Nieprawomocny wyrok sądu w sprawie widzeń dzieci z ojcem.

Witam serdecznie. Nieprawomocnym wyrokiem sądu ojciec dzieci może je zabierać w 2 i 4 sobotę miesiąca na 4 godziny. Pisałam wniosek o uzasadnienie, chcę apelować. Czy że względu na to, że boję się o ich zdrowie, życie i to, że ojciec może je wywieźć, dopóki wyrok nie jest prawomocny mogę mu dzieci nie wydawać? Sprawa pilna, strasznie się tego boję.
anonim cytuj
11-10-2021
Skoro postanowienie nie jest prawomocne to nie może zabierać, chyba że ma zabezpieczenie.
Miejsce pobytu jest zasadzone przy Pani?
 
anonim cytuj
11-10-2021
Skoro postanowienie nie jest prawomocne to nie może zabierać, chyba że ma zabezpieczenie.
Miejsce pobytu jest zasadzone przy Pani?

tak
 
anonim cytuj
11-10-2021
Skoro postanowienie nie jest prawomocne to nie może zabierać, chyba że ma zabezpieczenie.
Miejsce pobytu jest zasadzone przy Pani?
tak

Jeśli miejsce jest przy Pani to gdy nie odwiezie na kontakt zgłaszać sprawę na policję i do sądu o natychmiastowe odebranie i wydanie dziecka z kuratorem, wtedy już nie przelewki
 
anonim cytuj
11-10-2021
Jeśli orzeczenie ma natychmiastowa wykonalność, to należy je wykonać bez względu na to, czy jest prawomocne. Zatem, proszę zapoznać się z jego treścią i będzie Pani znała odpowiedź, której nikt tutaj nie udzieli nie znając treści orzeczenia.
 
anonim cytuj
11-10-2021
Witam serdecznie. Nieprawomocnym wyrokiem sądu ojciec dzieci może je zabierać w 2 i 4 sobotę miesiąca na 4 godziny. Pisałam wniosek o uzasadnienie, chcę apelować. Czy że względu na to, że boję się o ich zdrowie, życie i to, że ojciec może je wywieźć, dopóki wyrok nie jest prawomocny mogę mu dzieci nie wydawać? Sprawa pilna, strasznie się tego boję.


Jeśli wyrok nie jest jeszcze prawomocny, to jego egzekucja zależy od tego, czy orzeczenie zawiera klauzulę natychmiastowej wykonalności. Zgodnie z art. 330 Kodeksu postępowania cywilnego, sąd może nadać wyrokowi natychmiastową wykonalność. W takim przypadku, niezależnie od wniesienia apelacji, wyrok będzie musiał być realizowany. W sytuacji, gdy wyrok nie zawiera takiej klauzuli, nie jest obowiązkowy do realizacji do momentu jego uprawomocnienia.

Jeśli miejsce jest przy Pani to gdy nie odwiezie na kontakt zgłaszać sprawę na policję i do sądu o natychmiastowe odebranie i wydanie dziecka z kuratorem, wtedy już nie przelewki


W sytuacji, gdy ojciec dzieci nie przestrzega wyroku dotyczącego czasu widzeń, można zgłosić to do odpowiednich służb. Jednakże zanim podejmie Pani takie kroki, warto upewnić się, czy wyrok faktycznie zawiera klauzulę natychmiastowej wykonalności.

Jeśli orzeczenie ma natychmiastowa wykonalność, to należy je wykonać bez względu na to, czy jest prawomocne. Zatem, proszę zapoznać się z jego treścią i będzie Pani znała odpowiedź, której nikt tutaj nie udzieli nie znając treści orzeczenia.


Dokładnie tak. Kluczowe jest zapoznanie się z treścią orzeczenia, aby mieć pewność co do jego statusu. Jeśli istnieją realne obawy co do bezpieczeństwa dzieci w kontakcie z ojcem, warto zgłosić te obawy odpowiednim służbom i być może zastosować o tymczasowe ograniczenie praw rodzicielskich ojca w oparciu o art. 109 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Całkowita spłata kredytu.
Złożyliśmy deklaracje całkowitej spłaty kredytu hipotecznego, w umowie zapis że ma nastąpić spłata bez dodatkowych kosztów tzn. bez prowizji banku. Bank jednak zabrał prowizję prawie 4tys. Co teraz zrobić?...
Umowa na zastępstwo.
Mam problem w kwestii umowy w pracy. Prace zaczęłam 25.01.2021 na zastępstwo, pierwsza umowa na 3 miesiące (zastępstwo), następnie dostałam umowę do 31.10.2021 (również zastępstwo). Kolejna umowa od 31.10.2021 do 31.10.2022 (również na zastępstwo) i aktualną umowę dostałam 31.10.2022 do 31.10.2023, ale już bez informacji o zastępstwie. Na dniach powinnam dostać nową umowę, czy może być to nadal umowa tylko na rok, i czy jeśli poprzednia nie był...
Zakupy przez internet (brak paczki ani kontaktu)
Dzień dobry Zamówiłam ubrania na stronie internetowej pewnego butiku. Oczywiście zrobiłam przelew i otrzymałam informację na adres mailowy że zamówienie zostało wysłane. Jednak to było 13 marca. Od tamtej pory cisza. Pisałam na znaleziony adres e-mail zapytanie co z zamówieniem ale nie otrzymałam odpowiedzi. Strony na Facebooku nie mogę odnaleźć. W zakładce znalezionej w mailu da się wejść na stronę sklepu jednak w zakładce "kontakt" p...
Co naprawia najemca, a co wynajmujący?
Wynajmuję mieszkanie, pani zadzwoniła i powiedziała, że zepsuła się pralka. Kto ma pokryć koszty naprawy? Wynajmujący czy najemca? Dodam, że pralka była sprawna jak umowa była podpisywana....

Wyszukiwarka