Dłużnik wykorzystał adres najmu.

Witajcie,
dawny najemca mojego mieszkania okazał się dłużnikiem, na którego przychodzą listy od firm windykacyjnych itd. Podanie informacji u źródła w tych firmach nie działa. Chcę pozwać z KK dawnego najemcę, podpowiecie jakie paragrafy mogę wykorzystać? Doprowadzenie do naruszenia miru domowego, który postrzegam także jak czystość skrzynki pocztowej?
anonim cytuj
06-11-2023
Żadne paragrafy nie mają tu miejsca, wszak to nie Twój dawny najemca spamuje pismami tylko wierzyciel.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Najemca ma obowiązek powiadomienia o zmianie miejsca zamieszkania swoich dłużników, czy nie ma?
 
anonim cytuj
06-11-2023
Ale to jest sprawa na styku dłużnik - wierzyciel. Ty nie masz tutaj niestety za dużo do gadania i administrowania tymi danymi. Dodatkowo, składając wnioski pożyczkowe, Twój ex-najemca musiał podawać dane zgodne ze stanem faktycznym w tym dane związane z miejscem zamieszkania. Skoro miał z Tobą umowę, płacił, to dlaczego miał wypisywać, że mieszka w X jak mieszkał w Y?
 
anonim cytuj
06-11-2023
Mam na myśli okres po zakończeniu najmu, powinien dokonać aktualizacji adresu na inny po zakończeniu najmu, nie wykonał tej czynności, więc naruszył na pewno jakąś ustawę.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że ex-najemca nie dokonał aktualizacji adresu?
 
anonim cytuj
06-11-2023
Ponieważ po zakończeniu najmu, pojawiały się listy na jego dane i na mój adres.
 
anonim cytuj
06-11-2023
To, że się pojawiały listy na jego dane i Pana adres wynika tylko z faktu, że windykacja podchodzi do danych osobowych dłużnika bez jakiejkolwiek refleksji (o czym Pan już wie, bo zgłaszał w owej firmie fakt, że dłużnik już pod omawianym adresem nie przebywa). Jeśli w swoim systemie mieli by telefon stacjonarny klienta i adres zamieszkania, który oświadczał w 1996 roku, zapewne też by z tych danych korzystali i dzwonili do upadłego lub słali pisma. Takie realia.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Rozumiem, czyli należy załatwić sprawę u źródła a kwestia pozwu nieodpowiedzialnego ex najemcy to kwestia otwarta, nie znana jeszcze orzecznictwu w Polsce. Działam, dziękuję.
 
anonim cytuj
06-11-2023

Sugerowane Tematy

Sprzedaż pojazdu po nabyciu spadku.
Mama, siostra i ja otrzymałyśmy spadek po tacie -motor(bez testamentu). Chcemy go sprzedać szwagrowi( ogólnie on go kupił i mieszka za granicą tylko zarejestrowany był na tatę) bo żadna z nas nie ma prawa jazdy. Żadna z nas nie pomyślała żeby zgłosić śmierć taty do ubezpieczalni i po 10 miesiącach odezwała się ubezpieczalnia. Co mamy zrobić w tej sytuacji? Jakie dokumenty potrzebne są i czy musimy być wszystkie do sprzedaży?...
Przekroczenie dozwolonej prędkości.
Prowadziłem samochód zarejestrowany na mojego tatę. Przekroczyłem prędkość o 51km/h. Wykroczenie zarejestrował fotoradar. Na adres domowy przyszedł mi mandat w wysokości 1500zl (z dopiskiem o wskazaniu osoby, która prowadziła pojazd w momencie zrobienia zdjęcia.) Na zdjęciu mnie nie widać. Moje pytanie brzmi: Czy zabiorą mi za to prawo jazdy, jeżeli tata wskaże mnie jako kierowcę? Czy zabranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości oznacz...
Nękanie przez sąsiadów.
Witam, proszę o pomoc. Lokatorów w wynajmowanym mieszkaniu od kilku dni notorycznie nachodzi sąsiadka z dołu strasząc policja bo ZA GŁOŚNO CHODZĄ, tłumaczy że to wina podłogi, która nie ma odpowiedniego wyciszenia( podłoga od 15 lat ta sama). Najemcy mają już dość wizyt sąsiadki i chcą się wyprowadzić. Co można zrobić aby sąsiadka przestała ich nachodzi. Rozmowa nie pomogła....
Jak uzyskać odszkodowanie za linie energetyczną nad działką?
Jestem właścicielem działki na której znajdują się dwa słupy energetyczne wraz z liną energetyczną niskiego napięcia. Linia energetyczna znajduje się w tym miejscu minimum 50lat. W księdze wieczystej brak jakichkolwiek informacji na ten temat. Da się to jakoś ruszyć? Jeśli tak prosiłbym o informację jak się za to zabrać i na co się powoływać przy ewentualnej wymianie korespondencji z Tauronem. Z góry dziękuję za odpowiedzi....

Wyszukiwarka