Czy komornik może zająć niemieckie konto?

Witam. Mam zameldowanie w Polsce lecz przebywam w Niemczech. Czy komornik za długi które ma w Polsce może zająć mi niemieckie konto ??
anonim cytuj
18-11-2020
Majac europejski nakaz moze.
 
anonim cytuj
18-11-2020
Czy komornik widzi zagraniczne konto?
Jeśli mam polskie ing i mam tutaj komornika czy jeśli w Niemcach otworzę też w ing to nie będzie jakoś kolidowac ?Jak to wygląda od strony prawnej?
 
anonim cytuj
18-11-2020
Komornik nie widzi zadnych kont, napisalam wyzej, ze wierzyciel musi wystapic o europejski nakaz, zeby konto zagraniczne zostalo udostepnione komornikowi w celu egzekucji.
 
anonim cytuj
18-11-2020
Polski komornik nie może. Wierzyciel musiałby uzyskać europejski tytuł egzekucyjny i skierować sprawę do komornika w Niemczech. Dług w takim przypadku musi wynosić co najmniej 1500 euro nie licząc odsetek.
 
anonim cytuj
18-11-2020
Czy komornik polski widzi te konto niemieckie?
Czy zanim by zanim konto w innym kraju zostanę o tym poinformowany ?
 
anonim cytuj
18-11-2020
Nie, nie widzi.
 
anonim cytuj
18-11-2020
A w jaki sposób może się nim dowiedzieć??
Mam konto w Polsce ing i na nim wisi komornik jeśli założę w Niemcach w ing czy tak może być czy nie ryzykować??
 
anonim cytuj
18-11-2020
Polski komornik znajduje konta poprzez system Ognivo i są tam tylko polskie konta.
 
anonim cytuj
18-11-2020
Czyli mimo że mam u nas w ing . Nie przejdzie do niemieckiego ing. Dziękuję.
 
anonim cytuj
18-11-2020
Witam czy komornik z Holandii może zająć Niemieckie konto lub pensję? Sprwa nie dotyczy alimentów
 
anonim cytuj
11-07-2023
Zrozumiałem, że Państwa pytanie dotyczy możliwości egzekucji długów przez komornika z Polski na kontach za granicą, w tym przypadku w Niemczech.

Generalnie, komornik w Polsce nie ma bezpośredniego dostępu do kont bankowych poza Polską. W Polsce, komornik ma możliwość uzyskania informacji o rachunkach bankowych dłużnika dzięki systemowi OGNIVO, który łączy się z bankami działającymi w Polsce.

Aby dług z Polski mógł być ściągnięty z konta w innym kraju Unii Europejskiej, wierzyciel musi najpierw uzyskać Europejski Tytuł Egzekucyjny (ETE), który jest uznawany w całej UE. Następnie, musi podjąć działania egzekucyjne w kraju, w którym znajduje się konto bankowe dłużnika. W praktyce oznacza to, że polski wierzyciel musiałby zwrócić się do niemieckiego komornika o przeprowadzenie egzekucji.

Jednakże, warto zauważyć, że takie działanie jest dość skomplikowane i kosztowne. Europejski Tytuł Egzekucyjny jest dostępny tylko dla niekwestionowanych roszczeń, a proces jego uzyskania jest złożony. Dodatkowo, egzekucja w innym kraju UE wiąże się z dodatkowymi kosztami i trudnościami.

W przypadku, jeśli chodzi o Holandię i Niemcy, procedura jest taka sama. Komornik z Holandii musiałby uzyskać Europejski Tytuł Egzekucyjny i podjąć działania egzekucyjne w Niemczech.

Zasada jest taka, że konto założone w danym kraju podlega prawu tego kraju. Czyli konto założone w Niemczech podlega niemieckiemu prawu, nawet jeśli jest to ten sam bank, co w Polsce.

 
anonim cytuj
22-07-2023

Sugerowane Tematy

ucieczka po "ustawce"
Młody człowiek lat 19 został złapany przez policję z kijem bejsbolowym (uciekał po "ustawce"). Osadzono go na dołku. Wcześniej karany. Jakie może mieć zarzuty?...
Zadłużenie w urzędzie skarbowym.
Witam, mężowi zajęli konto z urzędu skarbowego na ponad 8 tys. ze względu na długi jego matki, która nie opłaca podatku za budynki. Dodam, że mąż jest tam tylko zameldowany, nic nie jest na niego zapisane. Jest szansa odzyskać te pieniądze?...
Pozew o immisję.
Sprawa wygląda tak: Jestem członkiem niewielkiej wspólnoty liczącej 6 lokali. W piwnicy pod moim lokalem została zainstalowana pompa do wody z ujęcia ziemnego dla 4 lokali. Pozostałe 2 w tym mój mają osobne ujęcia. Z tych 6 lokali obecnie dwa są zamieszkałe na stałe a jeden w wynajmie zamieszkiwany okazjonalnie. 3 są niezamieszkała ale posiadają właścicieli. Wspólnota w praktyce nie funkcjonuje, na ma zarządu, zebrań, niczego. Właściciele są zda...
Odprawa, wypowiedzenie z winy pracodawcy.
Wypowiedziałam firmie umowę o pracę z winy pracodawcy ze względu na rażące niedbalstwo jakim jest nie wypłacanie wynagrodzenia w terminie. W przeciągu pół roku 2 razy było po terminie ( 14 i 17 ) ale w tym miesiącu konkretne przegiął bo dopiero w piątek 22 września wypłacił wynagrodzenie. A w umowie jasno mamy, że do 10 każdego miesiąca. W firmie pracuję ponad 3 lata. Czy oprócz standardowego wynagradzania należy mi się jakaś odprawa? Jakieś zad...

Wyszukiwarka