przesunięta granica

Bardzo proszę o pomoc. Jak najlepiej rozwiązać poniższą sytuację?
25 lat temu moi rodzice kupili działkę, po jednej stronie mieszka bardzo kłótliwy sąsiad i niestety od jego strony zastali nierówną siatkę (o kształcie litery S). Rodzice domyślali się, ze granica jest przesunięta i faktycznie ostatnio (przy postępowaniu o drogę konieczną)okazało się, ze siatka stoi w taki sposób ze sąsiad zajmuje działkę moich rodziców (około 20-70cm) na całej jej długości. W granicy stoi tez budynek garażowy sąsiada (najprawdopodobniej samowola budowlana), a jego dach wystaje ponad działkę rodziców około 40cm. W jaki sposób poprowadzić sprawę, by wyrównać granicę? Sąsiad jest bardzo wrogo nastawiony do wszystkich i nie chce podpisywać się pod mapami geodetów, nie pozwala tez nic robić przy siatce. Będę wdzięczna za sugestię, bo mój tata niestety kiedyś usłyszał ze spory graniczne są nie do rozwiązania i toczą się latami w sądach, w związku z czym do tej pory sprawa jest nierozwiązana, a ogrodzenie wyglada juz bardzo źle i mało brakuje, żeby się zwaliło.
anonim cytuj
19-09-2020
Ciężko będzie po takim czasie to sąd może uznać zasiedzenie (wystarczy 10 lat). Sprawy faktycznie ciągnął się latami. Może próba wymiany ogrodzenia i przy okazji uda się wyrównać granicę?
 
anonim cytuj
19-09-2020
Własny geodeta do rozgraniczenia bądź wniosek do gminy złożyć o postępowanie rozgraniczeniowe (ale ta opcja będzie prawdopodobnie kosztowniejsza bo gmina/urząd miasta przeprowadza przetarg na przeprowadzenie postępowania)
 
anonim cytuj
19-09-2020

Sugerowane Tematy

Windykacja długu już raz spłaconego.
Miałem dług. Komornik ściągnął z poborów całość zadłużenia co do złotówki. Po otrzymaniu od komornika potwierdzenia zamknięcia sprawy (bo wszystko uregulowane) firma windykacyjna, która wszczęła sprawę - wydzwania do mnie "bo jeszcze zostało do dopłacenia" kilka setek. W tej samej sprawie, ten sam wierzyciel - i mam na podstawie telefonicznej informacji przelać kasę na ich konto. Pytanie: reagować? Czego się domagać? Co taka firma musi ...
Każdy przeczyta
Żeby kobieta kobiecie upokorzenie robić tam są normalnie cyrki a nie poważne rozmowy żeby wreszcie zrobili porządek z panią administrator straszenie tam jest upokorzenie i pomówienia i ogólnie tam to można wymieniać i wymieniać chyba dostanie więcej pani administrator bo to u niej na grupie to jest a ona nie ma upoważnienia żeby mieć taką grupę macie link możecie opinie wydać normalnie tam cyrki https://www.facebook.com/groups/100834755930222...
Przerwa w pracy
Czy pracodawca może zakazać korzystania z przerwy w pierwszej i ostatniej godzinie swojej zmiany? ...
czym się różni umowa użyczenia mieszkania od wynajmu mieszkania?
Hej ? Mam takie pytanie - czym się różni umowa użyczenia mieszkania od wynajmu mieszkania? Teoretycznie znam różnice, ale chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda to w przypadku rozliczenia się ze skarbówką? Która umowa jest bezpieczniejsza dla wynajmującego? Dziękuję i pozdrawiam...

Wyszukiwarka