1. Po ustaniu małżeństwa wskutek rozwodu albo unieważnienia
małżeństwa małżonkowie, na których rzecz wspólnie ustanowiono prawo do
działki, w terminie 3 miesięcy od dnia ustania małżeństwa zawiadamiają
stowarzyszenie ogrodowe, któremu z nich przypadło prawo do działki, albo
przedstawiają dowód wszczęcia postępowania sądowego o podział tego prawa.
2. Jeżeli małżonkowie nie dokonają czynności, o których mowa w ust. 1,
stowarzyszenie ogrodowe wyznaczy im w tym celu dodatkowy termin, nie krótszy
niż miesiąc, uprzedzając o skutkach, jakie może spowodować jego niezachowanie.
3. Po bezskutecznym upływie terminu, o którym mowa w ust. 2,
stowarzyszenie ogrodowe może pozostawić prawo do działki jednemu z byłych
małżonków. Pozostawienie prawa do działki następuje poprzez rozwiązanie
umowy w stosunku do drugiego z byłych małżonków w trybie art. 36 ust. 1.