Za duża kwota w przelewie (prośba o zwrot)

Witam, co zrobić w sytuacji gdy przelało się za dużo pieniędzy. Otóż sytuacja wygląda tak. Mój wujek lat 75, zamiast przelać 40,41, przelał 4041 zł do PGNiG. Oczywiście nie wstrzymał przelewu w banku, bo nie widział, że tak można. Dwa tygodnie temu napisaliśmy wiadomość do PGNiG o zwrot pieniędzy, ale do dziś brak odpowiedzi z ich strony a także brak przelanych pieniędzy. Co w takiej sytuacji? Czy te pieniądze ja już stracone ? Czy można ich jakoś postraszyć żeby przelali nadpłacona kwotę z powrotem na konto wujka?
Będę wdzięczna za pomoc, bo nie ukrywam że wujek odchodzi od zmysłów.
anonim cytuj
29-01-2021
W aplikacji PGNiG jest opcja zwrotu nadpłaty, działa to szybko i łatwo załatwić, proszę spróbować.
 
anonim cytuj
29-01-2021
W aplikacji PGNiG jest opcja zwrotu nadpłaty, działa to szybko i łatwo załatwić, proszę spróbować.

tylko trzeba założyć konto w PGNiG i tam oglądać stan swoich finansów
 
anonim cytuj
29-01-2021
Oczywiście ta kwota jest bezpodstawnym wzbogaceniem dla PGNiG i podlega zwrotowi. Nie jestem przekonany co do reklamacji w banku, ale warto jednocześnie spróbować tam i telefonicznie skontaktować się z PGNiGiem na początek. Maile i pisma zostawiłbym na dalszy etap, w razie telefonicznej odmowy.
 
anonim cytuj
29-01-2021
Oczywiście ta kwota jest bezpodstawnym wzbogaceniem dla PGNiG i podlega zwrotowi. Nie jestem przekonany co do reklamacji w banku, ale warto jednocześnie spróbować tam i telefonicznie skontaktować się z PGNiGiem na początek. Maile i pisma zostawiłbym na dalszy etap, w razie telefonicznej odmowy.

z telefonem do nich to wyższa szkoła jazdy, nic nie robimy tylko próbujemy się dodzwonić
 
anonim cytuj
29-01-2021
Oczywiście ta kwota jest bezpodstawnym wzbogaceniem dla PGNiG i podlega zwrotowi. Nie jestem przekonany co do reklamacji w banku, ale warto jednocześnie spróbować tam i telefonicznie skontaktować się z PGNiGiem na początek. Maile i pisma zostawiłbym na dalszy etap, w razie telefonicznej odmowy.
z telefonem do nich to wyższa szkoła jazdy, nic nie robimy tylko próbujemy się dodzwonić

więc udać się osobiście do placówki PGNiG.
Tak czy inaczej tylko spokój Państwa uratuje, a ze zwrotem nie powinno być problemu, błąd jest ewidentny i taka kwota nie przepada.
 
anonim cytuj
29-01-2021
Dziękuję za pomoc, udało się
 
anonim cytuj
29-01-2021
Ja czekam na nadpłatę przeszło 2 tygodnie a pgnig twierdzi że -"Sprawa jest w trakcie realizacji, ponieważ jej zakres wymaga dodatkowej analizy. Odpowiedzi udzielimy niezwłocznie po dokładnym zweryfikowaniu i wyjaśnieniu. " Kiedy sami podali kwotę nadpłaty na swojej stronie stronie !!!!!
 
anonim cytuj
17-12-2022
Witam, co zrobić w sytuacji gdy przelało się za dużo pieniędzy. Otóż sytuacja wygląda tak. Mój wujek lat 75, zamiast przelać 40,41, przelał 4041 zł do PGNiG.


Jeśli PGNiG niesłusznie zatrzymuje nadpłaconą kwotę, może to stanowić bezpodstawne wzbogacenie się tej firmy na korzyść wujka, co jest uregulowane w kodeksie cywilnym.

Konkretnie:

W świetle art. 405 § 1 Kodeksu cywilnego: „Kto się wzbogacił kosztem innej osoby bezpodstawnie, jest obowiązany do zwrotu tego, co osiągnął”. Oznacza to, że jeżeli PGNiG faktycznie nie miał podstawy prawnej do zatrzymania nadpłaconej kwoty, jest zobowiązany do jej zwrotu.
Ja czekam na nadpłatę przeszło 2 tygodnie a pgnig twierdzi że -"Sprawa jest w trakcie realizacji, ponieważ jej zakres wymaga dodatkowej analizy. Odpowiedzi udzielimy niezwłocznie po dokładnym zweryfikowaniu i wyjaśnieniu." Kiedy sami podali kwotę nadpłaty na swojej stronie stronie !!!!!


Jeśli firma nie udzieli odpowiedzi w odpowiednim czasie lub odmówi zwrotu, zaleca się:

Wysłać oficjalne wezwanie do zapłaty, w którym wskazuje się na przepis art. 405 Kodeksu cywilnego oraz określa się termin na zwrot nadpłaconej kwoty. Wezwanie to powinno być wysłane poleconym listem, aby posiadać dowód jego wysłania i dostarczenia.
Jeśli po upływie określonego w wezwaniu terminu PGNiG nadal nie zwróci pieniędzy, można rozważyć podjęcie kolejnych kroków prawnych, takich jak skierowanie sprawy do sądu. W takiej sytuacji warto mieć na uwadze, że przedsiębiorcy, w tym PGNiG, zgodnie z ustawą o zwalczaniu nieuczciwych praktyk rynkowych mają obowiązek postępowania wobec konsumentów zgodnie z dobrymi obyczajami i nie mogą stosować praktyk uznawanych za nieuczciwe.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Utrudnianie kontaktów z dzieckiem.
Witam jestem po rozwodzie moja ex utrudnienia mi kontakty z dziećmi. Wszystkie decyzje podejmuje sama nie licząc się z moim zdaniem odnośnie szkoły leczenia oto nawet imię naszej młodszej córki zmieniła w ostatniej chwili żeby mi dopiec co mogę z tym zrobić . Nie mam ograniczonych praw place regularnie alimenty uczestniczę w wychowaniu dzieci a jednocześnie jestem odsunięty od wszystkich decyzji i informacji odnośnie dzieci jak to zmienić....
Prawo spadkowe.
Mam do was pytanie, związane chyba z prawem spadkowym. Sprawa dotyczy działki. Zaczynając od początku działka należała do moich dziadków. Po śmierci babci, dziadek postanowił, ze przekaże działkę swojemu synowi czyli mojemu wujkowi. Wujek chciał oddać działkę mi, ale ja byłam jeszcze za młoda i stwierdziłam, że jest będzie problemem. Wujek umarł 6 lat temu i nie zostawił testamentu, więc działka należy do jego rodzeństwa i ojca (mojego dziadka...
W jaki sposób osoba przebywająca w areszcie śledczym może odrzucić spadek?
Witam serdecznie, w jaki sposób osoba przebywająca w areszcie śledczym może odrzucić spadek?...
Zmiana nazwiska dziecka.
Zmiana nazwiska dziecka Prawa ograniczone Rozwód Czy mogę spróbować chociaż zmienić nazwisko synkowi na moje? Ojciec biologiczny zniknął, od 3 lat go nie ma w życiu dziecka, zaczął zwracać uwagę na to, że ma inne nazwisko niż ja. Czy można to jakoś załatwić? Jakiś wniosek?...

Wyszukiwarka