1. Na podstawie umowy gmina nabywa własność budynku i innych
urządzeń wzniesionych na gruncie. Własność gruntu gmina nabywa na podstawie
umowy wówczas, gdy budynek i inne urządzenia są wzniesione na gruncie
stanowiącym własność przekazującego.
2. Jeżeli budynek i inne urządzenia zostały wzniesione na gruncie oddanym
przekazującemu w użytkowanie wieczyste, z chwilą zawarcia umowy gmina nabywa
własność gruntu z mocy prawa.
3. Jeżeli w budynku, o którym mowa w ust. 2, wyodrębniono własność
niektórych lokali, po zawarciu umowy przekazania odpowiadające udziałowi
właściciela lokalu we wspólności prawo użytkowania wieczystego obciąża grunt gminy.