Mandat za brak biletu

Witam.
Otrzymałam ostatnio mandat poczta za brak biletu w strefie parkowania z dnia 10.02.2020r.
Wiem, ze bilet za parkowanie był, gdyż zawsze tego pilnuje. Dzwoniłam do Zarządu Dróg Miasta, Pan z którym rozmiawialam stwierdził, ze ma zdjęcie samochodu i widać, ze jest coś za szyba ale zdjęcia są niewyraźne i nie można stwierdzić czy była opłata. W tym wypadku polecił napisać odwołanie na tej podstawie. Tak tez zrobiłam. Otrzymałam odpowiedz od Zarządu Dróg, abym w ciągu 7dni dostarczyła dowód wniesienia opłaty za postój. Przecież to jest absurd. Kto kolekcjonuje bilety za postój.
Cóż mam teraz począć?
anonim cytuj
12-11-2020
Czyli dostałaś mandat i postanowiłaś wyrzucić jedyna rzecz która ten niesłuszny mandat jest w stanie zmienić?
 
anonim cytuj
12-11-2020
Mandat dopiero teraz otrzymała, a mandat dotyczy zdarzenia z lutego. Pan/Pani ile tygodni/miesięcy/lat trzyma bilety parkingowe?
 
anonim cytuj
12-11-2020
Czyli w dniu otrzymania mandatu nie dostałaś o tym żadnego potwierdzenia? Dopiero po 9 miesiącach? Jeżeli to prawda to sugeruje to wskazać w piśmie reklamacyjnym oraz zweryfikować regulamin strefy płatnego parkowania. Zazwyczaj dostępny jest na stronach MZD
 
anonim cytuj
12-11-2020
Nie otrzymałam żadnego potwierdzenia, dopiero teraz dostałam mandat poczta.
 
anonim cytuj
12-11-2020
Otrzymałam ostatnio mandat poczta za brak biletu w strefie parkowania z dnia 10.02.2020r.


Jeżeli do chwili obecnej nie otrzymałaś informacji o tym, że została nałożona na Ciebie kara za brak biletu w strefie parkowania, a teraz otrzymałaś mandat pocztą z opóźnieniem wynoszącym 9 miesięcy, jest to istotny element, który można wykorzystać w dalszym postępowaniu.

Art. 96a Prawa o ruchu drogowym stanowi, że kontrola postojów w strefie płatnego parkowania polega na sprawdzeniu, czy za pojazd w czasie postoju została wniesiona opłata, w jakim trybie i na jaką kwotę. Jeżeli stwierdzono naruszenie, kontroler jest zobowiązany sporządzić notatkę służbową w ciągu 7 dni od dnia stwierdzenia naruszenia.

Nie otrzymałam żadnego potwierdzenia, dopiero teraz dostałam mandat poczta.


Mając na uwadze powyższy przepis, warto zwrócić uwagę na opóźnienie w doręczeniu Ci informacji o stwierdzonym naruszeniu. Jeżeli zarząd drogi nie był w stanie dostarczyć notatki służbowej w wyznaczonym terminie, może to stanowić podstawę do zakwestionowania prawidłowości postępowania.

Zwróciłbym także uwagę na to, aby dokładnie przeanalizować treść otrzymanego mandatu, a w szczególności, czy zawiera on wszystkie wymagane prawem informacje, takie jak podstawa prawna, wysokość kary czy sposób jej wniesienia.

Czyli w dniu otrzymania mandatu nie dostałaś o tym żadnego potwierdzenia? Dopiero po 9 miesiącach? Jeżeli to prawda to sugeruje to wskazać w piśmie reklamacyjnym oraz zweryfikować regulamin strefy płatnego parkowania.


Zgadza się, warto wskazać na to w odwołaniu. Dodatkowo, warto również odnieść się do regulaminu strefy płatnego parkowania, który mógłby zawierać dodatkowe postanowienia dotyczące tego, jak powinno być prowadzone postępowanie w przypadku stwierdzenia naruszenia. Możliwe jest, że regulamin zawiera dodatkowe zapisy, które mogą być na Twoją korzyść.
 
anonim cytuj
13-08-2023
Właśnie zerknęłam na ten mandat i jest tam podana podstawa prawna oraz wysokość kary. Ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - czy opóźnienie w doręczeniu tego mandatu może być uznane za nieprawidłowość, która wpłynęła na moje prawa? Czy mógłbym wnioskować o anulowanie kary właśnie z tego powodu? Jakie są moje dalsze kroki w tej sytuacji?
 
anonim cytuj
13-08-2023
Właśnie zerknęłam na ten mandat i jest tam podana podstawa prawna oraz wysokość kary. Ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - czy opóźnienie w doręczeniu tego mandatu może być uznane za nieprawidłowość, która wpłynęła na moje prawa? Czy mógłbym wnioskować o anulowanie kary właśnie z tego powodu? Jakie są moje dalsze kroki w tej sytuacji?


Tak, opóźnienie w doręczeniu mandatu może być uznane za istotną nieprawidłowość w postępowaniu. Istotnym jest, aby mandat został dostarczony w terminie określonym przepisami prawa. W przypadku postojów w strefie płatnego parkowania, termin ten jest określony w art. 96a Prawa o ruchu drogowym. Kontroler, który stwierdził naruszenie, ma obowiązek sporządzenia notatki służbowej w ciągu 7 dni od dnia stwierdzenia naruszenia. Jeżeli notatka nie została Ci dostarczona w tym terminie, może to stanowić podstawę do zakwestionowania prawidłowości postępowania.

Jeżeli chodzi o dalsze kroki, warto:

Sprawdzić, czy mandat zawiera wszystkie wymagane przez prawo informacje, takie jak podstawa prawna, wysokość kary, sposób jej wniesienia itd.
Wskazać w odwołaniu na opóźnienie w doręczeniu mandatu jako jedną z podstaw do jego unieważnienia.
Odnieść się do regulaminu strefy płatnego parkowania, aby zobaczyć, czy zawiera on dodatkowe postanowienia dotyczące postępowania w przypadku stwierdzenia naruszenia.
W odwołaniu warto również wskazać na fakt, że zdjęcia, które posiadają organy ścigania są niewyraźne i nie potwierdzają jednoznacznie braku opłaty za postój.

Pamiętaj, aby dostarczyć odwołanie w terminie wskazanym w otrzymanym mandacie, zazwyczaj jest to 7 dni od daty jego doręczenia. Jeśli mandat zostanie podtrzymany, będziesz miała prawo do dalszego odwołania się od tej decyzji.
 
anonim cytuj
13-08-2023

Sugerowane Tematy

Podział majątku po rozwodzie.
Mam straszny problem z samochodem, który kupiłam z mężem jeszcze w trakcie trwania małżeństwa. Ja jestem współwłaścicielem tego samochodu. Chciałam go sprzedać i oddać mu połowę pieniędzy za niego, tak by było najprościej. Niestety jest człowiekiem zawistnym i samochód zabrał i ja w obecnej chwili nie mam do tego samochodu żadnego dostępu ani do dokumentów. W tej chwili wyjechał i ma to daleko gdzieś. Teraz zaczęły mi przychodzić wezwania do zapł...
Witam kto płaci za L4 powyżej 60 dni
Witam kto płaci za L4 jeśli w maju miałem 60 dni na złamanie ręki a teraz w wrześniu mam 7 dni na opiekę nad dzieckiem. Pracodawca twierdzi że ZUS bo jest powyżej 30 dni w roku a ZUS twierdzi że pracodawca bo to nie jest kontynuacją poprzedniego L4...
kwarantanna (zasiłek)
Dzień dobry. Czy jeżeli osoba zatrudniona na trzy różne umowy zlecenie zostanie wysłana na kwarantanne należy jej się jakiś zasiłek na ten okres? Osoba nie opłaca składek chorobowych od 3 miesięcy, ponieważ do końca września pracowala na podstawie umowy o pracę....
Pobicie
Witam. Mam pytanie jeśli osoba która wylała na mnie drinka a następnie zadała mnie paznokciami po twarzy i zaczęłam się bronić w postaci odepchnięcia i kopnięcia po czym 3 kolegów ruszyło na mnie i we 4 mnie wywróciło i kopali po głowie, doznałem pęknięcia lewego płata szczęki, krwiaka okularowego i złamania zęba, mogę założyć im sprawę? Byłem na obdukcje i posiadam opinie lekarska....

Wyszukiwarka