełniać. Urlop rodzicielski jest przeznaczony dla rodziców, którzy chcą poświęcić czas na opiekę nad dzieckiem, natomiast urlop wychowawczy jest przeznaczony dla rodziców, którzy chcą poświęcić czas na wychowanie dziecka. W Polsce, na urlop wychowawczy można wystąpić po ukończeniu urlopu rodzicielskiego lub po jego częściowym wykorzystaniu, ale trzeba pamiętać, że w każdym przypadku wymagane jest spełnienie określonych warunków prawnych. Dlatego też, warto dokładnie zapoznać się z aktualnymi przepisami i zasadami obowiązującymi w danej firmie, a także skonsultować się z pracodawcą w kwestii łączenia tych dwóch form urlopu.
anonim cytuj
02-02-2023
aby skorzystać z urlopu wychowawczego, należy spełnić następujące warunki:
Dziecko musi mieć wiek do 8 lat
Pracownik musi być zatrudniony co najmniej 6 miesięcy u tego samego pracodawcy
Pracownik nie może korzystać z innego rodzaju urlopu w tym samym czasie
Pracownik musi złożyć wniosek o urlop wychowawczy, zgodnie z procedurą obowiązującą w danej firmie
Należy pamiętać, że powyższe warunki są orientacyjne i mogą różnić się w zależności od konkretnej sytuacji. Warto więc dokładnie zapoznać się z aktualnymi przepisami i zasadami obowiązującymi w danej firmie i skonsultować się z pracodawcą, aby upewnić się, że spełnione zostały wszystkie wymagania.
anonim cytuj
02-02-2023
Wiek dziecka: Dziecko, którego rodzic chce skorzystać z urlopu wychowawczego, musi mieć wiek do 8 lat.
Okres zatrudnienia: Pracownik musi być zatrudniony co najmniej 6 miesięcy u tego samego pracodawcy, aby mieć prawo do skorzystania z urlopu wychowawczego.
Czas trwania urlopu: Urlop wychowawczy może trwać od 6 do 36 miesięcy, z możliwością przedłużenia w niektórych przypadkach.
Wymiar urlopu: Pracownik może skorzystać z urlopu wychowawczego w pełnym wymiarze czasu pracy lub w częściowym, np. w wymiarze połowy etatu.
Zgłoszenie urlopu: Pracownik musi złożyć wniosek o urlop wychowawczy, zgodnie z procedurą obowiązującą w danej firmie, w odpowiednim terminie.
Wypłata wynagrodzenia: Pracownikowi, który skorzysta z urlopu wychowawczego, przysługuje wynagrodzenie w wysokości 80% podstawy wynagrodzenia.
Witam Serdecznie.
Bardzo proszę o radę.
Sprzedałem auto jako osoba prywatna na umowę również osobie prywatnej.
Po 7 tygodniach kupujący piszę że zawór egr nie działa prawidłowo i wyskakuje błąd. Przypomniałem kupującemu grzecznie , że powiedziałem mu o ingerencji w filtr DPF oraz zawór egr , ten jednak stwierdził, że DPF tak owszem jednak o zaworze nie było mowy. Jest słowo przeciwko słowie. Ma jakieś moje screeny z forum gdzie pisałem o ty...
Witam, nieświadoma konsekwencji odkupiłam bon turystyczny od osoby, która zaoferowała mi sprzedaż po okazyjnej cenie. Niestety dałam się namówić...
Zbyt spontanicznie podjęłam decyzję i przelałam pieniądze. Kiedy się zorientowałam , że tego bonu nie wykorzystam i to karalne napisałam do gościa o zwrot pieniędzy. Kontakt się urwał, okazało się, że to oszust, który wyłudził ode mnie pieniądze. Czy coś w tej sprawie mogę jeszcze zrobić? Czy jest se...
Od 6 lat wynajmuję mieszkanie. Zawsze w terminie robię opłaty. Kilka dni temu właściciel poinformował mnie, że mieszkanie zostało wystawione na sprzedaż, a ja mam prawo pierwokupu. Niestety Bank nie udzieli mi tak wysokiego kredytu, a jedynie 1/3 potrzebnej kwoty. W rozmowie właściciel powiedział, że w związku z tym da mi wymówienie. Nie mam dokąd się wyprowadzić. Jak ta sytuacja ma się prawnie. Może mnie po prostu wyrzucić? Proszę o pomoc. D...
Dzień dobry, proszę wyjaśnienie w sprawie działań wspólnoty odnoszących się do pomieszczeń gospodarczych.
Sprawa ma się tak , moja mama mieszka w budynku gdzie jest 5 lokali mieszkalnych. ON i i sąsiad maja wykupione mieszkania na własność. Na działce są oddzielne 2 budynki gospodarcze których część również jest wykupiona na własność. Teraz zarządca wspólnoty chce remontować swój budynek ( ścianę zewnętrzną)ale z funduszu remontowego wspólnoty. ...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: