Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) komisji – rozumie się przez to komisję do spraw kierowania nieletnich do młodzieżowego ośrodka wychowawczego;
2) ustawie – rozumie się przez to ustawę z dnia 9 czerwca 2022 r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich;
3) ośrodku – rozumie się przez to młodzieżowy ośrodek wychowawczy.