jak zabezpieczyć siebie i dzieci podczas trwania rozwodu?

Co mogę zrobić, jak się obronić, jeśli mój mąż dowiedziawszy się o wniosku rozwodowym robi wszystko, żebym żyla bez pieniędzy albo i jeszcze niżej. Odciął nasze dzieci od zasilku, nie chce płacić alimentów oraz zadłuża się na coraz większe sumy.. jak wiadomo trwając w małżeństwie długi są wspólne a tym bardziej moje jeśli on przestanie płacić…
Rozprawa rozwodowa za rok lub półtora. Do tego czasu to będzie już duża kwota, a ja chciałam zacząć stawać na nogi ..
anonim cytuj
20-10-2021
Proszę złożyć do Sądu Rejonowego papiery o rozdzielczość majątkową wsteczną ( od daty rozstania ) , myślę że z łatwością Pani udowodni że nie są państwo razem, a pani JESZCZE mąż bierze kredyty, pożyczki bez pani wiedzy, a tym bardziej zgody.
Nie ma możliwości ustanowienia rozdzielności majątkowej z datą wsteczną w formie aktu notarialnego u notariusza. Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną może być ustanowiona jedynie przed sądem. Sprawami o ustanowienie rozdzielności majątkowej zajmują się sądy rejonowe bez względu na wartość przedmiotu sporu.
 
anonim cytuj
20-10-2021
Te długi obciążają wyłącznie twojego męża, nie ciebie - art. 41 kro.
 
anonim cytuj
20-10-2021
Co mogę zrobić, jak się obronić, jeśli mój mąż dowiedziawszy się o wniosku rozwodowym robi wszystko, żebym żyla bez pieniędzy albo i jeszcze niżej.


Jeśli małżonek nie dopełnia swych obowiązków rodzicielskich, w tym obowiązku alimentacyjnego wobec wspólnych dzieci, można wystąpić z wnioskiem o ustalenie wysokości alimentów. Proces dotyczący alimentów może być prowadzony niezależnie od procesu rozwodowego. Jeśli chodzi o sytuację finansową, zgodnie z art. 29 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, każdy z małżonków może żądać od drugiego małżonka środków na zaspokojenie swoich potrzeb, jeżeli nie jest w stanie sam je zaspokoić.

Proszę złożyć do Sądu Rejonowego papiery o rozdzielczość majątkową wsteczną ( od daty rozstania )


Dokładnie tak, jest to jedna z metod zabezpieczenia się przed zadłużeniem przez małżonka. Można złożyć wniosek o ustanowienie rozdzielności majątkowej z datą wsteczną przed sądem rejonowym. Jeśli sąd przychyli się do wniosku, wówczas od wskazanej daty wsteczne długi zaciągnięte przez jednego z małżonków nie będą obciążały drugiego małżonka.

Te długi obciążają wyłącznie twojego męża, nie ciebie - art. 41 kro.


Należy wyjaśnić, że art. 41 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego mówi, że każdy z małżonków odpowiada za swoje zobowiązania własnym majątkiem. Jeżeli jednak zobowiązanie zostało zaciągnięte w celu zaspokojenia potrzeb rodziny, wtedy obaj małżonkowie odpowiadają za nie wspólnie i solidarnie. W sytuacji, gdy zobowiązanie nie było związane z potrzebami rodziny, tylko jeden z małżonków jest odpowiedzialny za jego spłatę. Dlatego ważne jest ustalenie, na jakie cele zostały zaciągnięte długi przez męża, aby odpowiednio określić zakres odpowiedzialności każdego z małżonków.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Ciąża na urlopie wychowawczym.
Przebywam na urlopie wychowawczym. Zaszłam w drugą ciąże. Jak należy postąpić dalej ? Przerwać wychowawczy? Jak to działa ? Dzwoniłam do ZUS ale średnio co mi Pani wytłumaczyła i kazała dzwonić w Powiatowej Inspekcji pracy. Ale tam nikt nie odbiera....
Czy właściciel mieszkania może mnie wyrzucić?
6 lat temu wynajęłam mieszkanie od znajomej (ja i dzieci na ten moment 10 i 20 lat). Na początku miałyśmy umowę pisemną. Potem jakoś nie było okazji, więc tak sobie mieszkamy (umowa słowna). Mieszkanie dostała moja znajoma i jej mąż w prezencie ślubnym (nie wiem kto jest właścicielem). I teraz, właściciele się rozwodzą, on nie ma gdzie mieszkać i mówi, że przejmie to mieszkanie. Czy tak można bez żadnej informacji dla najemcy? Wiem, że to nie...
Gdzie ubiegać sie o zasiłek dla inwalidy?
Sytuacja następująca: wujek 1grupa inwalidzka, niezdolny do samodzielnej egzystencji. Jest na emeryturze. Ciocia, która się nim opiekuje również ma emeryturę. Nigdy nie prosiła o pomoc, zawsze dawali sobie jakoś radę, ale wszystko coraz droższe i chciałabym im jakoś pomóc. Czy i gdzie ciocia może ubiegać się o jakiś zasiłek na wujka? Proszę o rady....
Nieprawomocny wyrok sądu w sprawie widzeń dzieci z ojcem.
Witam serdecznie. Nieprawomocnym wyrokiem sądu ojciec dzieci może je zabierać w 2 i 4 sobotę miesiąca na 4 godziny. Pisałam wniosek o uzasadnienie, chcę apelować. Czy że względu na to, że boję się o ich zdrowie, życie i to, że ojciec może je wywieźć, dopóki wyrok nie jest prawomocny mogę mu dzieci nie wydawać? Sprawa pilna, strasznie się tego boję....

Wyszukiwarka