1. Działkowcy lub osoby zainteresowane zawarciem umowy
dzierżawy działkowej mogą zrzeszać się w stowarzyszeniach ogrodowych w celu
zakładania i prowadzenia ROD oraz obrony swoich interesów i reprezentacji.
2. Do stowarzyszeń ogrodowych stosuje się odpowiednio przepisy ustawy
z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach.