Powrót do pracy po macierzyńskim.

Witam 22 września kończy mi się urlop macierzyński i rodzicielski , i dziś się dowiedziałam że moje stanowisko jest zajęte przez nowo zatrudnionego pracownika . Pani w kadrach zaproponowała mi pracę 12 godz dziennie ewentualnie bym sama się zwolniła . Umowę o pracę mam do listopada 2022 , jest to praca Państwa w szpitalu . Czy mogą przenieś mnie na oddział gdzie praca jest po 12 godz i czy oni mogą mnie zwolnić . I czy muszę wykorzystać urlop wypoczynkowy zaległy i bierzacy zanim pójdę na wychowawczy jeśli sytuacja mnie do tego zmusi ?
anonim cytuj
11-10-2021
Niech się Pani sama nie zwalnia, jak już oni i urlop na poszukiwajie pracy itd
masz.uprawnienkaw związku z wychowaniem dziecka do lat 4
Jesli złoży Pani wzniosek 21 dni przed powrotem i poczatek urlopu zbiegnie się z pierszym dniem pracy nie musi Pani wybierać zadnego urlopu a.pracodawca nie ma prawa przesuwac urlopu wychowawczego bo urlop zalegly itd, ma obowiazek przyjąć wniosek, niech Pani zlosy do 31.12 a potem od 02.01 ?
Niech Pani idzie na wychowawczy, o szuka pracy i potem wypowie im umowe
 
anonim cytuj
11-10-2021
Po urlopie macierzyńskim ma Pani prawo wrócić do pracy na swoje lub takie samo stanowisko a pracodawca ma obowiązek Panią przyjąć.
 
anonim cytuj
11-10-2021
Może Pani skorzystać z urlopu wychowawczego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, jak i w każdym innym momencie. Pracodawca nie może zmusić do wcześniejszego wykorzystania urlopu wypoczynkowego, gdyż jest obowiązany udzielić urlopu wychowawczego we wskazanym przez Panią terminie, o ile wniosek zostanie złożony z zachowaniem 21-dbiowego terminu. W trakcie urlopu wychowawczego roszczenie o udzielenie zaległego urlopu wypoczynkowego nie ulega przedawnieniu. - Zatem, pracodawca będzie zmuszony udzielić go później bądź, w razie wcześniejszego rozwiązania umowy wypłacić ekwiwalent.
 
anonim cytuj
11-10-2021
Witam 22 września kończy mi się urlop macierzyński i rodzicielski , i dziś się dowiedziałam że moje stanowisko jest zajęte przez nowo zatrudnionego pracownika . Pani w kadrach zaproponowała mi pracę 12 godz dziennie ewentualnie bym sama się zwolniła . Umowę o pracę mam do listopada 2022 , jest to praca Państwa w szpitalu . Czy mogą przenieś mnie na oddział gdzie praca jest po 12 godz i czy oni mogą mnie zwolnić . I czy muszę wykorzystać urlop wypoczynkowy zaległy i bierzacy zanim pójdę na wychowawczy jeśli sytuacja mnie do tego zmusi ?


Zgodnie z polskim prawem pracy:

Po urlopie macierzyńskim oraz rodzicielskim pracownik ma prawo do powrotu na swoje stanowisko lub stanowisko równoważne pod względem warunków pracy oraz wynagrodzenia. W oparciu o Kodeks pracy, w szczególności art. 186 § 4, nie można przenieść Pani na inne stanowisko ani zwolnić jedynie z powodu korzystania z urlopu macierzyńskiego lub rodzicielskiego.

Jeśli chodzi o propozycję pracy 12 godzin dziennie, pracodawca nie może zmusić Pani do takiej zmiany, jeśli nie wynika to z treści zawartej umowy o pracę. Długie godziny pracy muszą być zgodne z Kodeksem pracy (rozdział IIa, zwłaszcza art. 129 § 1 i § 2).

Jeśli chodzi o urlop wychowawczy, Pani ma prawo do niego, jeżeli spełnia Pani warunki określone w art. 186^1-186^11 Kodeksu pracy. Przed jego rozpoczęciem nie jest Pani zmuszona wykorzystać zaległego lub bieżącego urlopu wypoczynkowego. Jeśli wniosek o urlop wychowawczy zostanie złożony z odpowiednim wyprzedzeniem (co najmniej 21 dni przed datą rozpoczęcia), pracodawca jest zobowiązany udzielić go we wskazanym przez Panią terminie.

W przypadku zaległego urlopu wypoczynkowego, jeśli nie zostanie on wykorzystany przed urlopem wychowawczym, prawo do niego nie przedawnia się. Pracodawca musi udzielić go po zakończeniu urlopu wychowawczego lub w przypadku rozwiązania umowy wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop, zgodnie z art. 167 Kodeksu pracy.
 
anonim cytuj
07-08-2023
Witam 22 września kończy mi się urlop macierzyński i rodzicielski , i dziś się dowiedziałam że moje stanowisko jest zajęte przez nowo zatrudnionego pracownika . Pani w kadrach zaproponowała mi pracę 12 godz dziennie ewentualnie bym sama się zwolniła . Umowę o pracę mam do listopada 2022 , jest to praca Państwa w szpitalu . Czy mogą przenieś mnie na oddział gdzie praca jest po 12 godz i czy oni mogą mnie zwolnić . I czy muszę wykorzystać urlop wypoczynkowy zaległy i bierzacy zanim pójdę na wychowawczy jeśli sytuacja mnie do tego zmusi ?


Chciałabym się jeszcze dowiedzieć, czy próbowała Pani negocjować z pracodawcą warunki powrotu? Czy zastanawiała się Pani nad skonsultowaniem swojej sytuacji z prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy? Być może profesjonalna pomoc prawna pomogłaby wyjaśnić i rozwiązać sytuację. Czy ktoś z Was korzystał z takiej pomocy i mógłby polecić kogoś godnego zaufania?
 
anonim cytuj
07-08-2023
Polecam poczytać sobie jak wygląda powrót do pracy po macierzyńskim, jakie prawa przysługują https://notojob.com/blog/powrot-do-pracy-po-urlopie-macierzynskim-jak-pogodzic-obowiazki-zawodowe-i-rodzinne/
 
anonim cytuj
19-03-2024
Polecam poczytać sobie jak wygląda powrót do pracy po macierzyńskim, jakie prawa przysługują https://notojob.com/blog/powrot-do-pracy-po-urlopie-macierzynskim-jak-pogodzic-obowiazki-zawodowe-i-rodzinne/
 
anonim cytuj
19-03-2024

Sugerowane Tematy

Spadek
Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda kiedy mąż zmarł mieliśmy na siebie działkę, mieszkanie itp. Mamy wspólnotę małżeńską. Czy to przechodzi też na dzieci czy tylko mnie? Żadnego testamentu nie było....
Do kogo należą pieniądze gromadzone na wspólnym koncie?
Zakładamy taką sytuację: Osoba A otrzymuje na wspólne konto wynagrodzenie w wysokości 6000 zł. Osoba B, będąca współwłaścicielem konta otrzymuje na nie wynagrodzenie w wysokości 4000 zł. Osoba A prowadzi niezależnie dodatkowy, osobisty rachunek bankowy, którego jest jedynym właścicielem. Z konta wspólnego co miesiąc przelewa na rachunek osobisty kwotę w wysokości 1000 zł - w ramach tworzenia własnych oszczędności. Właściciele konta w świetle ...
jak dzieli się renta rodzinna po zmarłym rodzicu
Jak jest z rentą rodzinną jak jeden z rodziców umiera i jest 3 dzieci uczących się? Jak jest wypłacana? W równych kwotach, procentowo dzielona?...
Konto bankowe zmarłego.
Jestem spadkobierca ustawowym po ojcu, a obca osoba dostała w testamencie nieruchomość i ziemie. Czy i jak mogę sprawdzić ,czy na koncie ojciec nie miał pieniędzy [prawdopodobnie za mieszkanie -sprzedaż] Sprawa o nabycie spadku z wniosku tej obcej osoby w toku. Ja występuje o spis inwentarza aby mieć większe rozeznanie i wycenę majątku do zachowku. Czy mogę teraz sprawdzić konto czy nie mam takiej możliwości. Co robić? Chodzi mi o sprawdzeni...

Wyszukiwarka