Zakłócanie miru domowego

Witam grupowiczów. Mam problem z sąsiadem, którego syn od trzech lat robi sobie tor wyścigowy między budynkami mieszkalnymi, jeżdżąc dzień w dzień na kładzie. Rozmawiałam z jego matką ostatnio interweniowałam u jego ojca, jednak usłyszałam że jeździ po swojej posesji i mam się wynosić. Zgłosiłam sprawę do dzielnicowego powołując się na zakłucanie spokoju w dzień. Usłyszałam że jest to trudne do udowodnienia mimo że mam nagrania z kamery co chłopak robi. Proszę o jakieś opinię i poradę co mogę dalej zrobić.
anonim cytuj
13-07-2020
Samo jeżdżenie na quadzie w ciągu dnia przez okolice domów mieszkalnych zamieszkiwanych przez Panią nie może stanowić o zaprzestaniu takiego czynu, gdxy nie spełnia żadnych przeslanek co do art 51 kodeksu wykroczeń.
Musiałby jeździć cały dzień albo przez kilka godzin. Poza tym jest coś takiego jak decybele. I w sytuacji przekroczenia wymaganej normy można dostosowac ten pojazd do wymaganych uregulowań. Kupić sprzęt do pomiaru poziomu hałasu i sprawdzić. Tyle o ile. Możnany wtedy egzekwować zmianę np tlumnika, gdyż często w takich maszynach stosuje się zmiany właśnie polegające na lepszej, głosniekszej jakości dźwięku wydającego przez maszynę.
Pomiaru dokonać przy przejeżdżającym tuż obok quadzie.
Możesz też poprosić Policję o dokonanie takiego pomiaru bo wg Twojej oceny głośność przekracza zalecane normy.
 
anonim cytuj
13-07-2020

Sugerowane Tematy

57statystyka-publiczna
Czyli zaniechanie nie jest karalne? Powiedzmy że czekam a telefon od rachmistrza ...
Czy siostra może domagać się zachowku z pieniędzy które otrzymałam jako darowiznę?
Witam, dostałam pieniążki od taty jako darowiznę, złożyłam pita do us, chcę za te pieniądze kupić mieszkanie w którym będzie mieszkać mój tata. Teraz pytanie, mam siostrę która nie chce kontaktu z ojcem, czy gdyby mój ojciec zmarł ona może domagać się zachowku lub spadku z tych pieniędzy które otrzymałam jako darowiznę i kupiłam mieszkanie? Bardzo proszę o poradę....
Warunkowe umorzenie kary.
Prokurator w mojej sprawie wystąpił o warunkowe umorzenie kary, złożył wniosek do sądu. Jak wyglądają dalsze czynności? Jest rozprawa z powoływaniem świadków? Czy jest zasądzone jakieś zadośćuczynienie dla pokrzywdzonego?...
Wniosek o podwyższenie alimentów.
1.wniosek o podwyższenie alimentów napisałam i złożyłam samodzielnie. 2. jest już odp. pozwanego, którą uzyskałam z czytelni. Sąd nie podjął jeszcze kroków w naszej sprawie. 3. pozwany ma pełnomocnika, w odpowiedzi kłamstwa, oczernianie mojej osoby i twierdzenia, że żyję w dostatku, mam wątpliwości co do zarobków, które są podane w odpowiedzi. Nie wspomnę już o podważanie moich kosztów, które na prawdę uczciwie policzyłam. moje pytanie: Czy m...

Wyszukiwarka