1. W przypadkach, o których mowa w art. 200 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Admini- stracji Skarbowej, zwanej dalej „ustawą”, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, zwany dalej „funkcjonariuszem”, jest obowiązany złożyć oświadczenie:
1) w dniu nawiązania stosunku służbowego;
2) nie później niż w dniu zwolnienia ze służby, określonym w decyzji o zwolnieniu ze służby. 2. W przypadku, o którym mowa w art. 200 ust. 1 pkt 3 ustawy, funkcjonariusz jest obowiązany złożyć oświadczenie w terminie 14 dni od dnia otrzymania żądania.