nękanie

Witam wszystkich, chciałbym zasięgnąć porady prawnej w temacie nękania przez firmę Kaczmarski Inkasso. Od ponad 2 mc otrzymuje od nich mnóstwo maili oraz liczne telefony i SMS na 3 moje firmowe numery. Prowadzę działalność jednoosobową, i mam dwie spółki. Od czasu ich kontaktu, ani ja ani moi pracownicy nie mogą się skupić na pracy. Mam zawaloną skrzynkę mailową, i zawieszone przez nich telefony. Wielu klientów ma problem, aby się do nas dodzwonić. Rzekomy dług o którym piszą nie należy do mnie. Informowałam ich mailowo i telefonicznie, ze prawdopodobnie mylą podmioty, ale niestety nic to nie dało. Zastanawiam się nad założeniem im sprawy o naruszenie dóbr osobistych. Byłbym wdzięczna za informacje, czy z takimi instytucjami warto pchać się do sądu, czy jednak nie. Jeśli ktoś z grupowiczów miał kiedyś taką sytuacje, bądź wie jak rozwiązać ten temat, będę wdzięczna za pomoc
anonim cytuj
25-09-2020
Z własnego doświadczenia wiem, że wystarczy blokować numery i rozłączać się jak tylko usłyszy się jaka firma dzwoni, żeby nie marnować czasu. Ewentualnie mówić im, że to pomyłka za każdym razem, gdy zadzwonią.
 
anonim cytuj
25-09-2020
pierwszy kontakt tel. jaki do nich wykonałam, wiązał się właśnie z informacja o pomyłce. Mówiłam również ze mylą podmioty. Miła Pani z inkasso, tak na prawdę nie chciała mnie słuchać i cytuje jej odpowiedz (dodam ze podczas rozmowy się śmiała) „Proszę to jak najprędzej opłacić i damy Pani spokoj” próbowała mi również wpoić ze jeśli dług nie należy do mnie to na pewno znam osobę której to dotyczy i kazała mi wręcz podać do niej kontakt. No poprostu śmiech na sali. I dlatego chcę (jak by to powiedzieć) przejąć pałeczkę. Bo to ze są jedną z większych firm windykacyjnych nie oznacza ze są bezkarni. Przyznam szczerze ze nie chce się z nimi bawić w kotka i myszkę. Blokowanie numerów i kolejne moje informacje to strata czasu. Z doświadczenia również wiem, ze gdy odpuszczę sobie tą sprawę, kolejne pewnie będą szły mi pod górkę. Chciałabym w tej sprawie podjąć jakieś radykalne kroki. Jeżeli jest jakas szansa na wygranie sprawy i postaranie się o stosowne odszkodowanie to będę wdzięczna za poradę. Marnują mi mój czas, moich pracowników, a przy okazji przez jakieś nieporozumienie widnieje u nich jako dłużnik. Uważam, ze jeśli nie zareaguje dość konkretnie, to nawet jeśli sprawa trafi pod biurko po jakimś czasie, i tak nie będę tym faktem pocieszona. Krd inkasso i wiele innych to raczej poważne firmy i powinni liczyć się z tym, ze jeśli posiadają nie poprawne dane i informacje, a ktoś ich o tym informuje, a oni dalej swoje - to uważam ze jako tak wielkie instytucje powinni liczyć się z tym, ze w przypadku ich błędu to oni muszą za to płacić.
 
anonim cytuj
25-09-2020
Art. 190a. - [Uporczywe nękanie. Kradzież tożsamości] - Kodeks karny.
Pełna treść
Dziennik Ustaw
Dz.U.2020.1444 t.j. | Akt obowiązujący
Wersja od: 25 sierpnia 2020 r. do: 4 grudnia 2020 r.
Art. 190a. [Uporczywe nękanie. Kradzież tożsamości]
§ 1.
Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2.
Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek, inne jej dane osobowe lub inne dane, za pomocą których jest ona publicznie identyfikowana, w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
§ 3.
Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 4.
Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
 
anonim cytuj
25-09-2020

Sugerowane Tematy

Co się stanie w momencie gdy nie odpiszę na to wezwanie, bądź nie wskaże kierowcy?
Potrzebuję porady, Straż miejska wystosowała do mnie pismo z prośbą o wskazanie kierującego autem. Co się stanie w momencie gdy nie odpiszę na to wezwanie, bądź nie wskaże kierowcy? Czy mandat automatycznie przejdzie na mnie? mam kilka aut i kierowcy się nimi wymieniają, ale nie prowadzę ewidencji, kto, kiedy i jakim autem się poruszał....
Czy muszę płacić/utrzymywać ojca?
Witam. Czy muszę płacić/utrzymywać ojca? Moi rodzice rozwiedli się ok. 15 lat temu przez rok ojciec opłacał alimenty na mnie i na rodzeństwo. Potem zaprzestał alimenty były pobierane z funduszu przez mamę. W między czasie pracował trochę tu trochę tam, też za granicą i nie powiem gdy wracał robił prezenty. Mama alimentów od niego nie odbierała były wysłane pocztą na adres, ale mama ich nie odbierała bo czasem je wysłał potem parę miesięcy nic. W...
Pytanie dotyczące urlopu rodzicielskiego po zmianach wchodzących 1 sierpnia 2022r.
Dzień dobry. Obecnie przebywam na urlopie z tytułu urodzenia dziecka udzielonego na dotychczasowych zasadach tj. 20tyg. urlopu macierzyńskiego i 32 tyg. urlopu rodzicielskiego. Urlop ten kończy się dnia 7 sierpnia. Czy w tej sytuacji mogę złożyć wniosek o dodatkowe 9 tygodni? Niestety nie mogę doszukać się jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie....
Darowizna i skarga pauliańska.
Witam, znajoma otrzymała od ojca darowiznę nieruchomości 12.06.2018r. Teraz otrzymała informację z firmy windykacyjnej KRUK o zadłużeniu ojca w kwocie ponad 200 tyś zł oraz, że został złożony pozew do sądu w dniu 07.06.2023r. ze skargą pauliańską. Czy zwrot darowizny uchroni ją przed spłatą ? jeszcze zapytanie: nieruchomość nie jest warta tej kwoty zadłużenia, a sąd wyda nakaz to czy pozostałą różnicę będzie musiała spłacać ?...

Wyszukiwarka