Dostałem od komornika wezwanie o podwyższenie alimentów z kwoty 300 zł na 1700 zł o sprawie nie wiedziałem. Była partnerka od roku czasu utrudnia kontakty, jak byliśmy jeszcze razem, byliśmy u mediatora aby ustalić fikcyjne alimenty na kwotę 300 zł i tak zostało. Po 6 latach rozstaliśmy się, płaciłem jej do ręki nie wiedziałem że pójdzie do komornika, ok poszła płaciłem przez komornika, powiedziałem ze będę więcej płaciłem jak będę widywał dziecko. Tak jak wyżej dziecka nie widzę, nie daje do telefonu, dziś odebrałem pismo że w lipcu była sprawa i chce podwyżki na 1700 zł. Komornik powiedział aby jak najszybciej napisać odwołanie bo jeśli nie napisze zasadzone zostaną. A właśnie a jak to zrobić prawnie aby widywać dziecko.
Jakie dokładnie pismo otrzymałeś? Co do kontaktów to wniosek o uregulowanie.
anonim cytuj
22-11-2023
Pismo zabezpieczające ze sąd zgadza się na 600 zł a partnerka chce 1700. Ja również wyrażam zgodę na kwotę 600 zł.
anonim cytuj
22-11-2023
Czyli zostało przyznane zabezpieczenie na 600zl jest to na czas trwania postępowania.na pewno dostałeś też odpis pozwu i na to należy odpowiedzieć. Tutaj skoro była ugoda to liczą się zmiany od jej zawarcia. Czyli np. że nie wzrosły koszty utrzymania dziecka prawie 6krotnie przez ten czas, że nie wzrosły twoje możliwości zarobkowe itp. w zależności od tego co jest w pozwie.
anonim cytuj
22-11-2023
Jeszcze wzięła adwokata i mam pokryć koszty, jak odrzucić te koszty?
anonim cytuj
22-11-2023
Możesz też odpisać, żeby każdy pokrywał we własnym zakresie koszta.
anonim cytuj
22-11-2023
A w odpowiedzi na pozew mam napisać że odrzucam w całości czy tylko ze godzę się na to co sąd postanowił te 600 zł?
anonim cytuj
22-11-2023
Idź do radcy prawnego pomoże ci sporządzić takie pismo oraz pamiętaj że na odwołanie masz ograniczony czas. Aby go nie przegapić. A co do widywania dziecka to inna sprawa musisz napisać pismo do sądu że matka utrudnia kontakt z dzieckiem i o ustalenie dni itp. widzeń i zabierania dziecka wtedy musi się trzymać postanowienia
anonim cytuj
22-11-2023
Odwołanie można napisać własnymi słowami, ale trzeba mieć uzasadnienie wyroku, a o to trzeba w ciągu 7 dni od otrzymania wyroku wystąpić do sądu. W odwołaniu warto podać koszty jakie Pan ponosi na swoje utrzymanie.
Witam chciałam zapytać co mogę zrobić , jak wyegzekwować od byłego partnera pieniążki, które pobiera za granicą (zasiłek rodzinny ) na nasze wspólne dziecko . Od jakiegoś czasu nie wysyła tego zasiłku na nieletnią . Pozew o alimenty złożony wraz z zabezpieczeniem , sąd wydał postanowienie o płaceniu zabezpieczenia do czasu rozprawy ....
Witam, opisując moją sytuację. Sprzedałem swój samochód który był zarejestrowany na moją znajomą i po ponad pół roku odzywa się kupujący twierdząc, że zepsuł się silnik lub rozrząd i chce się podzielić kosztami lub podać do sądu. Co mam zrobić jeśli wiem że samochód sprzedałem bez żadnych wad ukrytych i to że był zarejestrowany na znajomą jak to może wyglądać w sądzie w takiej sytuacji ?...
Pewnie nikt mi nie podpowie ale zapytam, mój tata kiedyś kupil ciągnik, zmarł 5 lat temu.
Zawsze myślałem że ten ciągnik nie ma dokumentów itd a jednak po parunastu latach znalazłem dokumenty i rejestrację tego ciągnika w domu.
Dowód i rejestracja jest na poprzedniego wlasciciel.,
Na tatę jest jedynie umowa kupna.
Dawno po sprawach spadkowych itd.
Jak to teraz zrobić żebym mógł ciągnik zarejestrować na siebie?
Bardzo mi na tym zależy....
Moi drodzy,
mam pytanie. Zostałam wybrana sołtysem Postanowiliśmy w ramach sołeckiego funduszu zakupić „coś”, co postawimy na wydzierżawionym przez gminę gruncie. Coś – bo to ma być drewniany domek albo garaż ocieplony. Wyjaśnienie – grunt jest oczywiście u nas na wsi, należy do jednego z mieszkańców. Umowa dzierżawy zostala podpisana między właścicielem tego gruntu a gminą).
Podobno – choć nie do końca wierzę w tę teorię – nie możemy kupić teg...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: