Znaczne podwyższenie alimentów.

Dostałem od komornika wezwanie o podwyższenie alimentów z kwoty 300 zł na 1700 zł o sprawie nie wiedziałem. Była partnerka od roku czasu utrudnia kontakty, jak byliśmy jeszcze razem, byliśmy u mediatora aby ustalić fikcyjne alimenty na kwotę 300 zł i tak zostało. Po 6 latach rozstaliśmy się, płaciłem jej do ręki nie wiedziałem że pójdzie do komornika, ok poszła płaciłem przez komornika, powiedziałem ze będę więcej płaciłem jak będę widywał dziecko. Tak jak wyżej dziecka nie widzę, nie daje do telefonu, dziś odebrałem pismo że w lipcu była sprawa i chce podwyżki na 1700 zł. Komornik powiedział aby jak najszybciej napisać odwołanie bo jeśli nie napisze zasadzone zostaną. A właśnie a jak to zrobić prawnie aby widywać dziecko.
anonim cytuj
22-11-2023
Jakie dokładnie pismo otrzymałeś? Co do kontaktów to wniosek o uregulowanie.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Pismo zabezpieczające ze sąd zgadza się na 600 zł a partnerka chce 1700. Ja również wyrażam zgodę na kwotę 600 zł.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Czyli zostało przyznane zabezpieczenie na 600zl jest to na czas trwania postępowania.na pewno dostałeś też odpis pozwu i na to należy odpowiedzieć. Tutaj skoro była ugoda to liczą się zmiany od jej zawarcia. Czyli np. że nie wzrosły koszty utrzymania dziecka prawie 6krotnie przez ten czas, że nie wzrosły twoje możliwości zarobkowe itp. w zależności od tego co jest w pozwie.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Jeszcze wzięła adwokata i mam pokryć koszty, jak odrzucić te koszty?
 
anonim cytuj
22-11-2023
Możesz też odpisać, żeby każdy pokrywał we własnym zakresie koszta.
 
anonim cytuj
22-11-2023
A w odpowiedzi na pozew mam napisać że odrzucam w całości czy tylko ze godzę się na to co sąd postanowił te 600 zł?
 
anonim cytuj
22-11-2023
Idź do radcy prawnego pomoże ci sporządzić takie pismo oraz pamiętaj że na odwołanie masz ograniczony czas. Aby go nie przegapić. A co do widywania dziecka to inna sprawa musisz napisać pismo do sądu że matka utrudnia kontakt z dzieckiem i o ustalenie dni itp. widzeń i zabierania dziecka wtedy musi się trzymać postanowienia
 
anonim cytuj
22-11-2023
Odwołanie można napisać własnymi słowami, ale trzeba mieć uzasadnienie wyroku, a o to trzeba w ciągu 7 dni od otrzymania wyroku wystąpić do sądu. W odwołaniu warto podać koszty jakie Pan ponosi na swoje utrzymanie.
 
anonim cytuj
22-11-2023

Sugerowane Tematy

Wystawiłam fakturę z czasem do zapłaty 14 dni. Dzisiaj mija te 14 dni i przelewu brak. Co mogę teraz zrobić?
Działalność nierejestrowana i faktury. Wystawiłam swoją pierwsza fakturę na działalności nierejestrowanej - moje pierwsze kroki w tym temacie. Wystawiłam fakturę z czasem do zapłaty 14 dni. Dzisiaj mija te 14 dni i przelewu brak. Faktura na 300 zł. Co mogę teraz zrobić?...
Brak księgi przychodów.
W ubiegłym roku prowadziłem niezarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie zapisałem dokładnie wszystkich płatności. Teraz muszę odprowadzić podatek i chciałem zapytać, czy brak księgi przychodów jest jakoś karany? I czy jeśli złożona przeze mnie kwota podatku nie będzie dokładna mogę być za to ukarany przy działalności o tak małym zakresie? A jeśli, to jakie jest tego prawdopodobieństwo? Mogę zliczyć wszystkie transakcje, ale było ich bardzo duż...
Podniesienie ceny w stosunku do tego co było ustalone za wykonanie usługi
Słyszałem, że wykonawca usługi może w jakimś stopniu podnieść jej cenę w stosunku do ego co było ustalone, ale że tu są jakieś maksymalne limity. Ktoś mi powie ile wynosi ten limit?...
Środki z OFE.
Proszę o pomoc w sprawie, która postaram się krótko opisać bo nie wiem co zrobić. Po śmierci mojej matki jej mąż ( nie mój ojciec ani ojczym) poszedł ze mną do Otwartego Funduszu Emerytalnego po wypłatę środków po zmarłej żonie (był uposażony). W funduszu zdeklarował mój nr konta bankowego do wypłaty świadczenia z moim imieniem i nazwiskiem. Rozmawiał ze mną i powiedział, że to pieniądze są dla mnie. Po jakimś czasie powiedział, że się rozmyśl...

Wyszukiwarka