"zmuszenie" do urlopu

Dzień dobry,
Podczas lockdownu nasz sklep został zamknięty i przebywaliśmy wtedy w domu oprócz kilku dni, w których przyjechaliśmy przyjąć dostawę. W dniu wczorajszym pracodawca oznajmił nam, że mamy wszystkie nasze dni urlopowe wpisać właśnie w ten okres kiedy byliśmy zamknięci (czyli wstecz). Wszyscy w pracy nie wyraziliśmy na to zgody, chcemy ten urlop faktycznie wykorzystać w przyszłości. Dzisiaj zadzwonił do mnie regionalny z informacją, że tym razem nam „daruje”, ale po skontaktowaniu się z prawnikiem on wie, że może nam kazać wypisać taki urlop. Czy faktycznie jest tak, że pracodawca może nakazać nam wypisanie urlopu wstecz, na którym nawet się nie było? Może przez pandemie wygląda to inaczej? Z ciekawości zapytałam jakie paragrafy na to wskazują, ale niestety nie uzyskałam odpowiedzi. Dodam, że mamy umowę o prace, a przez specyfikę pracy nie mieliśmy możliwości „pracy zdalnej”. Mieliśmy jedynie zadania domowe, szkolenia no i kilka dni przyjazdu do sklepu. Z góry dziękuje bardzo za odpowiedzi.
anonim cytuj
03-12-2020
nawet covid nie przewiduje "zmuszenia" do urlopu. Skoro sklep był nieczynny to należy się postojowe.
 
anonim cytuj
03-12-2020
Właśnie powiedział coś o tym, że na postojowym może nam kazać wybrać urlop. Czyli rozumiem, że nie może tak zrobić?
 
anonim cytuj
03-12-2020
Niech poczyta co to postojowe a co urlop bo to dwie różne sprawy. To że każdy woli żeby pracownicy brali urlop (co w jakimś stopniu jest zrozumiałe a samo postojowe może doprowadzić do zamknięcia firmy z powodów finansowych) to inna bajka.
Tarcz 4.0 przewidziała jedynie możliwość wysyłania na urlop zaległy z poprzednich lat (czyli urlop zaległy) a ilości maksymalnie 30 dni (czyli teoretycznie mógł by wysłać na urlop za 2019 r.)
 
anonim cytuj
03-12-2020
A to nie jest tak, że pracodawca może dysponować połową urlopu ?
 
anonim cytuj
03-12-2020
USTAWA
z dnia 19 czerwca 2020 r.
o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami
COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-191)
Art. 15gc. W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, ogłoszonego z powodu
COVID-19, pracodawca może udzielić pracownikowi, w terminie przez siebie wskazanym, bez uzyskania zgody
pracownika i z pominięciem planu urlopów, urlopu wypoczynkowego niewykorzystanego przez pracownika
w poprzednich latach kalendarzowych, w wymiarze do 30 dni urlopu, a pracownik jest obowiązany taki urlop wykorzystać.
 
anonim cytuj
03-12-2020
dziękuje bardzo za odpowiedź
 
anonim cytuj
03-12-2020

Sugerowane Tematy

Składowanie odpadów przez sąsiada.
Sprawa wygląda tak, sąsiad postawił coś w rodzaju szopy -wiaty o wymiarach około 2,5x2,5 metra na pojemniki ze śmieciami itp. Wiatę tą ustawił bezpośrednio przy ścianie swego budynku przy narożniku domu w odległości około 1.5 metra od swojego okna oraz około 1.5 metra od granicy mojej posesji. sprawdzając w internecie wyczytać można iż taka budowla powinna się znajdować 2 metry od działki sąsiedniej i 5 metrów od okna pomieszczenia na pobyt stały...
Czy można odliczyć koszty operacji w zeznaniu rocznym podatkowym?
Witam, mam pytanie do państwa, czy można odliczyć koszty operacji w zeznaniu rocznym podatkowym. Mam fakturę na operację....
Problem ze spadkiem/długi.
Mój tata nie żyje, mama zaciąga kredyty na rzecz siostry. Dodam, że nie żyjemy w zgodzie, czy można za życia matki zrzec się dziedziczenia bez jej osoby? Ewentualnie mogłabym zrzec się spadku po jej śmierci tylko proszę mi powiedzieć ile mam na to czasu po jej śmierci, ile to kosztuje i czy nie ma jakichś problemów zrzeczeniem się po śmierci?...
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego.
Witam. Posiadam dwie pożyczki gotówkowe w banku. Od stycznia przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu iż jestem w ciąży i występują komplikacje. Mam wykupione ubezpieczenia do tych pożyczek. Orientuje się ktoś czy ubezpieczalnia przejmie raty? Oczywiście jutro zadzwonię do banku i zapytam u senda ale takie pytanie w mojej głowie się zrodziło...

Wyszukiwarka