1. Forum
  2. Prawo Karne
  3. Zakłócanie miru domowego

Witam grupowiczów. Mam problem z sąsiadem, którego syn od trzech lat robi sobie tor wyścigowy między budynkami mieszkalnymi, jeżdżąc dzień w dzień na kładzie. Rozmawiałam z jego matką ostatnio interweniowałam u jego ojca, jednak usłyszałam że jeździ po swojej posesji i mam się wynosić. Zgłosiłam sprawę do dzielnicowego powołując się na zakłucanie spokoju w dzień. Usłyszałam że jest to trudne do udowodnienia mimo że mam nagrania z kamery co chłopak robi. Proszę o jakieś opinię i poradę co mogę dalej zrobić.

odpowiedzi:

Samo jeżdżenie na quadzie w ciągu dnia przez okolice domów mieszkalnych zamieszkiwanych przez Panią nie może stanowić o zaprzestaniu takiego czynu, gdxy nie spełnia żadnych przeslanek co do art 51 kodeksu wykroczeń.
Musiałby jeździć cały dzień albo przez kilka godzin. Poza tym jest coś takiego jak decybele. I w sytuacji przekroczenia wymaganej normy można dostosowac ten pojazd do wymaganych uregulowań. Kupić sprzęt do pomiaru poziomu hałasu i sprawdzić. Tyle o ile. Możnany wtedy egzekwować zmianę np tlumnika, gdyż często w takich maszynach stosuje się zmiany właśnie polegające na lepszej, głosniekszej jakości dźwięku wydającego przez maszynę.
Pomiaru dokonać przy przejeżdżającym tuż obok quadzie.
Możesz też poprosić Policję o dokonanie takiego pomiaru bo wg Twojej oceny głośność przekracza zalecane normy.

skomentuj