Rozwiązanie umowy najmu za porozumieniem stron

Witam wszystkich serdecznie, potrzebuję pomocy w kwestii dotyczącej wynajmu mieszkania. Mianowicie... Aktualnie wynajmuję mieszkanie za kwotę 2000 zł miesięcznie. Na moją prośbę za misiące maj, czerwiec, lipiec kwota ta została zmniejszona na 1800 zł za zgodą właścicielki ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną. Teraz, kiedy chcę wyprowadzić się z tego mieszkania - właścicielka żąda zwrotu różnicy z tych 3 miesięcy. Posiadam zapis do umowy dotyczący w/w zmiany. Umowa została zawarta na 12 miesięcy z możliwością wcześniejszego wypowiedzenia. Jest także zawarta informacja, że mogę wypowiedzieć najem mieszkania we wcześniejszym terminie. Właścicielka została poinformowana o wypowiedzeniu z dużym wyprzedzeniem - 2 miesiące wcześniej. Czy istnieją jakieś podstawy prawne do tego, że jestem zobowiązana zwrócić tą różnicę?
anonim cytuj
27-09-2020
Jeżeli umowa została zawarta na czas określony i nie ma w niej zawartych powodów z jakich może być wypowiedziana, to właścicielka może żądać zapłaty czynszu do końca trwania umowy.
 
anonim cytuj
27-09-2020
Dodatkowo te powody winny mieć przymiot ważności.
 
anonim cytuj
27-09-2020
a tak z ciekawości, jakie to te przymioty ważności?
 
anonim cytuj
27-09-2020
To wynika z orzecznictwa i interpretacji art . 673 par 3 k.c. przez SN która wskazuje, iż umowa na czas oznaczony może być wypowiedziana z ważnych przyczyn, ściśle opisanych w postanowieniach umownych. Przykład : niedopuszczalne będzie postanowienie umowne, które zakłada możliwość wypowiedzenia umowy ze względu na np. sprzedaż lokalu. Umowa najmu musi charakteryzować się po prostu trwałością dla obu jej stron.
 
anonim cytuj
27-09-2020
Nie jest możliwe, by najemca bez szczególnych powodów ( np. 664 k.c. , 682 k.c ) mógł umowę najmu lokalu mieszkalnego wypowiedzieć skutecznie. Wyjściem tutaj jest tylko i wyłącznie rozwiązanie stosunku najmu na piśmie przez dwie strony umowy za porozumieniem ( obopólną zgodą ) - tyle.
 
anonim cytuj
27-09-2020

Sugerowane Tematy

Zmiana warunków pracy bez mojej zgody
Hej, mam do was forum dlajurysty.pl pytanie, bo coś mnie zastanawia i zaczynam się stresować. W pracy szef zaczął ostatnio nawijać coś o zmianie warunków pracy, mówił coś o przeniesieniu mnie do innej działu i chyba chce mi zmienić stanowisko. A ja tutaj się zastanawiam, bo jak na razie nic mi nie powiedział na 100%, ale coś czuję, że to na mnie. Czy on może mi tak po prostu, z dnia na dzień, powiedzieć, że od jutra siedzę w innym miejscu i r...
Wyrok do odsiedzenia zamieniony na pracę społeczne, które nie zostały wykonane
Ktoś miał do odsiedzenia wyrok ,dostał jednak zamienione na prace społeczne. Jednak owy człowiek nie wykonał ani jednej godziny i teraz dostał wezwanie do odsiadki wyroku 30 dni . Czy jest jakaś szansa aby ubiegać się o zmianę środka?...
Czas pracy osoby niepełnosprawnej.
Dzień dobry, legitymuję się orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim. Lekarz medycyny pracy nie wyraził zgody na pracę w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej. Z ustawy jasno wynika, że czas pracy w moim przypadku wynosi 8h na dobę, 40h tygodniowo. Natomiast nie wiem jak liczyć ten tygodniowy czas pracy - od poniedziałku do niedzieli? Po raz kolejny mam zaplanowane 6dni pracy pod rząd - od poniedziałku do soboty. Pracodawca może w ten...
Ustanie stosunku pracy.
Czy będąc na L4 od 08.10 i nadal jestem. Z Informacji od Pani z ZUS wiem, że z moim pracodawcą ustał stosunek pracy z dniem 4.11, a ja nadal nie mam świadectwa pracy dodam, że wcześniej sprawa była zgłoszona do PIP z powodu niewypłacenia wynagrodzenia za miesiąc wrzesień i październik oraz nie dostałam ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Moje pytanie brzmi czy pracodawca może wysłać owe świadectwo pracy listownie ?? A jeżeli tak to czy w ogóle ...

Wyszukiwarka