Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron

Podpisałam rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Dziś dostałam propozycję zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy. Czy może być w tym jakiś haczyk prawny? Mam jeszcze 3 tygodnie zaległego urlopu. Czy zwolnienie zmoże być podpisane tylko na okres przed urlopem a potem będę zmuszona wybrać zaległy urlop czy raczej nie jest to praktykowane i jeśli już zwalniają od obowiązku świadczenia pracy to do końca okresu wypowiedzenia i wtedy urlop jest wypłacany. Nie dostałam konkretnych informacji tylko luźną propozycję, że mam się zastanowić.
anonim cytuj
27-01-2021
Zwolnienie ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia jest możliwe tylko jeśli było to wypowiedzenie umowy o pracę a nie porozumienie stron.
Proszę zweryfikować co Pani otrzymała, bo nie ma takiej konstrukcji jak wypowiedzenie za porozumieniem stron.
 
anonim cytuj
27-01-2021
Dokument zawierał formułkę "strony zgodnie postanawiają, że z dniem 28.02.21 rozwiązują umowę zawartą w dniu 19.08.2019r" a dziś propozycja zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy od jutra. Na piśmie ale ponieważ stwierdziłam ze chciałabym ten tydzień dokończyć w pracy nie dostałam pisma do ręki i nie znam dokładnej treści"
 
anonim cytuj
27-01-2021
Zwolnienie ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia jest możliwe tylko jeśli było to wypowiedzenie umowy o pracę a nie porozumienie stron.
Proszę zweryfikować co Pani otrzymała, bo nie ma takiej konstrukcji jak wypowiedzenie za porozumieniem stron.


porozumienie uzupełniające/zmieniające? Tak to wygląda. Nie ma chyba przeciwskazań?
 
anonim cytuj
27-01-2021
Nie znam się na prawie pracy dlatego pytam czy nie wiąże się to z żadnymi haczykami i nie będzie miało dla mnie jakichkolwiwk konsekwencji
 
anonim cytuj
27-01-2021
Zwolnienie ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia jest możliwe tylko jeśli było to wypowiedzenie umowy o pracę a nie porozumienie stron.
Proszę zweryfikować co Pani otrzymała, bo nie ma takiej konstrukcji jak wypowiedzenie za porozumieniem stron.

porozumienie uzupełniające/zmieniające? Tak to wygląda. Nie ma chyba przeciwskazań?


Hm. Konstrukcja cokolwiek dziwaczna i niespotykana. Pracownik nie znajduje się w okresie wypowiedzenia, więc zastosowanie przepisów o wypowiedzeniu odpada, chyba, że odpowiednio.
Jedynie porozumienie zmieniające wchodzi tu w grę, dlatego trzeba zadbać o to, by było zawarte na piśmie i z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, bo nie bardzo może być później podstawa do egzekwowania wynagrodzenia.
 
anonim cytuj
27-01-2021
To było rozwiązanie za porozumieniem stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Dziwaczne wiem. Tak dziwnie działa ta firma
 
anonim cytuj
27-01-2021
To było rozwiązanie za porozumieniem stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Dziwaczne wiem. Tak dziwnie działa ta firma


Nie. To nie jest "porozumienie z zachowaniem okresu wypowiedzenia", bo taka konstrukcja nie istnieje. Skoro nie było wypowiedzenia, to nie ma i okresu wypowiedzenia.
Strony po prostu ustaliły, że umowa wygaśnie z określonym dniem, do tego czasu nie jest Pani pracownikiem znajdującym się w okresie wypowiedzenia, nie przysługują też Pani np. dni wolne na poszukiwanie pracy.
 
anonim cytuj
27-01-2021
Ale czy pracodawca może mi do takich ustaleń dodać zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy oczywiście jeśli się zgodzę. Czy jest to podejrzane?
 
anonim cytuj
27-01-2021
Ja to widzę tak:
Klasyczne zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy możliwe jest wyłącznie w okresie trwania wypowiedzenia i pracodawca decyduje o tym samodzielnie, nie musi pytać o zgodę pracownika. Tutaj nie mamy okresu wypowiedzenia, bo umowa nie została wypowiedziana, tylko rozwiązana na mocy porozumienia stron. Zatem w moim odczuciu pracownik może zawrzeć z pracodawcą swego rodzaju umowę. Pracodawca w umowie oświadcza, że wyraża zgodę na to żeby pracownik nie pojawiał się w pracy, a pracownik podpisując umowę zgadza się na te warunki. Tak więc w kwestii samego postu: wszystko zależy od tego, co znajdzie się w takiej umowie. Należy umowę zobaczyć, przeczytać, a potem się zastanawiać.
Przy czym faktycznie to dość dziwna forma. Bo jeśli pracodawca nie chce cię widzieć w pracy, to równie dobrze porozumienie stron mogło zawierać wcześniejszy termin zakończenia stosunku pracy.
 
anonim cytuj
27-01-2021
Ja to widzę tak:
Klasyczne zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy możliwe jest wyłącznie w okresie trwania wypowiedzenia i pracodawca decyduje o tym samodzielnie, nie musi pytać o zgodę pracownika. Tutaj nie mamy okresu wypowiedzenia, bo umowa nie została wypowiedziana, tylko rozwiązana na mocy porozumienia stron. Zatem w moim odczuciu pracownik może zawrzeć z pracodawcą swego rodzaju umowę. Pracodawca w umowie oświadcza, że wyraża zgodę na to żeby pracownik nie pojawiał się w pracy, a pracownik podpisując umowę zgadza się na te warunki. Tak więc w kwestii samego postu: wszystko zależy od tego, co znajdzie się w takiej umowie. Należy umowę zobaczyć, przeczytać, a potem się zastanawiać.
Przy czym faktycznie to dość dziwna forma. Bo jeśli pracodawca nie chce cię widzieć w pracy, to równie dobrze porozumienie stron mogło zawierać wcześniejszy termin zakończenia stosunku pracy.

Dokładnie, zgadzam się w 100%.
 
anonim cytuj
27-01-2021
Podpisałam rozwiązanie za porozumieniem stron, na 3 miesiące zwolniono mnie ze świadczenia pracy. Także chyba zależy od firmy
 
anonim cytuj
27-01-2021
Przepisy są jasne w tym zakresie. A że praktyka mija się czasami z przepisami... Cóż, do czasu m, gdy wystąpi jakiś spór to wszystko jest ok.
 
anonim cytuj
27-01-2021
Podpisałam rozwiązanie za porozumieniem stron, na 3 miesiące zwolniono mnie ze świadczenia pracy. Także chyba zależy od firmy

Zwolniono cię z obowiązku świadczenia pracy i się na to zgodziłaś. I wszystko w porządku. Ale nie musiałaś się godzić. I o tym właśnie mówią przepisy prawa i my o tym mówimy.
 
anonim cytuj
27-01-2021

Sugerowane Tematy

Windykacja wpływa na historię kredytową?
Witam, kredyt w banku Millenium spłacany od kilku lat bez żadnego nawet jednodniowego poślizgu. We wrześniu kredyt przeniesiony do innego banku i spłacony w całości przez ten nowy bank. Konto w Millenium zamknięte, Pani z obsługi twierdziła że wszystko w porządku i wszystko uregulowane. Dziś SMS z informacją o windykacji... Okazuje się że zostało 5zł do spłaty za kartę ... wcześniej nie było żadnych ponagleń czy informacji że trzeba coś zapłacić...
Młodociany pracownik na L4
Witam? Chodzę do szkoły zawodowej i jestem młodocianym pracownikiem w warsztacie samochodowym. Ostatnio się rozchorowałem i poszedłem na zwolnienie L4 na tydzień czasu i mam pytanie czy ma prawo szef do mnie dzwonić w czasie zwolnienia i mówić mi, że jego zwolnienie nie interesuje i że przyjął sobie kogoś innego na moje miejsce, a ja mam przyjść sobie po wypowiedzenie umowy?. I pytanie jeszcze, czy można to jakoś zgłosić, że poza tym musimy jako ...
Podatek dochodowy ze sprzedaży nieruchomości
Czy sprzedając nieruchomość przed upływem 5 lat mogę bez opodatkowania przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży na wykup udziału w innej nieruchomości od drugiego współwłaściciela?...
Jak odzyskać od komornika alimenty, zabrane na poczet długu?
Jak odzyskać od komornika alimenty, które wziął mi z konta na poczet długu? Były partner wysłał mi na konto alimenty z zaległością, podpisane było że to alimenty, ale nie było to jeszcze załatwione w banku....

Wyszukiwarka