Jeśli chodzi o urząd pracy, to rejestrujesz się tam, gdzie masz meldunek. A jeśli nie masz w ogóle meldunku, to wypełniasz stosowne oświadczenie i rejestrujesz się w miejscu zamieszkania (nie zameldowania). Tak więc wystarczy, że się wymeldujesz z miejsca obecnego zameldowania i będziesz mogła zarejestrować się tam, gdzie mieszkasz.
Meldunek nie jest ci do niczego potrzebny, nie daje praw do niczego. A utrzymywanie fikcyjnego meldunku (czyli w miejscu, w którym nie mieszkasz) czasami może okazać się bardzo szkodliwe.
Przez 30 dni od ustania tytulu obezpieczeniaz jeśli była nim umowa o pracę jest Pani uprawniona do świadczeń. Może Pani podpisać oświadczenie, co więcej, na druku oświadczenia jest nawet taka oddzielna opcja do zaznaczenia. A co urzędu pracy - istotne jest miejsce zamieszkania.
Żeby uciąć wszelkie domysły i spekulacje warto posłużyć się aktem prawnym, który to reguluje.
Rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej
w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy:
§ 2.
1.
W celu dokonania rejestracji osoba ubiegająca się o zarejestrowanie jako bezrobotny:
1)
zgłasza się do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce zameldowania stałego lub czasowego, a jeżeli nie jest zameldowana - do powiatowego urzędu pracy, na którego obszarze działania przebywa, zwanych dalej "właściwym powiatowym urzędem pracy", albo
2)
wnosi wniosek o dokonanie rejestracji, na elektroniczną skrzynkę podawczą właściwego organu publicznej służby zatrudnienia, za pośrednictwem formularza elektronicznego udostępnionego przez ministra właściwego do spraw pracy:
a)
w systemie teleinformatycznym, o którym mowa w art. 4 ust. 9 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, zwanej dalej "ustawą", wskazanym w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej tego ministra, albo
b)
na elektronicznej platformie usług administracji publicznej, o której mowa w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2020 r. poz. 346 i 568).
Podsumowując:
Tak jak pisałem wcześniej: należy zarejestrować się w miejscu swojego zameldowania, a jeśli nie posiada się meldunku, to w miejscu zamieszkania.