nagłe wypowiedzenie

Witam.
Pracowałam w przedszkolu na czas określony. W piątek nagle wychodząc z pracy otrzymałam wypowiedzenie z jakimiś krótkimi, pokrętnymi i kłamliwymi wyjaśnieniami. Było to dla mnie ogromnym szokiem, bo jeszcze w tym dniu dyrekcja pytała mnie kiedy doniosę dyplom, bo broniłam się 23.10. Na dodatek zostałam wzięta do prawie już ciemnej sali a nie do gabinetu. Na moje pytania dyrektorka praktycznie nie odpowiadała. Była bardzo zmieszana.
Mam 21 dni, aby odwołać się do sądu pracy. Czy warto i o co mogę zawalczyć? Wychowuję samotnie 14-letnią córkę. Mam partnera, ale na nią nie łoży. Nadmienię jeszcze, że przedszkole jest prywatne.
Proszę o odpowiedź.
anonim cytuj
02-11-2020
Przy umowach na czas okreslony nie musiala nawet podawac powodu. Nic nie ugrasz
 
anonim cytuj
02-11-2020
jeżeli zastosowali odpowiedni okres wypowiedzenia to mają prawo zwolnić i przy umowie na czas określony nie muszą podawać przyczyn. Doniesienie dokumentów nie ma tu nic do rzeczy.
 
anonim cytuj
02-11-2020
ale to w momencie gdy kończy się umowa czy w trakcie jej trwania można zwolnić pracownika bez podania przyczyny
 
anonim cytuj
02-11-2020
Zgodnie z art. 30 § 4 kp pracodawca musi podać przyczynę rozwiązania umowy o pracę tylko w przypadku umowy na czas nieokreślony lub w przypadku rozwiązania umowy bez wypowiedzenia.
 
anonim cytuj
02-11-2020
każda umowa na czas określony kiedyś ulegnie rozwiązaniu z powodu upływu czasu na który została zawarta, nie mniej w każdym momencie można wypowiedzieć ją za odpowiednim terminem wypowiedzenia bez podawania przyczyn. Podstawę prawną podała już osoba wyżej. ps. jeśli umowa się rozwiązuje z czasem na jaki była zawarta to nic wypowiadać ani uzasadniać nie trzeba.
 
anonim cytuj
02-11-2020
Witam,

Podobnie jak poprzednicy, chciałbym zauważyć, że w prawie pracy obowiązują pewne zasady dotyczące rozwiązywania umów o pracę na czas określony.

Po pierwsze, zgodnie z art. 33 § 1 Kodeksu pracy, umowa o pracę na czas określony może zostać rozwiązana przez każdą ze stron za wypowiedzeniem. Prawo to nie jest uzależnione od podania jakiejkolwiek przyczyny.

Po drugie, zgodnie z art. 36 § 1 Kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony zależy od czasu trwania stosunku pracy i wynosi:

2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy,
1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy,
3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 3 lata.
Po trzecie, zgodnie z art. 30 § 4 Kodeksu pracy, pracodawca jest zobowiązany podać przyczynę rozwiązania umowy o pracę tylko w przypadku umowy na czas nieokreślony lub rozwiązania umowy bez wypowiedzenia. Nie dotyczy to umowy na czas określony, która została rozwiązana za wypowiedzeniem.

Podsumowując, jeżeli pracodawca zastosował prawidłowy okres wypowiedzenia, to, niestety, nie ma zbyt dużych szans na skuteczne odwołanie się od decyzji o zwolnieniu.
 
anonim cytuj
04-08-2023

Sugerowane Tematy

Umowa najmu lokalu komunalnego.
W lokalu komunalnym zameldowani są: A - główny najemca, który miał podpisaną umowę najmu B - żona głównego najemcy, która NIE MIAŁA podpisanej umowy najmu C - dorosła córka, która również NIE MIAŁA podpisanej umowy najmu Zarządzający budynkiem wypowiedział umowę najmu w ten sposób, że wysłał list do A i B, ale z pominięciem C - dorosłej córki, która o wypowiedzeniu umowy najmu dowiedziała się z pozwu emisyjnego doręczonego 6 miesięcy później....
Umowa dożywocia a choroba alkoholowa.
Otrzymałem nieruchomość w ramach umowy dożywocia. Dożywotnikami są moi rodzice. Umowa zakłada, że mam opiekować się rodzicami, utrzymywać ich do końca ich życia. Oboje rodziców to alkoholicy, mieszkają sami w domu. Póki co jest ok, tzn. sami się utrzymują, ale nie jestem pewien co będzie dalej. Czy w tej sytuacji jest możliwość odstąpienia od umowy dożywocia jeśli ich choroba alkoholowa będzie bardziej zaawansowana, nie zaczną się leczyć? Czy nie...
czy Dziecko dziedziczy dlug z FA po rodzicu
czy Dziecko dziedziczy dlug z FA po rodzicu ktory nie placil i zaleglosc za koszty komornicze wygenerowane przez wczesniejsze czynnosci ów niezaleznie od alimentow? ...
Zwrot kaucji za wynajmowane mieszkanie.
Podpisałam umowę najmu mieszkania w którym był zapis, że jeżeli umowa zostanie wypowiedziana przed upływem roku to kaucja przepada. Umowę wypowiedziałam po pół roku najmu i właścicielka przesłała oświadczenie, że jeżeli udostępnię mieszkanie do oglądania potencjalnym najemcom i uda się jej kogoś znaleźć od razu na nasze miejsce, oraz lokal zostanie wyczyszczony i bez zniszczeń ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZWROTU KAUCJI. Te wszystkie przesłanki zostały speł...

Wyszukiwarka