1. Minister kierujący działem powołuje, w drodze zarządzenia,
komitet audytu.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do działów administracji rządowej, w których
nie występują jednostki w dziale.
3. Dla działów administracji rządowej kierowanych przez jednego ministra
można utworzyć wspólny komitet audytu.
4. Celem komitetu audytu jest doradztwo świadczone na rzecz ministra
kierującego działem w zakresie zapewnienia funkcjonowania adekwatnej,
skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej oraz skutecznego audytu
wewnętrznego.
Treść przepisu