Czy jest możliwość ubezpieczyć się inaczej niż prywatne ubezpieczenie ?

Dzień dobry .Mam taki problem. Jestem na ten moment nieubezpieczona ponieważ straciłam prace, okazało się także ze nie mogę się zarejestrowac w urzędzie ( ponieważ mieszkam w innym mieście a w innym mam stały meldunek) musze koniecznie iść do dentysty na usunięcie osemki z ostrym apaleniem, mój dentysta stwierdził że przyjął by mnie z bolem ale musiałabym liczyć się z rachunkiem z nfz ( na ten moment nie stać mnie na prywatną wizytę?) Moje pytanie brzmi : czy ktoś z państwa wie jakiej kwoty mogłabym się spodziewać na rachunku od nfz za wieyrwanie zeba? Czy jest możliwość ubezpieczyć się inaczej niż prywatne ubezpieczenie ? Jestem w dołku finansowym a zab coraz bardziej boli..
anonim cytuj
25-10-2021
Jeśli chodzi o urząd pracy, to rejestrujesz się tam, gdzie masz meldunek. A jeśli nie masz w ogóle meldunku, to wypełniasz stosowne oświadczenie i rejestrujesz się w miejscu zamieszkania (nie zameldowania). Tak więc wystarczy, że się wymeldujesz z miejsca obecnego zameldowania i będziesz mogła zarejestrować się tam, gdzie mieszkasz.
Meldunek nie jest ci do niczego potrzebny, nie daje praw do niczego. A utrzymywanie fikcyjnego meldunku (czyli w miejscu, w którym nie mieszkasz) czasami może okazać się bardzo szkodliwe.
 
anonim cytuj
25-10-2021
Przez 30 dni od ustania tytulu obezpieczeniaz jeśli była nim umowa o pracę jest Pani uprawniona do świadczeń. Może Pani podpisać oświadczenie, co więcej, na druku oświadczenia jest nawet taka oddzielna opcja do zaznaczenia. A co urzędu pracy - istotne jest miejsce zamieszkania.
 
anonim cytuj
25-10-2021
Żeby uciąć wszelkie domysły i spekulacje warto posłużyć się aktem prawnym, który to reguluje.
Rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej
w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy:
§ 2.
1.
W celu dokonania rejestracji osoba ubiegająca się o zarejestrowanie jako bezrobotny:
1)
zgłasza się do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na miejsce zameldowania stałego lub czasowego, a jeżeli nie jest zameldowana - do powiatowego urzędu pracy, na którego obszarze działania przebywa, zwanych dalej "właściwym powiatowym urzędem pracy", albo
2)
wnosi wniosek o dokonanie rejestracji, na elektroniczną skrzynkę podawczą właściwego organu publicznej służby zatrudnienia, za pośrednictwem formularza elektronicznego udostępnionego przez ministra właściwego do spraw pracy:
a)
w systemie teleinformatycznym, o którym mowa w art. 4 ust. 9 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, zwanej dalej "ustawą", wskazanym w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej tego ministra, albo
b)
na elektronicznej platformie usług administracji publicznej, o której mowa w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2020 r. poz. 346 i 568).
Podsumowując:
Tak jak pisałem wcześniej: należy zarejestrować się w miejscu swojego zameldowania, a jeśli nie posiada się meldunku, to w miejscu zamieszkania.
 
anonim cytuj
25-10-2021

Sugerowane Tematy

Rozwód a podział majątku.
Mam 2 samochody na siebie niestety kupione po ślubie teraz czekam.na sprawę rozwodową. I chciała bym sprzedać drugi samochód bo nie są mi potrzebne 2. Ale "jeszcze" mąż nie chce oddać mi ani samochodu ani dowodu rejestracyjnego żebym mogła auto na siebie przerejestrować. Dodam ze auto stoi na mnie ubezpieczenie także. Policjant kiedyś mi powiedział, że jeśli auto jest na mnie i ubezpieczenie tez to ja decyduje kto jeździ samochodem, al...
złośliwość ze strony męża
Witam. W poniedziałek wyjeżdżam z córka na wakacje. Od piątku jesteśmy u mojej mamy, bo jestem w trakcie wyprowadzki od męża i zaczęły się złośliwości.. Dzieli nas aktualnie 60km Dziś mąż napisał, ze chce się widzieć z córka.. Czy ja muszę rzucać w tej chwili wszystkie plany i jechać te 60 km ? Czy mogę mu powiedzieć, ze jak chce zobaczyć córkę, to niech przyjedzie?...
Służebność drogi.
Sąsiad chce ode mnie służebność drogi a ja w zamian chce od niego kawałek jego działki która graniczy z moją działką. Jak uważacie, jak duży powinien to być kawałek? Równy całej drogi z której będziemy razem korzystać? W końcu to ja, już zawsze jako właściciel będę płacił podatek za tą całą drogę, no i przy ewentualnej sprzedaży mojej działki to chyba nikt mi nie zapłaci za ten kawałek drogi obciążony służebnością, a już chyba na pewno nie tyl...
Nieuregulowane alimenty.
Witam jeśli ojciec dziecka nie płaci na dziecko i prawdopodobnie pracuje za granicą to jak mam odzyskać pieniądze ? Już 2 razy siedział w więzieniu za niepłacenie . 13 lat nie płaci a z funduszu nie dostane bo dochód przekracza....

Wyszukiwarka