jak zabezpieczyć siebie i dzieci podczas trwania rozwodu?

Co mogę zrobić, jak się obronić, jeśli mój mąż dowiedziawszy się o wniosku rozwodowym robi wszystko, żebym żyla bez pieniędzy albo i jeszcze niżej. Odciął nasze dzieci od zasilku, nie chce płacić alimentów oraz zadłuża się na coraz większe sumy.. jak wiadomo trwając w małżeństwie długi są wspólne a tym bardziej moje jeśli on przestanie płacić…
Rozprawa rozwodowa za rok lub półtora. Do tego czasu to będzie już duża kwota, a ja chciałam zacząć stawać na nogi ..
anonim cytuj
20-10-2021
Proszę złożyć do Sądu Rejonowego papiery o rozdzielczość majątkową wsteczną ( od daty rozstania ) , myślę że z łatwością Pani udowodni że nie są państwo razem, a pani JESZCZE mąż bierze kredyty, pożyczki bez pani wiedzy, a tym bardziej zgody.
Nie ma możliwości ustanowienia rozdzielności majątkowej z datą wsteczną w formie aktu notarialnego u notariusza. Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną może być ustanowiona jedynie przed sądem. Sprawami o ustanowienie rozdzielności majątkowej zajmują się sądy rejonowe bez względu na wartość przedmiotu sporu.
 
anonim cytuj
20-10-2021
Te długi obciążają wyłącznie twojego męża, nie ciebie - art. 41 kro.
 
anonim cytuj
20-10-2021
Co mogę zrobić, jak się obronić, jeśli mój mąż dowiedziawszy się o wniosku rozwodowym robi wszystko, żebym żyla bez pieniędzy albo i jeszcze niżej.


Jeśli małżonek nie dopełnia swych obowiązków rodzicielskich, w tym obowiązku alimentacyjnego wobec wspólnych dzieci, można wystąpić z wnioskiem o ustalenie wysokości alimentów. Proces dotyczący alimentów może być prowadzony niezależnie od procesu rozwodowego. Jeśli chodzi o sytuację finansową, zgodnie z art. 29 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, każdy z małżonków może żądać od drugiego małżonka środków na zaspokojenie swoich potrzeb, jeżeli nie jest w stanie sam je zaspokoić.

Proszę złożyć do Sądu Rejonowego papiery o rozdzielczość majątkową wsteczną ( od daty rozstania )


Dokładnie tak, jest to jedna z metod zabezpieczenia się przed zadłużeniem przez małżonka. Można złożyć wniosek o ustanowienie rozdzielności majątkowej z datą wsteczną przed sądem rejonowym. Jeśli sąd przychyli się do wniosku, wówczas od wskazanej daty wsteczne długi zaciągnięte przez jednego z małżonków nie będą obciążały drugiego małżonka.

Te długi obciążają wyłącznie twojego męża, nie ciebie - art. 41 kro.


Należy wyjaśnić, że art. 41 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego mówi, że każdy z małżonków odpowiada za swoje zobowiązania własnym majątkiem. Jeżeli jednak zobowiązanie zostało zaciągnięte w celu zaspokojenia potrzeb rodziny, wtedy obaj małżonkowie odpowiadają za nie wspólnie i solidarnie. W sytuacji, gdy zobowiązanie nie było związane z potrzebami rodziny, tylko jeden z małżonków jest odpowiedzialny za jego spłatę. Dlatego ważne jest ustalenie, na jakie cele zostały zaciągnięte długi przez męża, aby odpowiednio określić zakres odpowiedzialności każdego z małżonków.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Komornik lista wierzycieli
Witam mam u komornika listę wierzycieli i jak dochodzi nowy wierzyciel to komornik wpłaca największą kwotę jemu a reszcie płaci np: po 1.50 zł co mogę zrobić w tej sytuacji żeby komornik pozamykał resztę spraw?...
sprzedaż motocyklu
Witam. Mam motocykl kupiony na umowę kupna sprzedaży, koleś który chce go ode mnie kupić chce żebym go najpierw zarejestrował na siebie bo są 3 umowy i boi się że coś będzie nie tak i teraz pytanie czy mogę go sprzedać tego samego dnia co zarejestruje na siebie np jutro rano a po polodniu go sprzedac?...
Firma a Plan zagospodarowania przestrzennego
Witam. Chce otworzyć firmę, wynająć działkę, i postawić tam duży namiot przemysłowy, w którym będę spawał, ciął i malował drewno i wykonywał inne tego typu prace. Chce produkować nowoczesne meble. Jakie są wymagania jeśli chodzi o wykonywanie tego typu działalności na działce? Słyszałem ze jeśli plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na nic poza mieszkaniem, to nie da się tam prowadzić tego typu działalności. Jak mam ustalić gdzie mogę ...
Umowa dożywocia a choroba alkoholowa.
Otrzymałem nieruchomość w ramach umowy dożywocia. Dożywotnikami są moi rodzice. Umowa zakłada, że mam opiekować się rodzicami, utrzymywać ich do końca ich życia. Oboje rodziców to alkoholicy, mieszkają sami w domu. Póki co jest ok, tzn. sami się utrzymują, ale nie jestem pewien co będzie dalej. Czy w tej sytuacji jest możliwość odstąpienia od umowy dożywocia jeśli ich choroba alkoholowa będzie bardziej zaawansowana, nie zaczną się leczyć? Czy nie...

Wyszukiwarka