Przepisanie domu

W tym tygodniu ojciec mojego partnera przypisuje mu dom z dożywotnią opieką. Mam dwa pytania.
1. W domu zameldowana jest siostra partnera, która wyprowadzila się z początkiem grudnia zostawiając chorego ojca. Nie wie o przepisaniu domu, dotąd była przekonana że dom jej się ostanie. Jeśli dowie się o próbie wymeldowania wróci mieszkać spowrotem. Jak ugryzc tą sprawę?
2. Ja wykladam pieniądze na notariusza i pozniejszy remont, nie mamy ślubu i nie planujemy, jakie mam możliwości zabezpieczyć siebie i swój wkład w dom będąc w nieformalnym związku?
anonim cytuj
26-01-2021
Najlepiej wziąć ślub i przenieść własność do majątku wspólnego. Inaczej ciężko.
 
anonim cytuj
26-01-2021
Czy to przeniesienie własności do majątku wspólnego to jakiś specjalny zabieg czy dzieje się to automatycznie z chwilą wzięcia ślubu?
 
anonim cytuj
26-01-2021
Nie, w tej sprawie trzeba zgłosić się notariusza i złożyć takie oświadczenie.
 
anonim cytuj
26-01-2021
1. Zameldowanie nie ma nic do rzeczy, nie daje jej prawa do zamieszkania. Po prostu po dokonaniu darowizny nowy właściciel nie ma obowiązku wyrażania zgody na jej zamieszkiwanie tam, skoro obecnie nie mieszka. Tak więc po podpisaniu aktu notarialnego spokojnie można dokonać formalności związanych z wymeldowaniem. Przy czym to i tak nie ma żadnego znaczenia, bo sam fakt bycia zameldowanym gdziekolwiek niczego nie daje i niczego nie zapewnia. A już z całą pewnością nie daje prawa do mieszkania w miejscu zameldowania
2. Zbieraj wszelkie możliwe dokumenty poświadczające twój wkład. W razie rozstania domu nie dostaniesz, ale będziesz mogła dochodzić zwrotu poniesionych nakładów (o ile roszczenie się już nie przedawni). A najlepiej by było, gdybyś jednak została współwłaścicielką domu.
 
anonim cytuj
26-01-2021
A co jeśli osoba nie wyraża zgody na wymeldowanie? Co jeśli wróci, w tej chwili wpada niezapowiedziana, zabiera po kilka rzeczy i tak co kilka dni, planujemy wymienić zamki.
 
anonim cytuj
26-01-2021
Jeśli osoba faktycznie nie mieszka, to z wymeldowaniem nie ma problemu
 
anonim cytuj
26-01-2021

Sugerowane Tematy

Cesja na samochód.
Piszę z pytaniem. Posiadam samochód którym bank jest współwłaścicielem (kredyt samochodowy). Kredyt był rozłożony na 5 lat, zostały trzy lata do spłaty. Znalazłem kupca który jest w stanie zapłacić odstępne w wartości połowy sumy spłaconej przez te dwa lata i resztę spłacałby w ratach (ta sama wartość raty co aktualnie płace). Wiecie mniej więcej jakby to miało wyglądać? Jaką umowę bym musiał z nim zawrzeć żeby to miało ręce i nogi? Dostałem info...
Zalanie mieszkania przez sąsiada, brak ubezpieczenia.
Zostałam zalana przez sąsiada z góry, nie ma ubezpieczenia na to mieszkanie ani ja ani sąsiad, który mnie zalał. W jaki sposób mam wyegzekwować pieniądze ze zniszczenia sufitu, kto wycenia szkody. Wina była po stronie sąsiada. Sąsiad tam nie mieszka tylko wynajmuje to mieszkanie. A w jaki sposób mam się z nim skontaktować jakiś oficjalny list wysłać bo mam tylko telefon. Jak wygląda procedura załatwienia tej sprawy. Bardzo proszę o poradę....
Czy mogę sądownie wymeldować byłego męża z mieszkania?
Witam czy mogę sądownie wymeldować byłego męża z mieszkania? Ja jestem właścicielką lokalu. Jak to zrobić?...
Czy babcia może się ubiegać o 500+?
Witam. Jeżeli moja babcia skończyła 75lat, i ma niską emeryturę ale jest zdrowa i samodzielną to może się ubiegać o 500+ czy nie? Wszędzie czytam co innego i mam już mętlik w głowie....

Wyszukiwarka