Czy jest możliwość ubezpieczyć się inaczej niż prywatne ubezpieczenie ?

Dzień dobry .Mam taki problem. Jestem na ten moment nieubezpieczona ponieważ straciłam prace, okazało się także ze nie mogę się zarejestrowac w urzędzie ( ponieważ mieszkam w innym mieście a w innym mam stały meldunek) musze koniecznie iść do dentysty na usunięcie osemki z ostrym apaleniem, mój dentysta stwierdził że przyjął by mnie z bolem ale musiałabym liczyć się z rachunkiem z nfz ( na ten moment nie stać mnie na prywatną wizytę?) Moje pytanie brzmi : czy ktoś z państwa wie jakiej kwoty mogłabym się spodziewać na rachunku od nfz za wieyrwanie zeba? Czy jest możliwość ubezpieczyć się inaczej niż prywatne ubezpieczenie ? Jestem w dołku finansowym a zab coraz bardziej boli..
anonim cytuj
25-10-2021
Jeśli chodzi o urząd pracy, to rejestrujesz się tam, gdzie masz meldunek. A jeśli nie masz w ogóle meldunku, to wypełniasz stosowne oświadczenie i rejestrujesz się w miejscu zamieszkania (nie zameldowania). Tak więc wystarczy, że się wymeldujesz z miejsca obecnego zameldowania i będziesz mogła zarejestrować się tam, gdzie mieszkasz.
Meldunek nie jest ci do niczego potrzebny, nie daje praw do niczego. A utrzymywanie fikcyjnego meldunku (czyli w miejscu, w którym nie mieszkasz) czasami może okazać się bardzo szkodliwe.
 
anonim cytuj
25-10-2021
Przez 30 dni od ustania tytulu obezpieczeniaz jeśli była nim umowa o pracę jest Pani uprawniona do świadczeń. Może Pani podpisać oświadczenie, co więcej, na druku oświadczenia jest nawet taka oddzielna opcja do zaznaczenia. A co urzędu pracy - istotne jest miejsce zamieszkania.
 
anonim cytuj
25-10-2021
Żeby uciąć wszelkie domysły i spekulacje warto posłużyć się aktem prawnym, który to reguluje.
Rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej
w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy:
§ 2.
1.
W celu dokonania rejestracji osoba ubiegająca się o zarejestrowanie jako bezrobotny:
1)
zgłasza się do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce zameldowania stałego lub czasowego, a jeżeli nie jest zameldowana - do powiatowego urzędu pracy, na którego obszarze działania przebywa, zwanych dalej "właściwym powiatowym urzędem pracy", albo
2)
wnosi wniosek o dokonanie rejestracji, na elektroniczną skrzynkę podawczą właściwego organu publicznej służby zatrudnienia, za pośrednictwem formularza elektronicznego udostępnionego przez ministra właściwego do spraw pracy:
a)
w systemie teleinformatycznym, o którym mowa w art. 4 ust. 9 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, zwanej dalej "ustawą", wskazanym w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej tego ministra, albo
b)
na elektronicznej platformie usług administracji publicznej, o której mowa w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2020 r. poz. 346 i 568).
Podsumowując:
Tak jak pisałem wcześniej: należy zarejestrować się w miejscu swojego zameldowania, a jeśli nie posiada się meldunku, to w miejscu zamieszkania.
 
anonim cytuj
25-10-2021

Sugerowane Tematy

Zamykanie konta bankowego przez spadkobierców
Czy bank ma obowiązek udzielić informacji o wszelkich kredytach, pożyczkach, zaległościach?...
Eksmisja najemców z dziećmi.
Witam, chciałam zapytać czy jeżeli mieszkanie jest zadłużone i do eksmisji, to czy mogą eksmitować z dziećmi?...
Jak napisać testament?
Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć jak mama ma napisać testament? Chce przekazać mi mieszkanie, moje rodzeństwo nie żyje, ojciec też. Mieszkanie jest własnościowe w bloku....
Wypadek w drodze do pracy.
Witam mój syn miał wypadek jak szedł do pracy, potrącił go samochód na pasach. Wina kierowcy, co mam dalej robić?...

Wyszukiwarka